Każde dziecko ma praw do czystej wody

DZIECI W ZAGROŻENIU

Czysta woda to prawo każdego dziecka

Pomóż

Pomagam

Wybieram kwotę

Minimalna kwota darowizny to 1 zł. Maksymalna kwota wpłaty to 100 000 zł. Jeśli chcesz przekazać wyższą darowiznę, skontaktuj się z nami tel. + 48 22 568 03 00. Dziękujemy!
Pole wymagane
UNICEF Polska - Ratowanie życia dzieci
UNICEF Polska - pompa wodna

480 zł

wsparcie budowy zasilanych energią słoneczną pomp i systemów wodnych, które będą służyć dzieciom i lokalnej społeczności przez długie lata

UNICEF Polska - leczenie

290 zł

leczenie i ochronę dzieci przed groźnymi dla życia chorobami, których źródłem są zanieczyszczone ujęcia wody i brak odpowiednich warunków sanitarnych.

UNICEF Polska - pojemniki na wodę

160 zł

zapewni 9000 tabletek uzdatniających wodę z niepewnych źródeł. To sprawi, że mniej dzieci będzie zapadać na groźne dla życia choroby biegunkowe. Każda tabletka oczyszcza aż 5 litrów wody

UNICEF Polska - Ratowanie życia dzieci

Każda wpłata pomoże zapewnić dzieciom dostęp do bezpiecznych usług wodnych i sanitarnych

< Wstecz Wybrana kwota:

Wybieram rodzaj płatności

Moje dane

Pole wymagane
Pole wymagane
Powyższa zgoda jest wymagana
Wybierz formę płatności

Informujemy, że w celu dokonania płatności online zostaną Państwo w zależności od wyboru przekierowani do serwisu www.payu.pl lub www.paypal.com.

Darowiznę na rzecz UNICEF można odliczyć od podstawy opodatkowania:
w przypadku osób fizycznych do 6%,
w przypadku osób prawnych 10% uzyskanego dochodu.

Wybieram kwotę

Minimalna kwota darowizny to 1 zł. Maksymalna kwota wpłaty to 100 000 zł. Jeśli chcesz przekazać wyższą darowiznę, skontaktuj się z nami tel. + 48 22 568 03 00. Dziękujemy!
UNICEF Polska - Ratowanie życia dzieci
UNICEF Polska - saszetki ORS

150 zł

pomożesz systematycznie budować trwałą infrastrukturę wodną, by każde dziecko miało dostęp do bezpiecznej i czystej wody.

UNICEF Polska - szczepienia

100 zł

pomożesz leczyć dzieci i szczepić je przeciw groźnym dla życia chorobom zakaźnym, których źródłem są zanieczyszczone ujęcia wody i brak odpowiednich warunków sanitarnych.

UNICEF Polska - tabletki uzdatniające wodę

50 zł

pomożesz zapewnić dzieciom środki higieniczne oraz bezpieczne i godne warunki sanitarne

UNICEF Polska - Ratowanie życia dzieci

Na zapewnienie dostępu do bezpiecznych usług wodnych i sanitarnych w rejonach dotkniętych kryzysem wodnym.

< Wstecz Wybrana kwota:

Wybieram rodzaj płatności

Moje dane

Personalne

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane

Adresowe

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane

Kontaktowe

Powyższa zgoda jest wymagana
Akceptacja Regulaminu Konta PayU jest wymagana.

Wybieram rodzaj płatności

Dzień comiesięcznych wpłat

Dane karty płatniczej

Podaj numer karty
Karty płatnicze
Podaj miesiąc ważności karty
Podaj rok ważności karty
Podaj numer CVV

Informujemy, że w celu dokonania płatności online zostaną Państwo przekierowani do serwisu www.payu.pl.

Darowiznę na rzecz UNICEF można odliczyć od podstawy opodatkowania:
w przypadku osób fizycznych do 6%,
w przypadku osób prawnych 10% uzyskanego dochodu.

Brak dostępu do bezpiecznej wody to zagrożenie dla życia, zdrowia i przyszłości dzieci. Poznaj kilka ważnych faktów:

Woda to... ZDROWIE

 

Każdego dnia na całym świecie ponad 1000 dzieci poniżej piątego roku życia umiera z powodu chorób związanych z brakiem dostępu do bezpiecznej wody, urządzeń sanitarnych i odpowiednich warunków higienicznych. Są wśród nich choroby biegunkowe, groźne choroby zakaźne takie jak cholera, ostre infekcje dróg oddechowych. Aż 40% przypadków tych śmierci ma miejsce w Afryce Środkowej i Zachodniej.

6-letnia Lesia z Etiopii zachorowała na cholerę, ponieważ jedyne źródło wody, do którego rodzina miała dostęp, było zanieczyszczone. Teraz walczy o życie. Liczba zachorowań na cholerę w regionie Bale rośnie. UNICEF wspiera miejscowe centrum leczenia, do którego jak dotąd przyjęto 200 chorych na cholerę. Dzięki leczeniu Lesia przeżyła. Jednak inne dzieci mogą nie mieć tyle szczęścia. Już teraz w ośrodku brakuje miejsc i personelu.

