2013

Filipiny - tajfun Haiyan

UNICEF - Filipiny

© UNICEF / Adam Dean

8 listopada 2013 roku niewyobrażalny w skutkach tajfun uderzył w Filipiny. UNICEF był na miejscu i od pierwszych godzin niósł pomoc potrzebującym. Jako jedni z pierwszych w Polsce zaapelowaliśmy o wsparcie. Na ratowanie życia dzieci na Filipinach zebraliśmy ponad 500 tysięcy złotych! Dostawy pomocy natychmiast docierały na zdewastowane przez tajfun tereny. Dzięki polskim Darczyńcom tysiące dzieci, które ucierpiały na skutek tajfunu, otrzymały pomoc.

Pomoc dla dzieci w Syrii

UNICEF Polska - Pomoc dla dzieci w Syrii

© UNICEF/UNI156257/Noorani

Konflikt zbrojny w Syrii trwa od 2011 roku, a sytuacja najmłodszych mieszkańców tego kraju jest bardzo trudna. Przez ten czas 1,2 mln syryjskich dzieci zostało zmuszonych do opuszczenia kraju, a ponad 4,2 mln musiało uciekać w inne części Syrii. UNICEF pomaga im od początku konfliktu, a w 2013 roku w te działania włączyła się także Polska. Wspólnie udało nam się zebrać ponad 180 tysięcy złotych. Dzięki Darczyńcom pomogliśmy dzieciom takim jak Safaa!

Dzieci w Mali „chcą żyć”

UNICEF Polska - Pomoc dla Mali

© UNICEF/UNI136692/

Wiosną 2013 roku zwróciliśmy się do Was z apelem o pomoc. Niestabilna sytuacja polityczna kraju, brak bezpieczeństwa żywnościowego, epidemia cholery to jedne z wielu powodów dla których dzieci w Mali potrzebowały naszego wsparcia. W ramach akcji zebraliśmy ponad 300 tysięcy złotych. Środki przeznaczone zostały między innymi na zapewnienie dostępu do wody pitnej, dostarczenie leków i szczepionek, walkę z niedożywieniem, stworzenie tymczasowych szkół i dostarczenie materiałów edukacyjnych.

Reszta w Twoich rękach

Czwarta edycja programu „Reszta w Twoich rękach”, będącego współpracą UNICEF Polska z Mennicą Polską poświęcony był zbieraniu środków na szczepienia dzieci. Udział w akcji wzięła także Ambasador Dobrej Woli UNICEF, Magdalena Różczka. Dzięki Darczyńcom, którzy kupili Dobre Dukaty udało się zebrać prawie pół miliona złotych. Za środki pozyskane w IV edycji akcji, które przekazaliśmy z Polski, UNICEF zapewnił: 53 400 szczepionek przeciwko odrze, taką samą ilość szczepionek przeciwko polio, 57 000 szczepionek przeciwko tężcowi, a także 2670 przenośnych lodówek oraz 534 rowery, dzięki którym szczepionki zostaną dostarczone nawet do najbardziej niedostępnych miejsc.

Moje marzenie - szczepienie

UNICEF - Sierra Leone

© UNICEF

„Moje marzenie - szczepienie” – ponownie poprosiliśmy Polaków o pomoc w sfinalizowaniu programu szczepień w Sierra Leone. Dzięki wsparciu Darczyńców zebraliśmy prawie 1,4 miliona złotych, które zostały przeznaczone między innymi na szczepionki przeciwko odrze, gruźlicy i polio – chorobom, które w Polsce zostały już niemal zapomniane, właśnie dzięki profilaktycznym szczepieniom.

Zobacz również

UNICEF Polska - 1 na 6 dzieci żyje w skrajnym ubóstwie

UNICEF i Bank Światowy: 1 na 6 dzieci żyje w skrajnym ubóstwie

Szacuje się, że 1 na 6 dzieci jeszcze przed pandemią żyło w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 1,90 dolara dziennie.

Więcej
UNICEF Polska - Przystań w sieci

Facebook, NASK i UNICEF Polska uruchamiają „Przystań w sieci” - ogólnopolski program szkoleniowy dla nauczycieli i uczniów

Aby wziąć udział w projekcie, nauczyciele powinni zarejestrować się na platformie przystanwsieci.pl.

Więcej
UNICEF Polska - Mycie rąk mydłem kluczowe w walce z COVID-19 i innymi chorobami zakaźnymi

Mycie rąk mydłem kluczowe w walce z COVID-19 i innymi chorobami zakaźnymi

Niestety, miliony ludzi na całym świecie nie mają dostępu do miejsc, gdzie mogą umyć ręce.

Więcej