2011

Podaruj dzieciom czystą wodę!

UNICEF - Sierra Leone

© UNICEF/UNI107769/Asselin

Akcją „Podaruj dzieciom czystą wodę!”, prowadzoną wiosną i latem 2011 roku, włączyliśmy się w działania UNICEF prowadzone w Sierra Leone w zakresie upowszechniania dostępu do czystej wody i urządzeń sanitarnych. Celem UNICEF było zapewnienie co najmniej połowie gospodarstw domowych i wszystkim publicznym punktom medycznym w tym kraju dostęp do czystej wody i odpowiednich warunków sanitarnych. W ramach akcji zebraliśmy prawie 500 tysięcy złotych. Przekazane przez polskich Darczyńców środki, przeznaczone zostały na zbudowanie w Sierra Leone 10 ośrodków zdrowia oraz nowych studni i latryn, które zapewniły wielu dzieciom i ich rodzinom dostęp do bezpiecznej, czystej wody oraz poprawiły warunki ich codziennego życia.

Faceci Ratują Dzieci

UNICEF - Sierra Leone

© UNICEF/Olivier Asselin

Realizowany od listopada 2011 roku projekt „Faceci Ratują Dzieci” miał na celu sfinansowanie programu szczepień w Sierra Leone. UNICEF Polska podjął się zebrania funduszy na realizację programu szczepień przeciw polio i gruźlicy dla 250 tysięcy dzieci oraz przeciw tężcowi noworodkowemu dla 800 tysięcy przyszłych matek. Akcję wsparli Przemysław Saleta, Łukasz Nowicki i Sebastian Karpiel Bułecka. W rezultacie zebraliśmy 636 tysięcy złotych na realizację programu szczepień dzieci przeciwko polio i gruźlicy dla dzieci oraz zakup lodówek na baterie słoneczne.

Reszta w Twoich rękach

UNICEF - Madagaskar

© UNICEF/UNI261118/Hövener

W 2011 roku odbyła się II edycja ogólnopolskiego programu „Reszta w Twoich rękach” prowadzonego przez UNICEF i Mennicę Polską. W ramach tego programu klienci wybranych sieci handlowych zachęcani byli do przyjęcia reszty w formie Dobrego Dukata o równowartości 5 złotych. II edycja kampanii trwała od kwietnia do września 2011 roku i przyniosła 328 tysięcy złotych. Dochód z akcji przeznaczyliśmy na wsparcie programu edukacyjnego UNICEF na Madagaskarze. 

Współpraca z biurem podróży ITAKA

UNICEF Polska - ITAKA/Madagaskar

© UNICEF /Ralaivao Darafify

UNICEF Polska współpracuje z biurem podróży ITAKA od 2009 roku. Firma ta wsparła trzyletni program walki z niedożywieniem dzieci, prowadzony przez UNICEF w 10 dystryktach Sri Lanki. Od początku współpracy ITAKA przekazała UNICEF 1,25 miliona PLN, z czego 500 tysięcy PLN w roku 2011. Dzięki przekazanym środkom przeszkoliliśmy ponad 500 pracowników opieki medycznej na Sri Lance, dostarczyliśmy lekarstwa i odżywki dla ponad 16 tysięcy skrajnie niedożywionych dzieci oraz sprzęt medyczny do ośrodków zdrowia. Ponadto, z odnowionych ośrodków terapeutycznego dożywiania dzieci skorzystało już ponad 10 tysięcy maluchów poniżej 5 roku życia oraz ponad 4 tysiące kobiet w ciąży.

Zatrzymaj koszmar malarii

UNICEF Polska - Zatrzymaj koszmar malarii

© UNICEF/Kelley Lynch

Już po raz drugi firma SC Johnson Polska zaangażowała się w program walki z malarią prowadzony przez UNICEF. Oprócz darowizny ze sprzedaży produktów, uruchomiono specjalną stronę internetową poświęconą walce z malarią. W okresie trwania akcji „Zatrzymaj koszmar malarii” konsumenci zachęcani byli do przekazywania datków oraz tworzenia mozaiki za pomocą zdjęć profilowych na portalu Facebook. Firma SC Johnson przekazała UNICEF Polska darowiznę w wysokości 450 tysięcy PLN. Środki te zostały przeznaczone m.in. na zakup lekarstw przeciwmalarycznych i moskitier w ramach prowadzonego przez UNICEF międzynarodowego programu zapobiegania malarii w Afryce Subsaharyjskiej.  

Pampers z UNICEF

UNICEF Polska - Pampers

© UNICEF/Karin Schermbrucker

2011 to kolejny rok współpracy marki Pampers z UNICEF. Nabywając jedną paczkę pieluszek lub chusteczek Pampers, konsumenci finansowali zakup jednej szczepionki chroniącej życie malucha i jego mamy w krajach najbardziej zagrożonych tężcem noworodkowym. Do tej pory marka Pampers przekazała UNICEF środki na zakup 300 milionów szczepionek przeciwtężcowych, które pomogły ochronić 100 milionów mam i dzieci na całym świecie.
 

Zobacz również

UNICEF Polska - Pożar w obozie dla uchodźców Rohingja w Bangladeszu

Pożar w obozie dla uchodźców Rohingja w Bangladeszu

Oświadczenie Henrietty Fore, Dyrektor Generalnej UNICEF

Więcej
Do Polski mogą wrócić groźne choroby zakaźne! UNICEF Polska apeluje do Ministra Zdrowia

Do Polski mogą wrócić groźne choroby zakaźne! UNICEF Polska apeluje do Ministra Zdrowia

Walka z dezinformacją i wspieranie rodziców w dostępie do wiarygodnych informacji na temat szczepień to główne punkty apelu.

Więcej
UNICEF: Co piąte dziecko na świecie nie ma dostępu do wystarczającej ilości czystej wody

Co piąte dziecko na świecie nie ma dostępu do wystarczającej ilości czystej wody

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wody!

Więcej