Brak wody jest jedną z przyczyn niedożywienia

© UNICEF/Sewunet

Szpital w Banadir, Somalia. Poważnie niedożywiony 13-miesięczny Abdimalik trafił do szpitala, ponieważ z powodu biegunki i wymiotów przestał przyjmować jakiekolwiek pokarmy.

Kiedy dzieci chorują na choroby biegunkowe, nie są w stanie wchłonąć składników odżywczych potrzebnych do wzrostu, co pogłębia niedożywienie. Z biegiem czasu może to prowadzić do zahamowania wzrostu i może nieodwracalnie wpłynąć na fizyczny i umysłowy rozwój dzieci.

UNICEF instaluje systemy oczyszczania wody

© UNICEF/Etiopia

Twoje wsparcie może uratować życie dzieci takich jak Lesia i Abdimalik

Robimy wszystko, by zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się cholery i innych chorób, których źródłem jest zanieczyszczona woda. Na przykład w regionie Oromia w Etiopii zainstalowaliśmy specjalne systemy, które oczyszczają wodę i sprawiają, że staje się ona bezpieczna do picia. Ale to tymczasowe rozwiązanie.

By nasza pomoc była skuteczna, konieczne są trwałe rozwiązania: odwierty z systemami solarnymi, dzięki którym miejscowa społeczność będzie miała stały dostęp do czystej i bieżącej wody. Prosimy, wesprzyj nasze działania i pomóż zapewnić dzieciom zdrowie i prawidłowy rozwój.


Woda to... MOŻLIWOŚĆ EDUKACJI

 

13-letnia Aysha z Etiopii codziennie wstaje o świcie i wyrusza w wielokilometrową drogę po wodę dla całej rodziny. Przejście tam i z powrotem zabiera jej 8 godzin. Ten czas mogłaby spędzić w szkole. 

Na całym świecie kobiety i dziewczęta spędzają około 200 milionów godzin dziennie w drodze do ujęć wody. W regionie Afar 1 na 4 dzieci przerywa naukę przed końcem pierwszej klasy. 

Dostęp do wody to dla dzieci takich jak Aysha czas, możliwość nauki, nadzieja na przyszłość.

Szkoła w Etiopii

© UNICEF/Leul Kinfu

Ogromnym problemem jest brak odpowiedniej infrastruktury wodno-sanitarnej w szkołach.

Czy wiesz, że na całym świecie 29 procent szkół nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej? Wpływa to na życie aż 546 milionów uczniów.

W Afryce Subsaharyjskiej i Oceanii mniej niż połowa szkół ma podstawową infrastrukturę wodno-sanitarną. Dla dzieci oznacza to ryzyko zakażeń groźnymi chorobami. Brak sanitariatów jest także powodem, dla którego dziewczęta opuszczają szkołę w czasie menstruacji, ponieważ nie mają możliwości zadbania o higienę w godnych i bezpiecznych warunkach.


Woda to... BEZPIECZNE DZIECIŃSTWO

Tewekel każdego dnia ryzykuje życiem, kiedy zsuwa się po złamanym pniu do głębokiego dołu, by nabrać wody. 

Nabieranie jej z trudno dostępnych źródeł i noszenie ciężkich zbiorników stanowi duże obciążenie fizyczne dla dzieci. Naraża je na niebezpieczeństwo, szczególnie gdy są zmuszone do pokonywania długich dystansów. Dotyczy to zwłaszcza dziewcząt, ponieważ zadanie zaopatrzenia rodziny w wodę najczęściej spada na nie.

Bez dostępu do bezpiecznej wody i urządzeń sanitarnych napięcia nasilają się i prowadzą do konfliktów i wysiedleń.


Musimy działać teraz

Szacuje się, że do 2030 roku połowa światowej populacji będzie żyła w warunkach niedoboru wody. Konkurencja o jej zasoby będzie się nasilać wraz z rosnącą urbanizacją, wzrostem liczby ludności i zagrożeniami będącymi konsekwencją zmiany klimatu. W rezultacie możemy spodziewać się większej liczby konfliktów, przesiedleń i sytuacji kryzysowych związanych ze zdrowiem publicznym.

UNICEF działa w obszarze zapewnienia dostępu do bezpiecznej wody, usług sanitarnych i higienicznych w ponad 100 krajach. Aby przyspieszyć reformy sektorowe w 65 najbardziejz zagrożonych krajach i dotrzeć do co najmniej 6 milionów ludzi żyjących na obszarach dotkniętych poważnym brakiem bezpieczeństwa wodnego, potrzebujemy zebrać dodatkowe 330 milionów dolarów. Od tego zależy życie dzieci dziś i w przyszłości. KAŻDA WPŁATA MA ZNACZENIE!