Pomoc Pakistan LP

Pomoc dla Pakistanu

Dzięki Tobie pomagamy dzieciom w Pakistanie

Zobacz

Powódź w Pakistanie, najgorsza od stulecia, dotknęła ponad 33 mln ludzi. Co najmniej 9,6 mln dzieci potrzebuje pilnej pomocy, aby przetrwać. Całe rodziny koczują w prowizorycznych schronieniach. Brakuje wody pitnej, żywności i środków do życia. Dzieci codziennie narażone są na niebezpieczeństwa: utonięcie, choroby, urazy. UNICEF działa od początku kryzysu. W regiony dotknięte powodzią dostarczyliśmy już 145 ton pomocy humanitarnej o wartości 10 milionów dolarów. 

Nasza pomoc w Pakistanie

line_arrow_down.png

1. Dostarczamy bezpieczną wodę, leki i środki higieniczne

Pakistan-woda

© UNICEF/Butt

Miliony ludzi śpią w prowizorycznych schronieniach lub na otwartej przestrzeni w miejscach, gdzie woda jeszcze nie dotarła. Dramatyczne warunki sanitarne i brak dostępu do czystej wody zwiększają ryzyko wystąpienia chorób takich jak tyfus, cholera, biegunka, ale też malaria, infekcje skóry czy układu oddechowego.

UNICEF dostarcza bezpieczną wodę pitną, montuje instalacje filtracji wody i naprawia uszkodzone lub zniszczone systemy wodne. Dowieźliśmy ponad 820 opakowań leków przeciwmalarycznych. Docieramy także do 2.4 mln osób dotkniętych powodzią z zestawami higienicznymi oraz tabletkami do uzdatniania wody.

Na zdjęciu:  Pracownik UNICEF odkręca kran w punkcie poboru wody w obozie dla osób dotkniętych powodzią w dystrykcie Khairpur.
 

 

2. Zapewniamy pomoc żywnościową

Pakistan-niedożywienie

© UNICEF/Noorani

Powodzie dotknęły części Pakistanu, gdzie dzieci już cierpiały z powodu jednego z najwyższych wskaźników przewlekłego i ostrego niedożywienia. Na niektórych obszarach już przed powodzią 40 % dzieci cierpiało z powodu zahamowania wzrostu spowodowanego przewlekłym niedożywieniem. Wywołany powodzią brak dostępu do żywności i czystej wody dramatycznie zwiększa skalę niedożywienia.

UNICEF wzmocnił swoje bieżące programy żywieniowe w czterech prowincjach dotkniętych powodzią, a także zainicjował nowe reakcje w bardzo dotkniętych dystryktach Beludżystanu i Sindh. Stworzyliśmy na przykład ambulatoryjne programy żywienia terapeutycznego, które dotarły do tysięcy dzieci oraz kobiet w ciąży i karmiących.

Na zdjęciu: Reshma karmi niespełna półtoracznego synka, Azaana, pastą terapeutyczną, którą otrzymała we wspieranym przez UNICEF mobilnym centrum medycznym .

3. Umożliwiamy dzieciom kontynuację nauki

Pakistan-szkoła

© UNICEF/Zaidi

Tysiące szkół w całym kraju zostało uszkodzonych lub zniszczonych z powodu powodzi, co jeszcze bardziej utrudnia i tak ograniczony dostęp do edukacji i uniemożliwia kontynuację nauki. 

UNICEF utworzył 834 tymczase centra edukacyjne w dzielnicach dotkniętych powodzią, organizując zajęcia edukacyjne i inne formy aktywności, zapewniając materiały i przybory szkolne, w tym zestawy rekreacyjne, tablice, plecaki, namioty i maseczki ochronne.

Na zdjęciu dzieci z pierwszej klasy w trakcie zajęć we wspieranym przez UNICEF tymczasowym ośrodku edukacyjnym dla dzieci w dotkniętej powodzią prowincji Sindh.

 

4. Zapewniamy wsparcie psychologiczne

Pakistan-wsparcie-psychologiczne

© UNICEF/Zaidi

Powódź jest traumatycznym doświadczeniem i nie pozostaje bez wpływu na delikatną psychikę najmłodszych. Kataklizm zniszczył ich domy i szkoły, zatopił ukochane rzeczy, zmusił do ucieczki, zaburzył codzienną rutynę. Niektóre utraciły bliskich lub zostały rozdzielone z rodziną.

Przyjazne dzieciom przestrzenie i tymczasowe centra edukacyjne, które tworzy UNICEF, służą nie tylko nauce. Przywracają dzieciom poczucie normalności i pomagają radzić sobie z traumą.

Dodatkowo UNICEF współpracuje z partnerami, aby umożliwić identyfikację i ochronę dzieci rozdzielonych z rodzicami, które są szczególnie podatne na zagrożenia i wykorzystanie. Dokładamy starań, by odnaleźć ich bliskich i umożliwić im powrót do rodziny. 

Pomagam

Wybieram kwotę

Minimalna kwota darowizny to 1 zł. Maksymalna kwota wpłaty to 100 000 zł. Jeśli chcesz przekazać wyższą darowiznę, skontaktuj się z nami tel. + 48 22 568 03 00. Dziękujemy!
Pole wymagane
UNICEF Polska - Pomoc dla Haiti
UNICEF Polska - zestaw higieniczny

282 zł

np. zestaw higieniczny dla 5 osobowej rodziny zawiera wiadro, tabletki uzdatniające wodę, proszek do prania, szczoteczki i pastę do zębów, mydło, szampon i środki higieny osobistej wystarczające 5-osobowej rodzinie na miesiąc.

UNICEF Polska - zestaw do walki z niedożywieniem

152 zł

np. zestaw do walki z niedożywieniem, na który składa się 5 puszek specjalistycznego mleka terapeutycznego oraz 25 saszetek pasty - niezbędnych w leczeniu skrajnie niedożywionych dzieci oraz z 200 tabletek uzdatniających wodę.

UNICEF Polska - koce

59 zł

np. 2 ciepłe koce, które chronią dzieci przed zimnem, gdy temperatura spada do kilku stopni.

UNICEF Polska - Pomoc dla Pakistanu

Każda forma Twojego wsparcia jest ważna, ponieważ niesie ratującą życie pomoc!

< Wstecz Wybrana kwota:

Wybieram rodzaj płatności

Moje dane

Pole wymagane
Pole wymagane
Powyższa zgoda jest wymagana
Wybierz formę płatności

Informujemy, że w celu dokonania płatności online zostaną Państwo w zależności od wyboru przekierowani do serwisu www.payu.pl lub www.paypal.com.

Darowiznę na rzecz UNICEF można odliczyć od podstawy opodatkowania:
w przypadku osób fizycznych do 6%,
w przypadku osób prawnych 10% uzyskanego dochodu.