Sprawozdanie z postępu działań interwencyjnych Biura UNICEF ds. Reagowania Kryzysowego w Polsce

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
Sprawozdanie z postępu działań interwencyjnych Biura UNICEF ds. Reagowania Kryzysowego w Polsce

© UNICEF

Od pierwszych dni wojny w Ukrainie UNICEF działa na rzecz dzieci. Po ponad 8 miesiącach od wybuchu wojny i w obliczu nadchodzącej zimy, Biuro UNICEF ds. Reagowania Kryzysowego w Polsce opublikowało sprawozdanie ze swojej dotychczasowej działalności. 

Wojna w Ukrainie doprowadziła do relokacji rodzin z prędkością i na skalę niespotykaną od czasów II wojny światowej. Na dzień 30 września w całej Europie odnotowano ponad 7,5 miliona uchodźców z Ukrainy, z czego 4,2 miliona zarejestrowało się w ramach ochrony tymczasowej lub podobnych krajowych programów osłonowych. Polska przyjęła ogromną większość kobiet i dzieci poszukujących ochrony tymczasowej, z których dotychczas 1,4 miliona zarejestrowało się jej ramach (uzyskując numer PESEL), ale bliższą prawdy jest szacowana liczba uchodźców na poziomie ponad 2 milionów osób.

Sprawozdanie podsumowuje działania interwencyjne w okresie od marca do października 2022 roku w następujących obszarach:

  • Wsparcia noworodków
  • Wsparcia wczesnego rozwoju dziecka
  • Wsparcia dzieci w wieku szkolnym
  • Wsparcia młodzieży 
  • Zdrowia
  • Zdrowia psychicznego
  • Ochrony
  • Zmian społecznych i behawioralnych

Link do raportu: Sprawozdanie z postępu działań interwencyjnych Biura UNICEF ds. Reagowania Kryzysowego w Polsce

Zobacz również

Hotel Przyjazny Dzieciom – program, który wspiera prawa najmłodszych

Hotel Przyjazny Dzieciom – program, który wspiera prawa najmłodszych

Hotel Narvil Conference & Spa jest pierwszym obiektem, który dołączył do programu Hotel Przyjazny Dzieciom i we współpracy z UNICEF Polska rozpoczął wdrażanie jego standardów. Tym samym hotel potwierdza, że bezpieczeństwo i prawa najmłodszych gości są dla niego priorytetem.

Więcej
Ponad tysiąc dzieci zabitych lub rannych w eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie

Ponad tysiąc dzieci zabitych lub rannych w eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie

Eskalacja przemocy na Bliskim Wschodzie w ciągu zaledwie kilkunastu dni przyniosła ogromną liczbę ofiar wśród najmłodszych. W wielu miejscach regionu sytuacja pogarsza się z godziny na godzinę.

Więcej
Zachowek 2026 – jak go uniknąć lub skutecznie dochodzić

Zachowek 2026 – jak go uniknąć lub skutecznie dochodzić

Jak świadomie zaplanować spadek? Czy można uniknąć rodzinnych konfliktów? Jak skutecznie dochodzić swoich praw? Na te pytania odpowiemy w czasie bezpłatnego webinaru organizowanego przez UNICEF Polska: „Zachowek 2026 – jak go uniknąć lub skutecznie go dochodzić?”.

Więcej