Chłopiec bez imienia

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
_X8A5266_rtr

Adjara z bólem w oczach patrzy na swojego małego synka. Jest tak przejęta jego stanem, że właściwie trudno z nią nawiązać kontakt. Ma około 18 lat, ale nie wie, lub nie jest w stanie określić ile dokładnie.

Chłopiec nie ma jeszcze imienia. W Mali w pierwszych dniach po narodzinach umiera tak wiele dzieci, że imię nadaje się po upływie 7 lub więcej dni.

Maluszek leży na materacyku pod specjalną lampą, która ogrzewa wątłe ciało chłopca. To jedyne takie urządzenie w szpitalu w Sikasso. A oprócz chłopca inne dzieci też czekają na ratunek.

_X8A5282_rtr

Adjara urodziła synka w ósmym miesiącu ciąży. Miała wiele szczęścia, że w porę trafiła do jedynego w tym regionie szpitala. Tutejszy oddział neonatologiczny jest słabo wyposażony i wielu rzeczy brakuje, ale pełen poświęcenia personel - lekarze i pielęgniarki, robi wszystko, aby uratować jak najwięcej dzieci. Przy wsparciu UNICEF uczą matki jak kangurować, czyli nosić wcześniaka przy skórze, tak, aby ogrzewał się ciepłem matczynej ciała. Zapewniają podstawowe leki, szczepionki chroniące przed groźnymi chorobami. UNICEF wyposażył też szpital w sprzęt do monitorowania wagi i wzrostu dzieci. 

_MG_2327

Potrzeba jednak dużo więcej, aby dzieci takie jak mały synek Adjary przeżyły i miały szansę na zdrowe i szczęśliwe dzieciństwo. Ty również możesz mieć w tym swój udział.

Żadne dziecko, niezależnie gdzie przychodzi na świat, nie powinno być skazywane na tak okrutne cierpienie. Aby pomóc dzieciom w Mali bezpiecznie przychodzić na świat przekaż darowiznę, którą przeznaczymy na leki, szczepionki oraz wyposażenie ośrodków zdrowia w niezbędną aparaturę medyczną, która uratuje życie niejednego wcześniaka.

Apelujemy o każdą pomoc! Wsparcie potrzebne jest właśnie teraz.

banner_528x220

Dziękujemy.

Zobacz również

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Ratyfikując Konwencję o prawach dziecka polski rząd zobowiązał się do przestrzegania zapisów tego dokumentu oraz regularnego raportowania postępów z ich realizacji. UNICEF Polska i inne organizacje pozarządowe spotkały się, aby omówić wspólne działania niezbędne do prowadzenia skutecznej polityki na rzecz dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem

Roli rodzica może towarzyszyć prawdziwy rollercoaster uczuć — od poczucia szczęścia i miłości przez zmartwienie, niepokój, a potem znowu radość. Taka zmienność nastrojów potrafi być stresująca. Poznaj proste i sprawdzone sposoby na zmniejszenie negatywnego wpływ stresu.

Więcej
Jak rodzic może zadbać o siebie

Jak rodzic może zadbać o siebie

Rodzicielstwo jest trudne. To praca na pełen etat i wielu rodziców przedkłada dobro rodziny nad swoje własne. Warto być jednak świadomym, że zaspokojenie swoich własnych potrzeb psychicznych i fizycznych korzystnie wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na samopoczucie naszych dzieci.

Więcej