UNICEF Polska - Back to School

Back to School

Pomóż dzieciom wrócić do szkoły

Pomagam

Podczas gdy w jednej części świata dzieci kompletują wyprawkę szkolną, w innej wiele z nich nie wie, czy w ogóle pójdzie do szkoły. Powodów jest wiele. Skrajne ubóstwo, niepełnosprawność, konflikty zbrojne -  to tylko niektóre z nich. Każde dziecko ma prawo do edukacji. Pomóż nam zapewnić niezbędne materiały i stworzyć dzieciom odpowiednie warunki do nauki. 

Wybierz jeden ze szkolnych podarunków lub wejdź tutaj i podaruj inny odmieniający życie dzieci prezent. 

Podaruj przenośne radio zasilane energią słoneczną i pomóż zapewnić ciągłość edukacji dzieci na całym świecie.

Uczniowie w Mauretanii stanęli w obliczu nagłego zamknięcia szkół z powodu pandemii. 12-letni Mohamed mógł rozpocząć naukę w gimnazjum, dzięki programowi nauczania na odległość ustanowionego przez Ministerstwo Edukacji we współpracy z UNICEF. 

UNICEF Polska - Podaruj dziecku wyprawkę do szkoły!

Podaruj dziecku wyprawkę do szkoły i zapewnij edukację dzieciom takim, jak Moustapha!

10-letni Moustapha z Kamerunu bierze udział w programie edukacyjnym wspieranym przez UNICEF. Dzieci otrzymały zestawy akcesoriów szkolnych. Program wspiera także dzieci, których rodzice nie byli w stanie opłacić kosztów wpisowego i zapewnia dostęp do wsparcia psychologicznego.

Podaruj plecak w ramach programu Prezenty bez Pudła i razem z nami spełniaj dziecięce marzenia!

Szkoła 13-letniej Nafissy z Kamerunu z powodu pandemii  była zamknięta na wiele miesięcy. Dziewczynka bardzo cieszy się na powrót.

„Bardzo lubię się uczyć, pewnego dnia chciałabym być niezależna i samodzielna. Bardzo lubię historię, ale moim marzeniem jest zostać pielęgniarką!” mówi Nafissa.

Zorganizuj naukę dla 40 dzieci w dowolnym miejscu na świecie!

Ten niezwykły zestaw umożliwia prowadzenie lekcji tam, gdzie dostęp do placówki szkolnej jest niemożliwy bądź utrudniony, np. po katastrofach naturalnych lub w regionach objetych wojną. Książki, ołówki, gumki, nożyczki, a nawet tablica i globus – wszystko po to, aby zapewnić dostęp do edukacji dla każdego dziecka!

Miliony dzieci na świecie nie mają dostępu do edukacji. 

Jakie są główne powody wykluczenia edukacyjnego?

  • Ubóstwo wciąż pozostaje jedną z największych barier – dzieci z najuboższych rodzin i regionów nie uczęszczają do szkoły prawie 5 razy częściej niż dzieci z najbogatszych. 
  • Dzieci z niepełnosprawnościami, z mniejszości etnicznych, dziewczęta– to grupy szczególnie narażone na wykluczenie z edukacji. 
  • Dzieci żyjące na obszarach trudno dostępnych i objętych wojną – konflikty zbrojne spowodowały, że co najmniej 27 milionów dzieci nie uczęszcza do szkoły.

 

Wspierając program UNICEF: Prezenty bez Pudła, możesz zapewnić wyprawkę szkolną dzieciom w najbardziej potrzebujących regionach świata.

 

UNICEF Polska - Twój podarunek może zmienić życie dziecka i dać nadzieję na lepszą przyszłość.

© UNICEF/Frank Dejongh

Prezent bez Pudła to forma darowizny

Prezent bez Pudła to forma darowizny, za którą UNICEF dostarczy wybrany produkt do kraju, w którym prowadzimy nasze programy. Większość prezentów rozsyłana jest w świat z magazynu UNICEF w Kopenhadze, jednak są też takie (np. książki dla dzieci), które produkowane  są lokalnie. Na bieżąco monitorujemy zapotrzebowanie na konkretne produkty w krajach objętych pomocą. Jednak może się zdarzyć, że wybrany produkt zostanie zastąpiony innym, ponieważ jest on bardziej niezbędny dzieciom i ich rodzinom w danym momencie. UNICEF dostarcza zamienne produkty pomocowe z tej samej kategorii produktów, np. szczepionka przeciw odrze może zostać zastąpiona szczepionką przeciw polio. Dzięki temu jeszcze skuteczniej możemy nieść pomoc dzieciom. Zapewniamy Cię, że Twój prezent, trafi do dzieci, które go naprawdę potrzebują.

Aktualności

Młodzi w Europie 2024 – warsztaty UNICEF Polska i Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce

Młodzi w Europie 2024 – warsztaty UNICEF Polska i Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce

9 czerwca 2024 odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Do wyzwań reprezentantów w nowej kadencji będzie należeć podjęcie szeregu decyzji, które będą mieć realne przełożenie na życie najmłodszych obywateli Wspólnoty.

Więcej
Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Ratyfikując Konwencję o prawach dziecka polski rząd zobowiązał się do przestrzegania zapisów tego dokumentu oraz regularnego raportowania postępów z ich realizacji. UNICEF Polska i inne organizacje pozarządowe spotkały się, aby omówić wspólne działania niezbędne do prowadzenia skutecznej polityki na rzecz dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem

Roli rodzica może towarzyszyć prawdziwy rollercoaster uczuć — od poczucia szczęścia i miłości przez zmartwienie, niepokój, a potem znowu radość. Taka zmienność nastrojów potrafi być stresująca. Poznaj proste i sprawdzone sposoby na zmniejszenie negatywnego wpływ stresu.

Więcej