PAGEN kolejny rok „Przyjacielem UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

PAGEN Sp. z o.o. wspiera dzieci poprzez program „Przyjaciel UNICEF”. Firma przedłużyła partnerstwo na kolejny rok i przekazała środki, które przeznaczymy na pomoc najmłodszym, cierpiącym z powodu kryzysów humanitarnych związanych między innymi z konfliktami zbrojnymi.

PAGEN kolejny rok „Przyjacielem UNICEF”

© UNICEF/Vinay Panjwani

W ubiegłym roku konflikty zbrojne, klęski żywiołowe, epidemie chorób i brak bezpieczeństwa żywnościowego stawiały dzieci w krytycznym położeniu. W wielu przypadkach te zagrożenia nakładały się na siebie i wzajemnie potęgowały. Najmłodsi wciąż potrzebują naszego wsparcia, dlatego jako UNICEF niesiemy im pomoc w kompleksowy, systemowy sposób - ratując ich życie, zdrowie oraz przyszłość. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia naszych partnerów oraz darczyńców, w tym firmy PAGEN, która przedłużyła swój udział w programie „Przyjaciel UNICEF” na kolejny rok.

Od Strefy Gazy po Ukrainę, od Haiti po Sudan, dla milionów dzieci ich kraje przestały być domem. Decydując się na kontynuację współpracy z UNICEF Polska, wierzymy, że wspólnie możemy budować bezpieczny świat dla przyszłych pokoleń, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. W duchu przyjaźni propagujemy pokój, empatię i wzajemny szacunek mając świadomość, że właśnie tych wartości szczególnie brakuje w wielu miejscach na świecie – powiedziała Katarzyna Chamioło, prokurent PAGEN Sp. z o.o., koordynująca projekty CSR.

Zaangażowanie biznesu odgrywa kluczową rolę w polepszaniu jakości życia dzieci na świecie.

UNICEF jest jednym z inicjatorów strategicznej współpracy świata biznesu z trzecim sektorem. „Przyjaciel UNICEF” to jeden z programów dla przedsiębiorstw, które chcą aktywnie pomagać dzieciom i włączać do swych strategii biznesowych konkretne działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Współpraca z naszą organizacją to kompleksowe wsparcie najmłodszych w osiąganiu przez nich pełnego potencjału w drodze ku lepszej przyszłości.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.unicef.pl/biznes.

PAGEN Sp. z o.o. to producent okien, drzwi, rolet, pergol i bram garażowych. Produkty firmy dostępne są w Polsce, Niemczech, Austrii, Włoszech, Holandii, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, USA i Australii. 

Zobacz również

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

W trakcie pierwszego 1000 dni życia dziecka (3 lata) mózg rozwija się szybciej niż w jakimkolwiek innym okresie. Jeszcze zanim małe dzieci opanują naukę mówienia, możemy pomóc wpływać pozytywnie na rozwój ich mózgu.

Więcej
Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Może się wydawać, że w zabawie chodzi wyłącznie o radość, ale dla niemowląt i małych dzieci zabawa to coś znacznie więcej. Pozwala na uczenie się i rozwijanie ważnych umiejętności życiowych — od rozwiązywania problemów po wyrażanie pomysłów. 

Więcej
10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

Wychowywanie dzieci w erze cyfrowej nie jest proste. Czasem ciężko nadążyć za rozwojem technologii i pojawiającymi się wraz z nim zagrożeniami i udogodnieniami.

Więcej