„Ratujmy życie dzieciom w Nigrze!” - apeluje UNICEF Polska

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
Pomoc_dla_Nigru

UNICEF Polska inauguruje akcję „Pomoc dla Nigru”, by ratować dzieci umierające z głodu w jednym z najbiedniejszych krajów świata. Wspólnie z Łukaszem Nowickim, Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF, apeluje do Polaków o wsparcie.

W Nigrze 380 tysięcy dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na skutek ciężkiego ostrego niedożywienia. Z powodu braku środków 60% z nich nie otrzymało w tym roku żadnej pomocy. Wiele dzieci głoduje i nie wie, czy i kiedy zje kolejny posiłek. Niger jest jednym z najsłabiej rozwiniętych państw na świecie. Prawie cały jego obszar zajmuje Sahara, a tylko 3% stanowi ziemia uprawna. Cykliczne susze i powodzie powodują, że nieustannie brakuje żywności. Sytuację pogarsza migracja ludności z powodu zagrożenia atakami terrorystów z organizacji Boko Haram działających na terenie Nigru.

Ambasador Dobrej Woli UNICEF Łukasz Nowicki po powrocie z misji UNICEF Polska w Nigrze mówi: – To była bardzo trudna wizyta. Sam jestem ojcem i widok umierających z głodu dzieci bardzo mnie poruszył. Poznałem m.in. malutką Omarę, która w wieku ośmiu miesięcy waży nieco ponad 3 kg! W XXI taka sytuacja jest niewyobrażalna! mówi aktor, który od dziewięciu lat wspiera działania organizacji, apeluje: – Dzieci w Nigrze umierają z głodu i naprawdę potrzebują naszego wsparcia.

Nowicki_apeluje_pomoc_dla_Nigru

Jak pomóc?

To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę unicef.pl/niger i przekazać darowiznę jednorazowo lub miesięcznie.  W ramach akcji „Pomoc dla Nigru” zbieramy środki na ratowanie i leczenie niedożywionych dzieci w Nigrze. Pieniądze zebrane w Polsce przeznaczymy m.in. na żywność terapeutyczną i leczenie niedożywienia u dzieci, suplementację witaminą A i żelazem, zakup tabletek odrobaczających, szczepienia przeciwko odrze oraz zapewnienie dostępu do czystej wody, sanitariatów i zestawów higienicznych.

Pracownicy UNICEF są na miejscu, dostarczają wodę, żywność terapeutyczną stosowaną w leczeniu niedożywienia, obejmują dzieci opieką medyczną. – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. – Jesteśmy gotowi nieść dalszą pomoc, ale do działania potrzebujemy finansowego wsparcia. UNICEF jest główną organizacją, która udziela pomocy niedożywionym dzieciom w Nigrze, dlatego widząc potrzeby najmłodszych w tym kraju, postanowiliśmy zaapelować do Polaków o pomoc. Dziękujemy za każdą darowiznę. Dla umierającego z głodu dziecka w Nigrze to kwestia życia lub śmierci. Albo my, albo nikt!

Każda złotówka się liczy!

W ostatnich latach dzięki wsparciu darczyńców z Polski udało się uratować wiele małych istnień, m.in. w Syrii, Jemenie, Mali czy Sudanie Południowym. Najmłodsi w Nigrze także pilnie potrzebują naszej pomocy. Naprawdę wystarczy niewiele, aby uratować życie dziecka. Na przykład za 86 zł można kupić 6 puszek terapeutycznego mleka w proszku, ratującego życie najmłodszym dzieciom. W leczeniu niedożywienia UNICEF od lat z powodzeniem stosuje pastę terapeutyczną złożoną ze zmielonych orzeszków ziemnych. Jedna saszetka dostarcza dziecku aż 500 kcal. Wystarczą trzy saszetki dziennie, aby w ciągu tygodnia dziecko przybrało na wadze kilogram. Taka miesięczna terapia leczenia niedożywienia u dziecka kosztuje zaledwie 122 zł. Bardzo liczymy na pomoc naszych niezawodnych darczyńców!

Kampanię UNICEF Polska na rzecz ratowania życia dzieci w Nigrze, która rozpoczyna się 4 listopada, wspiera portal ONET.pl.

Niger_banner_525x248

Zobacz również

Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej
Dla młodzieży i o młodzieży o zdrowiu psychicznym

WIDEO - Dla młodzieży i o młodzieży o zdrowiu psychicznym

Jak młody człowiek może zadbać o swoje zdrowie psychiczne? Dlaczego relacje rówieśnicze są tak ważne? Jaką rolę pełnią emocje? Czym jest kryzys? Kiedy skorzystać z pomocy innych, w tym specjalisty? 

Więcej
Jak być dla siebie lepszym?

Jak być dla siebie lepszym?

Następnym razem, kiedy powiesz/pomyślisz o sobie w sposób negatywny, zatrzymaj się i zastanów się, czy powiedziałbyś to kiedykolwiek bliskiej ci osobie?

Więcej