2011

Podaruj dzieciom czystą wodę!

UNICEF - Sierra Leone

© UNICEF/UNI107769/Asselin

Akcją „Podaruj dzieciom czystą wodę!”, prowadzoną wiosną i latem 2011 roku, włączyliśmy się w działania UNICEF prowadzone w Sierra Leone w zakresie upowszechniania dostępu do czystej wody i urządzeń sanitarnych. Celem UNICEF było zapewnienie co najmniej połowie gospodarstw domowych i wszystkim publicznym punktom medycznym w tym kraju dostęp do czystej wody i odpowiednich warunków sanitarnych. W ramach akcji zebraliśmy prawie 500 tysięcy złotych. Przekazane przez polskich Darczyńców środki, przeznaczone zostały na zbudowanie w Sierra Leone 10 ośrodków zdrowia oraz nowych studni i latryn, które zapewniły wielu dzieciom i ich rodzinom dostęp do bezpiecznej, czystej wody oraz poprawiły warunki ich codziennego życia.

Faceci Ratują Dzieci

UNICEF - Sierra Leone

© UNICEF/Olivier Asselin

Realizowany od listopada 2011 roku projekt „Faceci Ratują Dzieci” miał na celu sfinansowanie programu szczepień w Sierra Leone. UNICEF Polska podjął się zebrania funduszy na realizację programu szczepień przeciw polio i gruźlicy dla 250 tysięcy dzieci oraz przeciw tężcowi noworodkowemu dla 800 tysięcy przyszłych matek. Akcję wsparli Przemysław Saleta, Łukasz Nowicki i Sebastian Karpiel Bułecka. W rezultacie zebraliśmy 636 tysięcy złotych na realizację programu szczepień dzieci przeciwko polio i gruźlicy dla dzieci oraz zakup lodówek na baterie słoneczne.

Reszta w Twoich rękach

UNICEF - Madagaskar

© UNICEF/UNI261118/Hövener

W 2011 roku odbyła się II edycja ogólnopolskiego programu „Reszta w Twoich rękach” prowadzonego przez UNICEF i Mennicę Polską. W ramach tego programu klienci wybranych sieci handlowych zachęcani byli do przyjęcia reszty w formie Dobrego Dukata o równowartości 5 złotych. II edycja kampanii trwała od kwietnia do września 2011 roku i przyniosła 328 tysięcy złotych. Dochód z akcji przeznaczyliśmy na wsparcie programu edukacyjnego UNICEF na Madagaskarze. 

Współpraca z biurem podróży ITAKA

UNICEF Polska - ITAKA/Madagaskar

© UNICEF /Ralaivao Darafify

UNICEF Polska współpracuje z biurem podróży ITAKA od 2009 roku. Firma ta wsparła trzyletni program walki z niedożywieniem dzieci, prowadzony przez UNICEF w 10 dystryktach Sri Lanki. Od początku współpracy ITAKA przekazała UNICEF 1,25 miliona PLN, z czego 500 tysięcy PLN w roku 2011. Dzięki przekazanym środkom przeszkoliliśmy ponad 500 pracowników opieki medycznej na Sri Lance, dostarczyliśmy lekarstwa i odżywki dla ponad 16 tysięcy skrajnie niedożywionych dzieci oraz sprzęt medyczny do ośrodków zdrowia. Ponadto, z odnowionych ośrodków terapeutycznego dożywiania dzieci skorzystało już ponad 10 tysięcy maluchów poniżej 5 roku życia oraz ponad 4 tysiące kobiet w ciąży.

Zatrzymaj koszmar malarii

UNICEF Polska - Zatrzymaj koszmar malarii

© UNICEF/Kelley Lynch

Już po raz drugi firma SC Johnson Polska zaangażowała się w program walki z malarią prowadzony przez UNICEF. Oprócz darowizny ze sprzedaży produktów, uruchomiono specjalną stronę internetową poświęconą walce z malarią. W okresie trwania akcji „Zatrzymaj koszmar malarii” konsumenci zachęcani byli do przekazywania datków oraz tworzenia mozaiki za pomocą zdjęć profilowych na portalu Facebook. Firma SC Johnson przekazała UNICEF Polska darowiznę w wysokości 450 tysięcy PLN. Środki te zostały przeznaczone m.in. na zakup lekarstw przeciwmalarycznych i moskitier w ramach prowadzonego przez UNICEF międzynarodowego programu zapobiegania malarii w Afryce Subsaharyjskiej.  

Pampers z UNICEF

UNICEF Polska - Pampers

© UNICEF/Karin Schermbrucker

2011 to kolejny rok współpracy marki Pampers z UNICEF. Nabywając jedną paczkę pieluszek lub chusteczek Pampers, konsumenci finansowali zakup jednej szczepionki chroniącej życie malucha i jego mamy w krajach najbardziej zagrożonych tężcem noworodkowym. Do tej pory marka Pampers przekazała UNICEF środki na zakup 300 milionów szczepionek przeciwtężcowych, które pomogły ochronić 100 milionów mam i dzieci na całym świecie.
 

Zobacz również

O zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

WIDEO - O zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Jaka jest rola rodziców w ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży? Czy kryzysom można przeciwdziałać? Kiedy szukać wsparcia specjalisty? 

Więcej
Rozstrzygnięcie konkursu grantowego „Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce”

Rozstrzygnięcie konkursu grantowego „Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce”

Konkurs grantowy „Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce”, organizowany przez UNICEF Polska i firmę Symbase, został rostrzygnięty.

Więcej
Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Wsparcie Działu Obsługi Darczyńców

Wsparcie Działu Obsługi Darczyńców

Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Wsparcie Działu Obsługi Darczyńców

Więcej