PAGEN kolejny rok „Przyjacielem UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

PAGEN Sp. z o.o. wspiera dzieci poprzez program „Przyjaciel UNICEF”. Firma przedłużyła partnerstwo na kolejny rok i przekazała środki, które przeznaczymy na pomoc najmłodszym, cierpiącym z powodu kryzysów humanitarnych związanych między innymi z konfliktami zbrojnymi.

PAGEN kolejny rok „Przyjacielem UNICEF”

© UNICEF/Vinay Panjwani

W ubiegłym roku konflikty zbrojne, klęski żywiołowe, epidemie chorób i brak bezpieczeństwa żywnościowego stawiały dzieci w krytycznym położeniu. W wielu przypadkach te zagrożenia nakładały się na siebie i wzajemnie potęgowały. Najmłodsi wciąż potrzebują naszego wsparcia, dlatego jako UNICEF niesiemy im pomoc w kompleksowy, systemowy sposób - ratując ich życie, zdrowie oraz przyszłość. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia naszych partnerów oraz darczyńców, w tym firmy PAGEN, która przedłużyła swój udział w programie „Przyjaciel UNICEF” na kolejny rok.

Od Strefy Gazy po Ukrainę, od Haiti po Sudan, dla milionów dzieci ich kraje przestały być domem. Decydując się na kontynuację współpracy z UNICEF Polska, wierzymy, że wspólnie możemy budować bezpieczny świat dla przyszłych pokoleń, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. W duchu przyjaźni propagujemy pokój, empatię i wzajemny szacunek mając świadomość, że właśnie tych wartości szczególnie brakuje w wielu miejscach na świecie – powiedziała Katarzyna Chamioło, prokurent PAGEN Sp. z o.o., koordynująca projekty CSR.

Zaangażowanie biznesu odgrywa kluczową rolę w polepszaniu jakości życia dzieci na świecie.

UNICEF jest jednym z inicjatorów strategicznej współpracy świata biznesu z trzecim sektorem. „Przyjaciel UNICEF” to jeden z programów dla przedsiębiorstw, które chcą aktywnie pomagać dzieciom i włączać do swych strategii biznesowych konkretne działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Współpraca z naszą organizacją to kompleksowe wsparcie najmłodszych w osiąganiu przez nich pełnego potencjału w drodze ku lepszej przyszłości.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.unicef.pl/biznes.

PAGEN Sp. z o.o. to producent okien, drzwi, rolet, pergol i bram garażowych. Produkty firmy dostępne są w Polsce, Niemczech, Austrii, Włoszech, Holandii, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, USA i Australii. 

Zobacz również

Czego potrzebują dzieci po 2 latach wojny w Ukrainie?

Czego potrzebują dzieci po 2 latach wojny w Ukrainie?

Ukraińskie dzieci cierpią z powodu konfliktu zbrojnego, który trwa już 2 lata. Najmłodsi ze wschodniej części kraju (okolice Doniecka i Ługańska) żyją w ciągłym strachu od 2014 r. 

Więcej
Strach, samotność i zimno. Historie dzieci ze Strefy Gazy

Strach, samotność i zimno. Historie dzieci ze Strefy Gazy

Ciągłe poczucie zagrożenia, brak dostępu do wody, jedzenia i opieki medycznej, przerwana edukacja - tak wygląda codzienność dzieci ze Strefy Gazy.

Więcej
UNICEF Polska poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistka/a

Recepcjonistka/a

UNICEF Polska poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistka/a

Więcej