Postanowienie noworoczne, które odmieni życie

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
Postanowienie noworoczne, które odmieni życie!

© UNICEF/Marish

W styczniu wiele osób podejmuje postanowienia noworoczne. Niestety wielu z nas nie udaje się ich dotrzymać i wciąż pozostają w sferze planów. Tym razem możesz to zmienić! Zamiast podjąć postanowienie dla siebie, podejmij… dla kogoś! UNICEF podpowiada, jak to zrobić i pomoże w jego realizacji.

Zwyczaj postanowień noworocznych ma długą tradycję. Każdego roku tysiące ludzi podejmują je, aby zmienić coś w swoim życiu. Najczęściej postanowienia wiążą się ze zwiększeniem aktywności fizycznej, przejściem na dietę czy rozwojem osobistym. 

Niestety większość z nas ma trudności z dotrzymaniem postanowień noworocznych. Z badania zrealizowanego w Stanach Zjednoczonych na początku ubiegłego roku wynika, że tylko 35% ankietowanych dotrzymało wszystkich swoich postanowień podjętych w styczniu. Najczęstsze przyczyny wiążą się ze zbyt szybkim tempem życia, brakiem czasu czy przywiązaniem do starych nawyków.

Wyjątkowe postanowienie noworoczne

Warto zauważyć, że postanowienia zazwyczaj podejmujemy tylko dla siebie. Brak silnej woli i realistycznego planu działania powodują, że nasza motywacja szybko spada. Dlatego w tym roku UNICEF proponuje zmienić nieco charakter tej praktyki i podjąć postanowienie dla kogoś. Takim postanowieniem może być regularna pomoc potrzebującemu dziecku. Zobowiązanie do comiesięcznego wsparcia to nie tylko piękny gest, ale prawdziwa, realna pomoc. 

Takiego wsparcia potrzebują np. dzieci w Jemenie – kraju, w którym panuje największy kryzys humanitarny w XXI wieku. UNICEF jest na miejscu i w tym roku chce zapewnić ratującą życie pomoc niemal wszystkim dzieciom w tym państwie. 

Każdy może podjąć postanowienie noworoczne, które odmieni życie dziecka w Jemenie. Wystarczy wejść na stronę unicef.pl/jemen i wypełnić formularz regularnego wsparcia. Każda, nawet najmniejsza kwota ma sens, a pomoc trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Organizacja co miesiąc poinformuje Darczyńcę, jak przekazane środki pomogły uratować zdrowie i życie wielu najmłodszych, dla których ta pomoc to kwestia życia i śmierci. Podjęcie tego typu postanowienia noworocznego to szlachetne zobowiązanie, które da więcej motywacji i duże szanse na realizację.

Szczęśliwy cały rok

W tym roku UNICEF chce dotrzeć w pomocą łącznie do 177 mln najmłodszych na całym świecie. Organizacja planuje zapewnić dzieciom pomoc humanitarną taką jak czysta woda, żywność czy leki. Może to jednak zrobić tylko dzięki wsparciu finansowemu Darczyńców, również z Polski. Postanowienie o comiesięcznej darowiźnie na rzecz potrzebujących dzieci da im szansę na godną teraźniejszość i lepszą przyszłość.

W czasie, w którym podejmujemy liczne postanowienia noworoczne i życzymy sobie nawzajem szczęśliwego Nowego Roku, warto pomyśleć o dzieciach potrzebujących naszej pomocy. Działając razem z UNICEF, możesz dotrzymać postanowienia noworocznego, a co najważniejsze: podarować dzieciom szczęśliwy cały rok.

Zobacz również

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Ratyfikując Konwencję o prawach dziecka polski rząd zobowiązał się do przestrzegania zapisów tego dokumentu oraz regularnego raportowania postępów z ich realizacji. UNICEF Polska i inne organizacje pozarządowe spotkały się, aby omówić wspólne działania niezbędne do prowadzenia skutecznej polityki na rzecz dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem

Roli rodzica może towarzyszyć prawdziwy rollercoaster uczuć — od poczucia szczęścia i miłości przez zmartwienie, niepokój, a potem znowu radość. Taka zmienność nastrojów potrafi być stresująca. Poznaj proste i sprawdzone sposoby na zmniejszenie negatywnego wpływ stresu.

Więcej
Jak rodzic może zadbać o siebie

Jak rodzic może zadbać o siebie

Rodzicielstwo jest trudne. To praca na pełen etat i wielu rodziców przedkłada dobro rodziny nad swoje własne. Warto być jednak świadomym, że zaspokojenie swoich własnych potrzeb psychicznych i fizycznych korzystnie wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na samopoczucie naszych dzieci.

Więcej