Eskalacja przemocy w Jemenie. Najbardziej cierpią dzieci

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
Eskalacja przemocy w Jemenie. Najbardziej cierpią dzieci

© UNICEF/Gabreez

Rośnie liczba dzieci, które giną na skutek konfliktu w Jemenie. UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc. Ted Chaiban, Dyrektor Regionalny UNICEF ds. Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie. 

„Od początku roku doszło do gwałtownej eskalacji przemocy w Jemenie. Według raportów, w tym miesiącu zginęło do tej pory 17 dzieci. To niemal dwukrotnie więcej niż przez cały grudzień. 

Wojna w Jemenie to jeden z najbrutalniejszych konfliktów w najnowszej historii. Dzieci płacą za niego najwyższą cenę. 
UNICEF apeluje do stron konfliktu i tych, którzy mają na nie wpływ, aby cały czas chroniły dzieci. Obszary zamieszkałe przez ludność cywilną nie mogą być celem ataków. Chroniona powinna być również infrastruktura cywilna taka jak szkoły i szpitale. 

Od początku wojny w Jemenie UNICEF potwierdził, że ponad 10 tysięcy dzieci zginęło lub zostało rannych. To jedynie zweryfikowane dane. Faktyczna liczba może być o wiele wyższa. 

Zbyt wiele dzieci pada ofiarą wojny. Wojny, której nie wywołały. Najwyższy czas, aby strony konfliktu powstrzymały przemoc i znalazły polityczne rozwiązanie. To ocali życie dzieci i zapobiegnie tragedii wielu rodzin”, napisał w oświadczeniu Ted Chaiban.

UNICEF Polska zbiera środki na pomoc najmłodszym w Jemenie. Pomóc można poprzez stronę: unicef.pl/jemen. Zebrane w Polsce fundusze zostaną przeznaczone na leczenie niedożywienia u dzieci, leki oraz pomoc ratującą życie.

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej