UWAGA! Ostrzegamy przed oszustami, którzy w serwisach społecznościowych podszywają się pod UNICEF Polska

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

W serwisie społecznościowym Facebook odnotowaliśmy próby podszywania się pod UNICEF Polska. Chcielibyśmy jednoznacznie odciąć się od wszelkich praktyk zbierania funduszy, które w mediach społecznościowych wykorzystują do tego nazwę naszej organizacji, a nie są prowadzone przez nas.

Jesteśmy organizacją charytatywną, która dzięki wsparciu naszych Darczyńców niesie pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom w krajach rozwijających się. Jesteśmy transparentni i ogromną wagę przykładamy do informowania Państwa o tym, na co przekazywane są fundusze. 90% zebranych środków UNICEF globalnie przeznacza bezpośrednio na pomoc dzieciom. Dlatego zachęcamy do wpierania naszych działań, a wszelkie informacje znajdą Państwo na oficjalnej stronie UNICEF Polska: www.unicef.pl.

Poniżej znajdą Państwo szczegółowe nazwy oficjalnych profili UNICEF Polska w mediach społecznościowych:

  • Facebook – UNICEF Polandhttps://pl-pl.facebook.com/unicefpolska/
  • Instagram – unicefpolskahttps://www.instagram.com/unicefpolska/?hl=pl
  • LinkedIn – UNICEF Poland https://www.linkedin.com/company/unicef-poland/?originalSubdomain=pl
  • Twitter - UNICEF Polandhttps://twitter.com/unicef_poland
  • YouTube – UNICEF Polskahttps://www.youtube.com/channel/UCyNdghlzhEYhTnnkjXkFmNA

W razie wątpliwości lub podejrzeń o podszywanie się pod działania prowadzone przez UNICEF Polska prosimy o wysłanie wiadomości na adres e-mail: darczyncy@unicef.pl lub kontakt pod nr tel. (48 22) 568 03 65.

Zobacz również

Setki placówek medycznych zamkniętych w Somalii

Setki placówek medycznych zamkniętych w Somalii

Drastyczne cięcia w międzynarodowej pomocy humanitarnej doprowadziły do zamknięcia 205 placówek zdrowotnych i żywieniowych w Somalii. W efekcie w pierwszych sześciu miesiącach br. aż o 32% wzrosła liczba dzieci trafiających do szpitali w stanie ciężkim z powikłaniami wynikającymi z ostrego niedożywienia. UNICEF apeluje do społeczności międzynarodowej o natychmiastowe przywrócenie finansowania.

Więcej
Wykluczenie transportowe dzieci wymaga pilnych działań.  Stanowisko UNICEF Polska

Wykluczenie transportowe dzieci wymaga pilnych działań. Stanowisko UNICEF Polska

Z dużym rozczarowaniem przyjęliśmy informację o zawetowaniu przez Prezydenta RP nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Z perspektywy UNICEF Polska najważniejsze są praktyczne konsekwencje dla dzieci i młodzieży z obszarów najbardziej narażonych wykluczeniem transportowym.

Więcej
Epidemia cholery w Afryce zagraża milionom dzieci

Epidemia cholery w Afryce zagraża milionom dzieci

Cholera błyskawicznie rozprzestrzenia się w Afryce Zachodniej i Środkowej. Zakażenia gwałtownie rosną w sześciu krajach, a w śmiertelnym niebezpieczeństwie są miliony najmłodszych. Sytuację pogarszają ulewne deszcze, powodzie i podróżujący ludzie, przez co choroba bez trudu przekracza granice państw. 

Więcej