Dbaj o zdrowie psychiczne #OnMyMind

Zdrowie psychiczne - dla nastolatków

Przygotowaliśmy dla ciebie porady ekspertów UNICEF i proste w odbiorze materiały, które pomogą ci zadbać o zdrowie psychiczne. Poznasz sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami. Dowiesz się, kiedy warto zgłosić się po pomoc, gdzie jej szukać i jak o nią prosić. Znajdziesz tu też wskazówki, jak rozmawiać o zdrowiu psychicznym z rodzicem lub opiekunem.

Czym jest zdrowie psychiczne i jak o nie dbać?

Czym jest zdrowie psychiczne i jak o nie dbać

Zdrowie psychiczne może nie być dobrze rozumiane. Różne społeczności i kultury inaczej postrzegają zdrowie psychiczne, co wpływa na to, w jaki sposób mówimy i myślimy na ten temat. 

Więcej
Rozmawianie z rodzicami o zdrowiu psychicznym

Rozmawianie z rodzicami o zdrowiu psychicznym

Możliwość mówienia bliskimi o tym, co leży nam na sercu, jest pierwszym krokiem do dobrego zdrowia psychicznego. Czasami jednak rozmowa z rodzicami o uczuciach i potrzebach bywa trudna. 

Więcej
5 sposobów jak dbać o zdrowie psychiczne w wirtualnym świecie

5 sposobów jak dbać o zdrowie psychiczne w wirtualnym świecie

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło się, że korzystając z mediów społecznościowych lub internetu odczuwałeś stres, doświadczyłeś samotności, zazdrości, lęku, czy obniżonej samooceny, wiedz, że nie jesteś sam.

Więcej
Co robić, kiedy odczuwasz niepokój?

Co robić, kiedy odczuwasz niepokój

Wszyscy od czasu do czasu odczuwamy niepokój, kiedy mierzymy się z czymś niepewnym, przerażającym lub stanowiącym dla nas wyzwanie. Strach jest całkowicie naturalną ludzką emocją, której celem jest zapewnienie nam bezpieczeństwa przed potencjalnymi zagrożeniami. 

Więcej