Trzęsienie ziemi w Wenezueli. Pomóż!

Coloplast nowym uczestnikiem programu „Przyjaciel UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

Firma Coloplast Sp. z o.o. dołącza do grona „Przyjaciół UNICEF”. Swoim zaangażowaniem chce podkreślić, że jednymi z najważniejszych kwestii, dotyczących dzieci, jest ochrona ich życia i zdrowia, a także edukacja. Dzięki wsparciu będziemy mogli otoczyć najmłodszych ochroną, a także zadbać o ich rozwój.

Coloplast nowym uczestnikiem programu „Przyjaciel UNICEF”

© UNICEF/Ahmad Chair

W ciągu ostatnich dziesięcioleci wspólnymi siłami osiągnęliśmy ogromny postęp w ratowaniu zdrowia i życia najmłodszych. Obecnie więcej dzieci dożywa piątych urodzin, a także mniej kobiet umiera podczas ciąży i porodów. Jednak miliony ludzi nadal cierpią z powodu chorób, którym można zapobiec dzięki odpowiedniemu zapleczu sanitarnemu oraz dostępowi do opieki zdrowotnej. Bardzo ważną rolę odgrywa tu także edukacja, która pozwala wyposażyć dzieci w umiejętności potrzebne do budowania lepszego świata.

W misji naszej firmy znajdują się wartości zbieżne z tymi, o które walczy UNICEF. Wierzymy, iż każdy człowiek zasługuje na godne życie oraz powinien otrzymać możliwości i środki do rozwoju. Jesteśmy przekonani o nadrzędnej wartości edukacji jako środka prewencyjnego i narzędzia wyrównującego szanse w życiu. Zdajemy sobie sprawę, że edukacja nie jest możliwa bez zaspokojenia podstawowych potrzeb jak dostęp do wody pitnej, regularne posiłki, bezpieczny dom czy opieka zdrowotna. Tak też we współpracy z UNICEF chcemy wspierać i chronić dzieci, które obecnie nie mają zapewnionych nieodzownych elementów do tego, by mogły dożyć dorosłości - mówi Hubert Niemyjski, prezes zarządu Coloplast Sp. z o.o.

Ponad 600 mln dzieci na całym świecie nie potrafi biegle czytać, pisać i liczyć, mimo że dwie trzecie z nich chodzi do szkoły.

Dzieci są kluczowymi interesariuszami biznesu – jako konsumenci, członkowie rodzin pracowników, młodzi pracownicy, a także jako przyszli pracownicy i liderzy biznesu.  Jednocześnie dzieci są kluczowymi członkami społeczności i środowisk, w których działa biznes. Dzięki takim partnerom jak Coloplast możemy zaplanować nasze działania i jeszcze skuteczniej realizować misję naszej organizacji.  Cieszymy się, że do naszego Programu „Przyjaciel UNICEF”, dołączyła kolejna wrażliwa społecznie firma – mówi Sylwia Nowik-Spiczonek, dyrektor fundraisingu UNICEF Polska.

„Przyjaciel UNICEF", to program dla przedsiębiorstw, które chcą nieść kompleksową i długoterminową pomoc dzieciom na wielu obszarach we współpracy z naszą organizacją. W imieniu dzieci dziękujemy za to, że świat biznesu aktywnie wspiera najmłodszych, aby mogli dorastać i rozwijać się w coraz bezpieczniejszym świecie.

Coloplast Sp. z o.o. jest międzynarodową firmą wywodzącą się z Danii i działającą na polskim rynku od 23 lat. Firma zapewnia najwyższej jakości opiekę, edukację oraz innowacyjne rozwiązania i produkty dedykowane osobom z intymnymi potrzebami zdrowotnymi.

Coloplast nowym uczestnikiem programu „Przyjaciel UNICEF”

© UNICEF/Ahmad Chair

Zobacz również

W 15. rocznicę niepodległości Sudanu Południowego UNICEF i PAH apelują o pomoc

W 15. rocznicę niepodległości Sudanu Południowego UNICEF i PAH apelują o pomoc

Kryzys humanitarny w Sudanie Południowym zagraża dzieciom i ich rodzinom. Około 70% populacji – w tym 5 mln najmłodszych – wymaga pilnego wsparcia z powodu przewlekłego konfliktu, katastrofalnych powodzi, zapaści gospodarczej, licznych epidemii oraz bezpośrednich skutków kryzysu w sąsiednim Sudanie.  

Więcej
Wręczyliśmy pierwszy certyfikat programu „Hotel Przyjazny Dzieciom” UNICEF Polska

Wręczyliśmy pierwszy certyfikat programu „Hotel Przyjazny Dzieciom” UNICEF Polska

Program „Hotel Przyjazny Dzieciom” wyznacza nowe standardy odpowiedzialnej gościnności, łącząc bezpieczeństwo dzieci, ochronę ich praw oraz wysoką jakość obsługi rodzin z praktycznymi rozwiązaniami dla branży hotelarskiej. Pierwszym w Polsce obiektem, który pomyślnie przeszedł kompleksowy proces rozwoju i otrzymał certyfikat programu jest Hotel Narvil Conference & Spa.

Więcej
Mobilność na rzecz najmłodszych

Mobilność na rzecz najmłodszych

Prawa dziecka to nie tylko zapisy w dokumentach – to codzienna rzeczywistość w miejscach, w których najmłodsi dorastają, uczą się i bawią. Aby skuteczniej wspierać polskie samorządy w tworzeniu przestrzeni przyjaznych dzieciom, UNICEF Polska połączył siły z marką Volkswagen Samochody Dostawcze.  

Więcej