UNICEF Polska - Pomóż dzieciom przetrwać zimę

Bez pomocy tysiące dzieci mogą nie przeżyć tej zimy

Pomagam

Pomagam

Wybieram kwotę

Minimalna kwota darowizny to 1 zł. Maksymalna kwota wpłaty to 100 000 zł. Jeśli chcesz przekazać wyższą darowiznę, skontaktuj się z nami tel. + 48 22 568 03 00. Dziękujemy!
Pole wymagane
UNICEF Polska - Pilna pomoc humanitarna
UNICEF Polska - ogrzewanie

370 zł

pomoże zapewnić ogrzewanie, dzięki któremu rodziny w obozach dla uchodźców będą mogły przetrwać w największe mrozy

UNICEF Polska - żywność terapeutyczna

165 zł

pomoże zapewnić dzieciom koce, odzież zimową i buty, które chronią przed mrozami i wyziębieniem

UNICEF Polska - zywnosc

85 zł

pomoże zapewnić specjalną żywność taką jak herbatniki wysokoenergetyczne, które dodają dzieciom sił, gdy dostęp do jedzenia jest ograniczony

UNICEF Polska - Ratowanie życia dzieci

Każda wpłata ma znaczenie, bo pomaga nam ratować życie i zdrowie dzieci oraz zapewniać im bezpieczeństwo

< Wstecz Wybrana kwota:

Wybieram rodzaj płatności

Moje dane

Pole wymagane
Pole wymagane
Powyższa zgoda jest wymagana
Wybierz formę płatności

Informujemy, że w celu dokonania płatności online zostaną Państwo w zależności od wyboru przekierowani do serwisu www.payu.pl lub www.paypal.com.

Darowiznę na rzecz UNICEF można odliczyć od podstawy opodatkowania:
w przypadku osób fizycznych do 6%,
w przypadku osób prawnych 10% uzyskanego dochodu.

Wybieram kwotę

Minimalna kwota darowizny to 1 zł. Maksymalna kwota wpłaty to 100 000 zł. Jeśli chcesz przekazać wyższą darowiznę, skontaktuj się z nami tel. + 48 22 568 03 00. Dziękujemy!
UNICEF Polska - Pomoc dla dzieci poszkodowanych w kataklizmach
UNICEF Polska - pomoc medyczna

90 zł

na pilną pomoc medyczną, lekarstwa i sprzęt medyczny w regionach dotkniętych kryzysem humanitarnym

UNICEF Polska - woda

60 zł

na pomoc materialną, ochronę i wsparcie psychologiczne dla dzieci w sytuacjach kryzysów humanitarnych

UNICEF Polska - tabletki uzdatniające wodę

40 zł

czystą wodę: dostawy wody w sytuacjach kryzysowych, budowę trwałej infrastruktury wodno-sanitarnej

UNICEF Polska - Ratowanie życia dzieci

Każda kwota regularnego wsparcie pomaga nam ratować i chronić dzieci na całym świecie - każdego dnia!

< Wstecz Wybrana kwota:

Wybieram rodzaj płatności

Moje dane

Personalne

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane

Adresowe

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane

Kontaktowe

Powyższa zgoda jest wymagana
Akceptacja Regulaminu Konta PayU jest wymagana.

Wybieram rodzaj płatności

Dzień comiesięcznych wpłat

Dane karty płatniczej

Podaj numer karty
Karty płatnicze
Podaj miesiąc ważności karty
Podaj rok ważności karty
Podaj numer CVV

Informujemy, że w celu dokonania płatności online zostaną Państwo przekierowani do serwisu www.payu.pl.

Darowiznę na rzecz UNICEF można odliczyć od podstawy opodatkowania:
w przypadku osób fizycznych do 6%,
w przypadku osób prawnych 10% uzyskanego dochodu.

Jak zima zagraża dzieciom?


 

Zima potęguje problemy, z którymi dzieci  muszą mierzyć się na co dzień w regionach dotkniętych kryzysem humanitarnym. Trudne warunki, brak środków do życia pogłębiają skrajne ubóstwo, a brak żywności doprowadza do niedożywienia, które odbiera siły i jeszcze mocniej naraża zdrowie dzieci. Osłabione organizmy nie mają siły walczyć z zimnem - dzieci są narażone na poważne, zagrażające życiu wyziębienie. Częściej chorują, a przez brak leków i odpowiedniego zaplecza nie otrzymują niezbędnej opieki medycznej. 

W zimie wiele dzieci przerywa naukę, bo w nieogrzewanych klasach nie ma warunków do prowadzenia lekcji. W rezultacie tracą możliwość edukacji, a przez to – czasem bezpowrotnie - szanse na lepszą przyszłość. 

Gdzie dzieci potrzebują pomocy?


 

Pomóż dzieciom przeżyć zimę

Najpilniejsze potrzeby dotyczą dzieci w Strefie Gazy, Syrii oraz uchodźców syryjskich w krajach ościennych, w Egipcie, dokąd uciekają przed wojną dzieci i ich rodziny z Sudanu, ale też w Ukrainie i Iraku, Afganistanie i Iranie. W dwóch ostatnich krajach trzęsienia ziemi pozbawiły tysiące rodzin dachu nad głową. 

