Konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę w VI edycji akcji UNICEF Polska „Wszystkie Kolory Świata” rozstrzygnięty

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
Wszystkie Kolory Świata VI edycja

W ramach VI edycji akcji UNICEF Polska „Wszystkie Kolory Świata” zakończył się konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę. Wygrała laleczka ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. UNICEF w Malborku. Nagrodą dla zwycięskiej placówki jest koncert Majki Jeżowskiej, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

„Wszystkie Kolory Świata” to wyjątkowa akcja edukacyjno-pomocowa UNICEF Polska, która już po raz szósty została przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Celem projektu było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne.

W ramach akcji uczniowie projektują i własnoręcznie szyją szmaciane laleczki oraz nadają im imiona i wskazują kraj, z którego laleczka pochodzi. Następnie w szkole odbywa się ich wystawa, na którą dzieci zapraszają rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy może wybrać laleczkę i zaopiekować się nią, przekazując symboliczną darowiznę. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.

Dodatkowym, nieobowiązkowym elementem akcji był konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę, w którym udział mogła wziąć każda placówka uczestnicząca w akcji. Głosami internautów wygrała laleczka reprezentująca Szkołę Podstawową nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. UNICEF w Malborku. 

Dziękuję wszystkim placówkom, które włączyły się do udziału w tej wyjątkowej akcji. Z ogromną dumą i radością mówię o zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, rodziców i opiekunów dzieci, a także całych lokalnych społeczności w realizację projektu. Gratuluję także zwycięskiej placówce, w której już wkrótce odbędzie się koncert Majki Jeżowskiej, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, powiedział Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. 

Więcej informacji o projekcie „Wszystkie Kolory Świata” oraz innych akcjach edukacyjnych UNICEF Polska można znaleźć na stronie https://unicef.pl/wspolpraca/wspolpraca-z-placowkami-edukacyjnymi/akcje-edukacyjne/wszystkie-kolory-swiata-edycja-6.

Zobacz również

Zachowek 2026 – jak go uniknąć lub skutecznie dochodzić

Zachowek 2026 – jak go uniknąć lub skutecznie dochodzić

Jak świadomie zaplanować spadek? Czy można uniknąć rodzinnych konfliktów? Jak skutecznie dochodzić swoich praw? Na te pytania odpowiemy w czasie bezpłatnego webinaru organizowanego przez UNICEF Polska: „Zachowek 2026 – jak go uniknąć lub skutecznie go dochodzić?”.

Więcej
Eskalacja militarna na Bliskim Wschodzie stanowi poważne zagrożenie dla milionów dzieci w tym regionie.

Eskalacja militarna na Bliskim Wschodzie stanowi poważne zagrożenie dla milionów dzieci w tym regionie

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni doniesieniami o atakach w Iranie oraz w innych częściach regionu, które stawiają dzieci w obliczu ogromnego niebezpieczeństwa. Pojawiają się informacje o zbombardowaniu szkół w Iranie, w tym placówki dla dziewcząt w Minab, w prowincji Hormozgan na południu kraju. Według doniesień dziesiątki uczennic i uczniów straciły życie, a wiele innych osób zostało rannych.

Więcej
Czteroletnia Mila z Kijowa chroni się w ogrzewanym namiocie.

Z powodu wojny w Ukrainie co trzecie dziecko nie może wrócić do domu

Ponad jedna trzecia ukraińskich dzieci wciąż przebywa z dala od swoich domów – to niemal 2,6 mln. W poszukiwaniu bezpieczeństwa wiele z nich musiało uciekać więcej niż raz.

Więcej