Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak - Ambasador Dobrej Woli UNICEF

© UNICEF/Suder

Ambasador UNICEF Polska od 2005 r.

Przez lata swojej pracy na rzecz dzieci Małgorzata Foremniak brała udział w spotkaniach z dziennikarzami, przy wielu okazjach mówiła o prawach najmłodszych, spotykała się też z polskimi dziećmi w szpitalach i szkołach.

Małgorzata Foremniak, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, Sierra Leone

© UNICEF/Suder

W 2006 pojechała na swoja pierwszą misję do Sierra Leone. Był to pierwszy wyjazd polskiego Ambasadora do Afryki. Celem kampanii było zebranie funduszy na szczepienia przeciw odrze. Sukces akcji przerósł początkowe założenia.

Kampania „Przepustka do życia” wspierana przez Małgorzatę Foremniak została uznana za najlepszą kampanię społeczną tego roku.

W 2008 roku Ambasadorka wzięła udział w misji do Demokratycznej Republiki Konga.

W Kongo widziałam dzieci, które przyszły na świat w skrajnym ubóstwie, na krawędzi życia i śmierci, a jednocześnie tak radosne i pełne wiary w lepszy los. To straszne, że kraj, który dzięki bogactwom naturalnym mógłby zapewnić swoim mieszkańcom dobry i bezpieczny byt trwa pogrążony w kryzysie humanitarnym od dziesięcioleci. I straszne, że dzieci umierają tam powodu chorób, którym umiemy zapobiegać

Dzięki jej wsparciu udało się sfinansować zakup szczepionek przeciw tężcowi dla kobiet w ciąży w tym kraju.

Małgorzata Foremniak, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, DRK

© UNICEF/Suder

Potrzeby były jednak nadal ogromne, dlatego aktorka postanowiła dalej walczyć o poprawę losu dzieci w Kongo i zaangażowała się w zakrojoną na szeroką skalę kampanię UNICEF „Na ratunek dzieciom w Kongo”, która zakończyła się sukcesem. Polacy przekazali ponad 4 mln zł na ratowanie życia i zdrowia dzieci w Kongo.

***

Małgorzata Foremniak jest znaną aktorką teatralną i filmową. Zadebiutowała w roku 1991 i od tamtej pory brała udział w przeróżnych produkcjach, od sztuk teatralnych, po filmy, seriale i programy rozrywkowe – również jako jurorka. Jej praca została doceniona nagrodami i nominacjami.

Zobacz również

Raport Roczny 2024 UNICEF Polska

Raport Roczny 2024 UNICEF Polska

W 2024 roku konflikty zbrojne, zagrożenia klimatyczne, przesiedlenia i przemoc miały niszczycielski wpływ na dzieci. Mimo to, dzięki wsparciu Darczyńców i firm mogliśmy skutecznie nieść pomoc tam, gdzie była ona najbardziej potrzebna. W Raporcie Rocznym 2024 podsumowaliśmy nasze działania.

Więcej
Miliony dzieci w niebezpieczeństwie. Trzęsienia ziemi w Mjanmie

Miliony dzieci w niebezpieczeństwie. Trzęsienia ziemi w Mjanmie

W Mjanmie doszło do dwóch poważnych trzęsień ziemi o sile 7,7 w skali Richtera. To niewyobrażalna tragedia oraz pogłębienie trwającego w tym kraju kryzysu. Jeszcze przed trzęsieniami ziemi ponad 6,4 mln dzieci potrzebowało pilnej pomocy humanitarnej.

Więcej
Tworzymy Radę Dzieci i Młodzieży przy UNICEF Polska

Tworzymy Radę Dzieci i Młodzieży przy UNICEF Polska

Grupa Robocza ds. Rady Dzieci i Młodzieży przy UNICEF Polska to inicjatywa powołana przez projekt ParTYcypacja oraz UNICEF Polska. Jej celem jest wypracowanie fundamentów do stworzenia Rady Dzieci i Młodzieży przy UNICEF Polska, która będzie autentycznym głosem młodego pokolenia w działaniach organizacji dotyczących praw dzieci. 

Więcej