FC Barcelona

fcb.jpg

Jak pomagać? Czasem wystarczy głośno powiedzieć Wspieram UNICEF! Tak zrobił klub FC Barcelona.

Klub Barcelona (FCB) rozpoczął współpracę z UNICEF w 2006 roku umieszczając logo organizacji na swoich koszulkach i zobowiązując się do wspierania programów ochrony dzieci przed HIV/AIDS.

W 2018 roku Barcelona przekazała 2 mln Euro na programy pomocowe UNICEF. Znak UNICEF to pierwszy logotyp reklamowy umieszczony na koszulkach drużyny w ponad 110 letniej historii klubu. 

Negatywny wpływ HIV i AIDS na dzieci i młodzież od lat jest przedmiotem zainteresowania i troski UNICEF. Epidemia dotyka coraz młodsze pokolenie, zwłaszcza w Afryce Subsaharyjskiej, gdzie odsetek osób zarażonych HIV jest najwyższy. UNICEF wierzy, że sport może być doskonałym narzędziem pracy i dotarcia z informacją dotyczącą profilaktyki zdrowotnej do młodych ludzi, ich rodzin i całych społeczności.

Dlatego UNICEF i FC Barcelona połączyły siły by wykorzystać siłę sportu w realizowaniu programów pomocy dzieciom dotkniętym HIV/AIDS prowadzonym w ramach kampanii „Razem dla dzieci. Razem przeciw AIDS.” Połączone zasięgi UNICEF i FC Barcelony pozwoliły dotrzeć z przekazem do o wiele szerszej publiczności.

Zobacz również

UNICEF Polska - Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

List Dyrektora Generalnego UNICEF Polska do Kadry Pedagogicznej

Więcej
UNICEF Polska - brak dostępu do nauki zdalnej

Raport UNICEF: Co najmniej 1/3 uczniów na świecie nie ma dostępu do nauki zdalnej podczas zamknięcia szkół z powodu COVID-19

Co najmniej jedna trzecia uczniów na świecie - 463 mln dzieci - nie miała dostępu do nauki zdalnej w czasie zamknięcia szkół z powodu pandemii.

Więcej
UNICEF Polska - Edukacja w niebezpieczeństwie

Edukacja w niebezpieczeństwie w Zachodniej i Środkowej Afryce

Podczas gdy ataki na placówki wojskowe są relatywnie częste w Zachodniej i Środkowej Afryce, do niedawna szkoły nie były na celowniku.

Więcej