Dbaj o zdrowie psychiczne #OnMyMind

Dbaj o zdrowie psychiczne #OnMyMind

Zdrowie psychiczne młodych ludzi jest tak samo ważne, jak ich zdrowie fizyczne. Powinniśmy o nie dbać nie tylko wtedy, gdy dzieci doświadczają kryzysów. Każdego dnia możemy wspierać młodych ludzi w radzeniu sobie z wyzwaniami, pomagając im kształtować ich kompetencje społeczne i umiejętność zarządzania emocjami. 

Czas dojrzewania jest trudnym okresem, w którym nastolatek przechodzi wiele zmian. Mogą one mieć ogromne znaczenie dla jego zdrowia psychicznego. Stres, niepokój, poczucie osamotnienia, a także niekontrolowane wybuchy emocjonalne – tego wszystkiego doświadczają młodzi ludzie. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć emocje swojego dziecka i dowiedzieć się, jak wspierać je w obszarze zdrowia psychicznego – przeczytaj porady dla rodziców przygotowane przez ekspertów UNICEF.

Przygotowaliśmy dla ciebie porady ekspertów UNICEF i proste w odbiorze materiały, które pomogą ci zadbać o zdrowie psychiczne. Poznasz sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami. Dowiesz się, kiedy warto zgłosić się po pomoc, gdzie jej szukać i jak o nią prosić. Znajdziesz tu też wskazówki, jak rozmawiać o zdrowiu psychicznym z rodzicem lub opiekunem.