UNICEF Polska - Pomoc dzieciom w Somalii

Afryka

Susza w Rogu Afryki zagraża dzieciom

Zobacz

Jak susza zagraża życiu dzieci?

Największa od ponad 40 lat susza zbiera w Somalii, Etiopii i Kenii śmiertelne żniwo. Dramatycznie rośnie liczba dzieci cierpiących i umierających z powodu ciężkiego niedożywienia. Brak dostępu do bezpiecznych zbiorników wody sprzyja rozprzestrzenianiu się chorób, które  stanowią dla dzieci śmiertelne zagrożenie. Ale skutki suszy to nie tylko głód. Zobacz krótki film i przekonaj się, jak jeszcze wpływa ona na życie najmłodszych.

Robimy wszystko, by pomóc dzieciom przetrwać, zapewnić żywność, dostęp do czystej wody, by chronić je przed wykorzystaniem i przemocą. Dziękujemy, że możemy liczyć na Twoją pomoc.

 

Poznaj historię rocznego Salmana z Somalii

Salman z mama

© UNICEF/Taxta

Salman pochodzi z Somalii. Ma 12 miesięcy, wielkie, wyraziste, smutne oczy i chudziutkie, udręczone głodem ciało. Mieszka w obozie dla osób wewnętrznie przesiedlonych. Kiedy stan zdrowia chłopca zaczął się pogarszać, jego mama przyniosła go do wspieranego przez nas szpitala w Dolow. Dzięki temu chłopiec otrzymał niezbędną pomoc. Został poddany leczeniu z użyciem żywności terapeutycznej, która pozwoli mu odzyskać zdrowie.

Zdążyliśmy, ale wiele dzieci być może nie będzie miało takiej szansy jak Salman. Rosnące koszty produkcji żywności terapeutycznej mocno ograniczają skalę naszej pomocy. Tylko dzięki wsparciu naszych Darczyńców, takich jak Ty, możemy im pomóc.

 

Pomagam

Wybieram kwotę

Minimalna kwota darowizny to 1 zł. Maksymalna kwota wpłaty to 100 000 zł. Jeśli chcesz przekazać wyższą darowiznę, skontaktuj się z nami tel. + 48 22 568 03 00. Dziękujemy!
Pole wymagane
UNICEF Polska - Ratowanie Życia Dzieci
UNICEF Polska - pasta terapeutyczna

319 zł

np. 220 saszetek pasty terapeutycznej. Wystarczą one na 1,5 miesiąca leczenia niedożywienia dla dwójki dzieci.

UNICEF Polska - mleko terapeutyczna

151 zł

np. 10 puszek terapeutycznego mleka w proszku dla dzieci, które nie mogą przyjmować innego pokarmu

UNICEF Polska - tabletki uzdatniające wodę

70 zł

np. 100 saszetek ORS, które zapobiegają odwodnieniu organizmu oraz 2500 tabletek uzdatniających wodę (to aż 12,5 tys. litrów bezpiecznej do picia wody).

UNICEF Polska - Ratowanie Życia Dzieci

Każda darowizna ma znaczenie i może uratować życie dziecka

< Wstecz Wybrana kwota:

Wybieram rodzaj płatności

Moje dane

Pole wymagane
Pole wymagane
Powyższa zgoda jest wymagana
Wybierz formę płatności

Informujemy, że w celu dokonania płatności online zostaną Państwo w zależności od wyboru przekierowani do serwisu www.payu.pl lub www.paypal.com.

Darowiznę na rzecz UNICEF można odliczyć od podstawy opodatkowania:
w przypadku osób fizycznych do 6%,
w przypadku osób prawnych 10% uzyskanego dochodu.

Skutki suszy w Rogu Afryki - zdjęcia