Trzęsienie ziemi w Wenezueli. Pomóż!

CREATON Polska czwarty rok w programie „Przyjaciel UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

CREATON Polska sp. z o.o. jako wieloletni partner UNICEF Polska, ponownie przekazuje środki finansowe na rzecz dzieci w trudnych sytuacjach życiowych. Dzięki temu wsparciu, możliwe będzie zapewnienie najmłodszym dostępu do opieki zdrowotnej, żywności oraz działań mających na celu ich ochronę przed przemocą.

CREATON Polska czwarty rok w programie „Przyjaciel UNICEF”

© UNICEF/Shehzad Noorani

W obecnych, niestabilnych czasach to dzieci ponoszą największe konsekwencje konfliktów, z którymi nie mają nic wspólnego. Bezradne wobec sił ekonomicznych i społecznych, całkowicie zależne od opieki dorosłych, zasługują na naszą szczególną uwagę. Obowiązkiem dorosłych jest zapewnienie im nie tylko podstawowych środków do życia, ale także wysokiej jakości edukacji i perspektyw na godne życie, w którym każda młoda osoba osiąga swój pełny potencjał.

Firma CREATON Polska sp. z o.o. przekazując środki finansowe UNICEF Polska, dołącza do globalnych działań na rzecz poprawy warunków życia najmłodszych. To wsparcie przyczynia się do realizacji długofalowych programów humanitarnych, które oferują kompleksową pomoc dzieciom w trudnych sytuacjach. Dzięki zaangażowaniu świata biznesu możemy skuteczniej przeciwdziałać kryzysom humanitarnym i budować lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń. 

Podejmując współpracę z UNICEF Polska, firmy wpływają na poprawę warunków życia dzieci. Każde przedsiębiorstwo ma w sobie moc, aby chronić najmłodszych przed kryzysami humanitarnymi.

W CREATON Polska uważamy, że odpowiedzialny biznes to taki, który angażuje się w sprawy społeczne. Dlatego wspieramy UNICEF, organizację, która walczy o dobrostan dzieci na całym świecie. Widząc ich bardzo trudną sytuację, szczególnie w strefach konfliktów, nie mogliśmy pozostać obojętni. Nasza, trwająca już 4 lata, współpraca w ramach programu „Przyjaciel UNICEF” jest wyrazem wspólnego dążenie do lepszej przyszłości. Mamy nadzieję, że nasz przykład zainspiruje innych do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy - Karolina Krzyżanowska, Dyrektor marketingu CREATON Polska sp. z o.o.

Przyjaciel UNICEF” jest programem skierowanym do średnich i dużych przedsiębiorstw, które chcą pomagać dzieciom, realizując koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to propozycja współpracy z organizacją, niosącą dzieciom pomoc żywnościową, wodno-sanitarną, medyczną oraz edukacyjną. Dzięki darowiznom zapewniamy najmłodszym wszystko, co niezbędne, aby mogły żyć w bezpiecznym otoczeniu i prawidłowo się rozwijać.

CREATON Polska sp. z o.o. to producent dachówek ceramicznych należący do francuskiego koncernu TERREAL. Firma dołączyła do programu „Przyjaciel UNICEF” w 2021 roku.

Zobacz również

Trzęsienie ziemi pogłębia kryzys w Wenezueli

Trzęsienie ziemi pogłębia kryzys w Wenezueli

Dwa trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,1 oraz 7,5 nawiedziły północny obszar Wenezueli wieczorem 24 czerwca. Co najmniej 32 osoby nie żyją, ponad 700 zostało rannych. UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc.

Więcej
Akt urodzenia to szansa na przyszłość

Akt urodzenia to szansa na przyszłość

Dla dzieci akt urodzenia stanowi oficjalne uznanie ich istnienia i tożsamości prawnej. Rejestracja urodzenia chroni je przed bezpaństwowością, przemocą i wyzyskiem, a jednocześnie ułatwia dostęp do podstawowych usług, takich jak opieka zdrowotna, edukacja oraz ochrona prawna i socjalna.  

Więcej
UNICEF dociera tam, gdzie dzieci najbardziej potrzebują wsparcia

UNICEF dociera tam, gdzie dzieci najbardziej potrzebują wsparcia

W 2025 r. skumulowane kryzysy i niestabilna sytuacja sprawiły, że potrzeby najmłodszych wzrosły do rekordowego poziomu, podczas gdy zasoby finansowe na pomoc drastycznie spadły. Mimo tych wyzwań skutecznie nieśliśmy wsparcie, docierając tam, gdzie było najbardziej potrzebne.  

Więcej