Pytania i odpowiedzi

„Prezenty bez Pudła” to program UNICEF Polska, w którym możesz przekazać darowiznę poprzez wybór konkretnego produktu humanitarnego.

Szczepionki i lekarstwa, żywność terapeutyczną, moskitiery, zeszyty i przybory szkolne to tylko niektóre spośród dostępnych „Prezentów bez Pudła”. Wszystkie produkty można znaleźć na stronie Prezenty bez Pudła.

Darczyńca fizycznie nie otrzymuje produktu, ale zobowiązuje UNICEF do dostarczenia go najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom na świecie. Każdy z tych produktów niesie realną pomoc. Produkty te stanowią kluczową pomoc dla dzieci mieszkających na obszarach dotkniętych ubóstwem, konfliktami lub klęskami żywiołowymi. Produkty są wysyłane na cały świat z największego magazynu pomocy humanitarnej UNICEF w Kopenhadze lub – jeśli jest taka możliwość - są kupowane na miejscu, aby ograniczyć koszty transportu i wesprzeć lokalny rynek.

UNICEF nieustannie monitoruje sytuację dzieci na świecie. Produkty podarowane w ramach „Prezentów bez Pudła” trafiają tam, gdzie są aktualnie najbardziej potrzebne. Nie ma możliwości wyboru, do jakiego konkretnego miejsca zostanie skierowany produkt pomocowy. Każdy podarowany produkt niesie bezcenną pomoc potrzebującym dzieciom. 

Wybierając „Prezent bez Pudła” stajesz się częścią rodziny UNICEF, skupiającej troskliwych ludzi z całego świata, którzy sprawiają, że życie najbardziej potrzebujących dzieci zmienia się na lepsze. Masz gwarancję, że działając z UNICEF, pomoc zawsze dotrze do potrzebujących dzieci. Może się jednak zdarzyć, że jeśli zabraknie w naszym magazynie wybranego przez Ciebie produktu, wówczas zamienimy go na inny produkt z tej samej kategorii. Są to jednak sporadyczne przypadki. Każda pomoc jest na wagę złota i bardzo za nią dziękujemy! 

W celu dokonania płatności online zostaniesz przekierowana/przekierowany do serwisu www.payu.pl - operatora płatności online. Płatności dokonywane są z zachowaniem najwyższego stopnia bezpieczeństwa.

Zobacz również

eService wspiera działania UNICEF Polska

eService wspiera działania UNICEF Polska kupując „Szkołę w pudełku”

Dzięki temu wielu najmłodszych będzie mogło kontynuować naukę nawet w obliczu kryzysu humanitarnego.

Więcej
Foxy pomaga z UNICEF w walce z koronawirusem

Foxy pomaga z UNICEF w walce z koronawirusem

Już po raz kolejny Foxy wspiera UNICEF w pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom.

Więcej
Firma PAGEN została Przyjacielem UNICEF!

Firma PAGEN została Przyjacielem UNICEF!

Razem z UNICEF będzie wspierać najmłodszych z najuboższych zakątków świata.

Więcej