UNICEF Polska - Prezenty bez Pudła na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Podaruj prezent inny niż wszystkie

Wybieram prezent

Dwuipółletni Rayan z Jemenu nie posiada się z radości, kiedy może bez ograniczeń napić się wody.

W wielu miejscach na świecie woda jest luksusem. Aby zdobyć wodę zdatną i bezpieczną do picia trzeba przejść wiele kilometrów.

Tak dwuletnia Tina z Malawi cieszy się z saszetki smacznej pasty terapeutycznej.

W przypadku skrajnie niedożywionych dzieci zwykłe pożywienie nie jest wystarczające, by dostarczyć dziecku niezbędnych składników odżywczych, pomóc szybko nadrobić niedobór wagi i wrócić do zdrowia. 

Dziewczynka z Katmandu w Nepalu cieszy się ze szczepienia, które właśnie dostała

Dzieci w wielu regionach świata chorują i umierają z powodu chorób, które dzięki szczepieniom w Europie już od dawna nie zagrażają dzieciom (np. polio, odra, gruźlica, krztusiec czy błonica). Możesz pomóc nam zapewnić dzieciom szczepienia niezbędne, by mogły cieszyć się zdrowiem.

Chłopcy z Kamerunu cieszą się z radia, dzięki któremu mogą się uczyć. 

W wielu zakątkach świata, w strefach konfliktu lub tam gdzie brakuje szkół, a dostęp do edukacji jest utrudniony, zasilane bateriami solarnymi radio umożliwia dzieciom dostęp do najważniejszych informacji i programów edukacyjnych. 

Prezent tej dziewczynki z Malawi to wielorazowa podpaska.

Wykluczenie menstruacyjne to ogromny problem w krajach rozwijających się. Czy wiesz, że z powodu braku tak podstawowych artykułów higienicznych jak podpaski dziewczęta mierzą sie z infekcjami układu rozrodczego i dróg moczowych, a nawet przestają chodzić do szkoły?

Prezenty bez Pudła to najpotrzebniejsze produkty, które pozwalają zapewnić dzieciom w różnych zakątkach świata zdrowie, edukację, pomoc humanitarną. Ty decydujesz, jaki prezent trafi do potrzebującego dziecka

Prezent bez Pudła to forma darowizny

Prezent bez Pudła to forma darowizny, za którą UNICEF dostarczy wybrany produkt do kraju, w którym prowadzimy nasze programy. Większość prezentów rozsyłana jest w świat z magazynu UNICEF w Kopenhadze, jednak są też takie (np. książki dla dzieci), które produkowane  są lokalnie. Na bieżąco monitorujemy zapotrzebowanie na konkretne produkty w krajach objętych pomocą. Jednak może się zdarzyć, że wybrany produkt zostanie zastąpiony innym, ponieważ jest on bardziej niezbędny dzieciom i ich rodzinom w danym momencie. UNICEF dostarcza zamienne produkty pomocowe z tej samej kategorii produktów, np. szczepionka przeciw odrze może zostać zastąpiona szczepionką przeciw polio. Dzięki temu jeszcze skuteczniej możemy nieść pomoc dzieciom. Zapewniamy Cię, że Twój prezent, trafi do dzieci, które go naprawdę potrzebują.