FC Barcelona

fcb.jpg

Jak pomagać? Czasem wystarczy głośno powiedzieć Wspieram UNICEF! Tak zrobił klub FC Barcelona.

Klub Barcelona (FCB) rozpoczął współpracę z UNICEF w 2006 roku umieszczając logo organizacji na swoich koszulkach i zobowiązując się do wspierania programów ochrony dzieci przed HIV/AIDS.

W 2018 roku Barcelona przekazała 2 mln Euro na programy pomocowe UNICEF. Znak UNICEF to pierwszy logotyp reklamowy umieszczony na koszulkach drużyny w ponad 110 letniej historii klubu. 

Negatywny wpływ HIV i AIDS na dzieci i młodzież od lat jest przedmiotem zainteresowania i troski UNICEF. Epidemia dotyka coraz młodsze pokolenie, zwłaszcza w Afryce Subsaharyjskiej, gdzie odsetek osób zarażonych HIV jest najwyższy. UNICEF wierzy, że sport może być doskonałym narzędziem pracy i dotarcia z informacją dotyczącą profilaktyki zdrowotnej do młodych ludzi, ich rodzin i całych społeczności.

Dlatego UNICEF i FC Barcelona połączyły siły by wykorzystać siłę sportu w realizowaniu programów pomocy dzieciom dotkniętym HIV/AIDS prowadzonym w ramach kampanii „Razem dla dzieci. Razem przeciw AIDS.” Połączone zasięgi UNICEF i FC Barcelony pozwoliły dotrzeć z przekazem do o wiele szerszej publiczności.

Zobacz również

Raport „DOBROCZYNNOŚĆ. Zdaniem Polek i Polaków, co zachęca, a co jest barierą”

Zapoznaj się z raportem dotyczącym dobroczynności!

Raport jest próbą podsumowania, co motywuje Polaków do pomagania innym, a co może być barierą.

Więcej
UNICEF Polska|Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

14 października to święto wszystkich pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Więcej
Henrietta Fore, Dyrektor Generalna UNICEF

Pięć szans, które musimy wykorzystać dla dobra dzieci

List otwarty Henrietty Fore, Dyrektor Generalnej UNICEF

Więcej