Rekordowa liczba dzieci w krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej - w Egipcie, Iranie, Iraku, Jordanii, Libanie, Palestynie i Syrii, została wysiedlona i stawia czoła kolejnej srogiej zimie bez odpowiedniego schronienia, ogrzewania, ciepłej odzieży. Wiele z tych dzieci straciło swoje rodziny i nie ma bliskich, którzy się o nie zatroszczą.

79%

gospodarstw domowych w Afganistanie wymaga napraw, bez których tamtejsze rodziny nie są odpowiednio zabezpieczone przed mroźną zimą.

22,1 mln

ludzi w Syrii i Syryjczyków w obozach dla uchodźców w krajach ościennych potrzebuje nieprzerwanego dostępu do czystej wody i sanitariatów w czasie zimy.

2,2 mln

Palestyńczyków w Strefie Gazy jest przesiedlonych i/lub straciło cały swój dobytek, nie mają zasobów, żeby zapewnić sobie przetrwanie w zimowych warunkach.

90%

syryjskich uchodźców w Libanie żyje w ekstremalnym ubóstwie, wiele osób nie ma zimowej, ciepłej odzieży i mogą mierzyć się z zagrażającym życiu wyziębieniem

7 mln

dzieci w Ukrainie zeszłej zimy nie miało dostępu do ogrzewania – ich sytuacja tej zimy powtarza się, wiele z nich polega tylko na pomocy humanitarnej

700 tys.

zarejestrowanych uchodźców w Jordanii, w obliczu wojen w krajach ościennych, ma utrudniony dostęp do produktów humanitarnych, m.in. żywności i lekarstw

Zima dzieci w namiocie obóz dla przesiedlonych Afganistan

© UNICEF/Bidel

Afganistan, dzieci mieszkające w namiocie w obozie dla przesiedlonych Shaydayee w prowincji Herat. W październiku 2023 tysiące dzieci w Afganistanie straciło dach nad głową w wyniku potężnego trzęsienia ziemi. W takich warunkach muszą przetrwać zimę.

Matka z czwórką dzieci w prowizorycznym namiocie Strefa Gazy

© UNICEF

Mena to samotna matka czwórki dzieci ze Strefy Gazy. Dwoje z nich - Hiya i Hibab - choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Potrzebują specjalistycznej opieki i żywienia. Rodzina mieszka w namiocie. Jest zimno. Hatem mocno kaszle.

Jak pomaga UNICEF?


Jesteśmy na miejscu, wszędzie tam, gdzie zima i kryzysy humanitarne uderzają w bezbronne dzieci z największą siłą. Pomagamy im przetrwać. 

pomoc UNICEF

ZAPEWNIAMY ODZIEŻ ZIMOWĄ I CIEPŁE KOCE, m.in. w Strefie Gazy i Palestynie, gdzie przez cały okres zimowy zamierzamy przekazać takie wsparcie 60,5 tys. dzieci czy w Iraku, gdzie z taką pomocą chcemy dotrzeć do 35 tys. dzieci.

UNICEF pomoc humanitarna

POMAGAMY OGRZAĆ DOMY I SCHRONIENIA, szczególnie w regionach, które ucierpiały z powodu katastrof naturalnych (np. Afganistan) lub wojny (Ukraina) oraz w obozach i tymczasowych schronieniach dla uchodźców.

UNICEF zywnosc

ZAPEWNIAMY POMOC ŻYWNOŚCIOWĄ, tylko w Afganistanie w 2023 roku objęliśmy leczeniem poważnego niedożywienia prawie 700 tys. dzieci, przy czym skala potrzeb jest znacznie większa

UNICEF zdrowie ikona

POMAGAMY ZAPEWNIĆ OPIEKĘ MEDYCZNĄ I NIEZBĘDNE LEKI w regionach objętych kryzysami humanitarnymi oraz w obozach dla uchodźców, gdzie życie i zdrowie dzieci jest zagrożone.

UNICEF woda

ZAPEWNIAMY: DOSTĘP DO CZYSTEJ WODY, URZĄDZEŃ SANITARNYCH, ŚRODKI HIGIENICZNE - ta pomoc jest przeznaczona m.in. dla 100 tys. osób przebywających w obozach dla uchodźców w Jordanii

UNICEF pomoc finansowa

WSPIERAMY FINANSOWO w odpowiedzi na najpilniejsze potrzeby najbardziej potrzebujących rodzin, z taką pomocą chcemy tej zimy dotrzeć m.in do 17 tys. rodzin w Syrii, które pod swoją opieką mają dzieci z niepełnosprawnościami.

Afganistan, dziewczynka w czasie badania lekarskiego

© UNICEF/Karimi

Styczeń 2024 r. 8-letnia Adina w trakcie badania pod kątem infekcji dróg oddechowych we wspieranym przez UNICEF ośrodku zdrowia w wiosce Karnil w Afganistanie, w dystrykcie dotkniętym październikowymi trzęsieniami ziemi. 

Syria chłopie z paczką zimowej odzieży od UNICEF

© UNICEF/Hazori

Syria, Mahmoud trzyma ciepły zestaw ubrań, który otrzymał od UNICEF, w przekształconej w schronisko szkole we wsi Naher Al Bared.  

Numer konta zbiórki dla wpłat Darczyńców indywidualnych:
04 1020 1026 0000 1102 0204 8577
Tytuł przelewu: Pomoc humanitarna zima 2683

Numer konta zbiórki dla wpłat od firm:
71 1020 1013 0000 0902 0135 4919 
Tytuł przelewu: Pomoc humanitarna zima