Dzień Matki 23 LP desktop

Mama jest najważniejsza dla każdego dziecka

Podaruj prezent

Z okazji Dnia Matki podaruj mamom prezent, który ratuje i odmienia życie


 

DLA MAMY W CIĄŻY
Zestaw porodowy dla 5 kobiet: 259,50 zł

PODARUJ PREZENT

DLA MAMY NIEDOŻYWIONEGO DZIECKA
Zestaw do walki z niedożywieniem: 105 zł

PODARUJ PREZENT

DLA MAMY W KRYZYSIE UCHODŹCZYM
Zestaw higieniczny: 85 zł

PODARUJ PREZENT

DLA MAMY NOWORODKA
Zestaw dla mamy i noworodka XL : 620,70 zł

PODARUJ PREZENT

DLA MAMY W STREFIE KONFLIKTU
Zestaw ratujący życie: 300 zł

PODARUJ PREZENT

PREZENT DLA TWOJEJ MAMY?
Podaruj prezent inny niż wszystkie 🎁

prezent dla mamy
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Możesz też podarować prezent wpłacając darowiznę bezpośrednio na konto Stowarzyszenia PKN UNICEF: 84 1020 1026 0000 1102 0206 1687. W tytule wpisz Darowizna Dzień Matki oraz nazwę wybranego prezentu.


 

UNICEF Polska - Prezenty bez Pudła na Dzień Matki

© UNICEF/Willocq

Jeśli chcesz uczcić Dzień swojej Mamy w wyjątkowy sposób, wybierz Prezent bez Pudła - produkt humanitarny, który ratuje i odmienia życie potrzebującego dziecka lub jego mamy.

To może być oryginalny i bezcenny dodatek do prezentu i życzeń, który Twoja Mama dostanie od Ciebie w tym ważnym dniu. Do każdego prezentu dodajemy spersonalizowany certyfikat, który może być piękną pamiątką tego dnia.

Okazując wsparcie potrzebującym mamom w innych rejonach świata, możesz złożyć hołd jej pamięci, jeśli nie ma jej już przy Tobie. Bo mama jest ważna dla dziecka na każdym etapie życia.

WYBIERZ PREZENT

Poznaj historie mam, którym pomagamy


 

UNICEF Polska - Pomoc kobietom w ciąży

© UNICEF/Mojtba Moawia Mahmoud

Hosnia Abdul z Sudanu ma 20 lat. Jest mamą rocznego synka i oczekuje kolejnego dziecka. Badanie, które przeszła, wykazało, że jest niedożywiona. Hosnia szczególnie teraz potrzebuje zbilansowanych, pożywnych posiłków oraz witamin i mikroelementów. To ważne dla niej i dziecka, którego oczekuje. Jednak z powodu wysokich cen nie stać jej na zakup żywności. Hosnia została objęta wsparciem UNICEF.

🎁 Podaruj mamom takim jak Hosnia zestaw porodowy

W 12 krajach najsilniej dotkniętych globalnym kryzysem żywnościowym liczba ciężarnych i karmiących piersią dziewcząt i kobiet, cierpiących z powodu ostrego niedożywienia, wzrosła od 2020 r. z 5,5 mln do 6,9 mln. Połowa przypadków zahamowania wzrostu u dzieci poniżej 2. roku życia rozwija się w czasie ciąży i w pierwszych sześciu miesiącach życia.

Mama niedożywionego dziecka

Szpital dos Cajueiros, Luanda, Angola: Josepha Zumba przytula 6-miesięczną córeczkę Milę, która leczona jest z powodu ciężkiego ostrego niedożywienia. Oprócz Mili Josepha ma jeszcze trójkę starszych dzieci. Ona i jej mąż cierpią z powodu skrajnego ubóstwa. Pomimo starań, nie mogą znaleźć pracy. Bywa, że nie stać ich na opłacenie czynszu. Żadne z ich dzieci nie chodzi do szkoły.

🎁 Pomóż Josephie i Mili. Podaruj żywność terapeutyczną

W 2022 r. aż 119 202 dzieci w Angoli było leczonych z powodu poważnego niedożywienia. Dzięki wsparciu UNICEF udało się objąć leczeniem więcej dzieci niż w latach poprzednich. Jednak liczba dzieci potrzebujacych naszej pomocy, nadal jest ogromna.

UNICEF Polska - pomagamy dzieciom w kryzysie uchodźczym

© UNICEF/Urdaneta

Victoria i jej mama przebyły dżunglę Darien. Trafiły do Punktu Przyjęć Migrantów Lajas Blancas, gdzie wreszcie mogą odpocząć. Są już bezpieczne. Darien to jeden z najniebezpieczniejszych szlaków migracyjnych na świecie. Każdego dnia matki przebywające ten szlak ze swoimi dziećmi, narażają życie swoje i swoich pociech, bo tam skąd pochodzą, nie przetrwają.

🎁 Podaruj mamie w kryzysie uchodźczym zestaw higieniczny

UNICEF i jego partnerzy wspierają krajowe wysiłki na rzecz ochrony praw dzieci w drodze podczas tranzytu przez Panamę. Prace te obejmują instalację systemów wodociągowych, które dostarczają ponad 30 000 litrów bezpiecznej wody dziennie.

Pomoc dla mam wcześniaków

© UNICEF/Dejongh

Burkina Faso: Habibou Ouedraogo, 25-letnia mama, kanguruje swoją córeczkę w szpitalu CHR w Ziniaré. Habibou urodziła 11 dni temu. Dziewczynka jest wcześniakiem i waży 1745 gramów. 

🎁 Podaruj prezent mamie noworodka

Matki praktykują kangurowanie, czyli prostą technikę dotyku „skóra do skóry”, która zapewnia wcześniakom ciepło,pomaga poprawić przeżywalność dzieci o niskiej masie ciała. Habibou opowiada:

Robię to pierwszy raz, ale jest to przyjemne i kojące. Czasami nawet zauważam mały uśmiech na twarzy dziecka.
 

Jemen: Aml Hasan Khamees ma lat 30 jest mamą 4 dzieci. Cała rodzina została wysiedlona z Maqbana, Manakha, prowincji Taiz z powodu trwającego konfliktu. Obecnie przebywają w obozie Al Sha’ab w Adenie. Aml cierpi z powodu niedożywienia. 

- Od prawie roku cierpię z powodu niedożywienia — mówi Aml - boli mnie brzuch i często mdleję. Miałam dziecko, które cierpiało z powodu niedożywienia i zmarło. Teraz moja córka jest słaba. Boję się, że spotka ją to samo, co spotkało jej brata, że stracę i ją.

🎁 Podaruj mamie takiej jak Aml zestaw ratujący życie

W strefach konfliktów życie mam i dzieci jest nieustannie narażone przez działania zbrojne, brak opieki medycznej, dostępu do żywności i czystej wody, przesiedlenia i skrajne ubóstwo. Robimy co w naszej mocy, by pomóc im przetrwać.