UNICEF: Siedmioro dzieci zginęło w ataku w Jemenie

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
Atak w Jemenie

Łącznie, w ciągu ostatnich 10 dni 27 dzieci zostało rannych lub zabitych.

Oświadczenie Henrietty Fore, Dyrektor Generalnej UNICEF.

Sana, 27 maja 2019 r. –Siedmioro dzieci w wieku od 4 do 14 lat zostało zabitych w piątkowym ataku w mieście Ta’izz na południu Jemenu.

W ciągu ostatnich 10 dni łącznie 27 dzieci zostało rannych lub zabitych na skutek eskalacji przemocy w okolicach Ta’izz i Sany. To informacja, którą Organizacja Narodów Zjednoczonych była w stanie zweryfikować. Rzeczywista liczba zabitych i rannych dzieci może być o wiele wyższa. W Jemenie nie ma bezpiecznego miejsca dla najmłodszych. Wojna dosięga dzieci w ich domach, szkołach i na placach zabaw.

Po raz kolejny apelujemy do stron konfliktu w Jemenie i do tych wszystkich, którzy mają na nie wpływ, aby zawsze chroniły dzieci przed krzywdą. Ataki na infrastrukturę cywilną muszą się zakończyć, a apel o pokój musi zostać wysłuchany.

###

Akcja „Pomoc dla Jemenu”

UNICEF jest w Jemenie od początku konfliktu. Pracownicy organizacji nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia niosą pomoc potrzebującym dzieciom. Trwa wyścig z czasem i walka o ratowanie zdrowia i życia dzieci. Niemal 400 tysięcy z nich cierpi na skutek ciężkiego ostrego niedożywienia. UNICEF Polska apeluje o pomoc i prosi o wsparcie dzieci w tym kraju. Pomóc można wpłacając darowiznę poprzez stronę unicef.pl/jemen.

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej