Pomóż dzieciom z Ukrainy przetrwać wojnę

Prezenty bez Pudła

Pomóż dzieciom z Ukrainy

Pomagam

Kilka milionów ukraińskich dzieci każdego dnia doświadcza tragicznych skutków wojny.

W szpitalach brakuje sprzętu medycznego, uciekające rodziny nie mają dostępu do podstawowych środków higienicznych czy rzeczy chroniących je przed chłodem. UNICEF jest na miejscu. Identyfikujemy potrzeby i dostarczamy dzieciom dokładnie to, czego najbardziej potrzebują, dlatego niesioną pomoc nazywamy Prezentami Bez Pudła.

Podaruj jeden z prezentów – pomóż dzieciom z Ukrainy przetrwać wojnę.

Podaruj apteczkę, która pomoże w ratowaniu życia rannych i chorych dzieci.

W trakcie wojny apteczka staje się często jedyną szansą na skuteczną pomoc. To pakiet najważniejszych leków i materiałów medycznych zapakowanych w poręcznej torbie. 

Podaruj maskę tlenową, pomóż w pierwszych chwilach życia noworodka.

Niedotlenienie okołoporodowe to jedno z największych zagrożeń dla nowonarodzonego dziecka. Zestaw do resuscytacji dla najmłodszych zapewni tlen noworodkom, które po urodzeniu nie oddychają. 

Podaruj ciepły koc dzieciom chroniącym się przed wojną w wyziębionych piwnicach, schronach czy ruinach budynków. 

Małe dzieci są bezbronne i nadzwyczaj podatne na wychłodzenie. Nasze koce umożliwią maluchom utrzymanie prawidłowej temperatury ciała i przetrwanie zimnych nocy spędzonych w ukryciu. 

Podaruj monitor oddechu i wspomóż ukraińskich lekarzy w diagnozowaniu groźnych infekcji dróg oddechowych. 

W zniszczonych szpitalach brakuje nawet podstawowego sprzętu medycznego. Urządzenie pomaga kontrolować oddech dziecka w celu wykrycia np. zapalenia płuc. 

Podaruj zestaw higieniczny i pomóż uchronić dzieci przed groźnymi infekcjami.

Jeden zestaw sanitarny zawiera wiadro, tabletki uzdatniające wodę, proszek do prania, szczoteczki i pastę do zębów, mydło i szampon wystarczające 5-osobowej rodzinie na miesiąc.

Prezent bez Pudła to forma darowizny

Prezent bez Pudła to forma darowizny, za którą UNICEF dostarczy wybrany produkt do kraju, w którym prowadzimy nasze programy. Większość prezentów rozsyłana jest w świat z magazynu UNICEF w Kopenhadze, jednak są też takie (np. książki dla dzieci), które produkowane  są lokalnie. Na bieżąco monitorujemy zapotrzebowanie na konkretne produkty w krajach objętych pomocą. Jednak może się zdarzyć, że wybrany produkt zostanie zastąpiony innym, ponieważ jest on bardziej niezbędny dzieciom i ich rodzinom w danym momencie. UNICEF dostarcza zamienne produkty pomocowe z tej samej kategorii produktów, np. szczepionka przeciw odrze może zostać zastąpiona szczepionką przeciw polio. Dzięki temu jeszcze skuteczniej możemy nieść pomoc dzieciom. Zapewniamy Cię, że Twój prezent, trafi do dzieci, które go naprawdę potrzebują.