#IMAGINE - cały świat śpiewa dla dzieci

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
#IMAGINE

20 listopada 2014 roku w ramach obchodów 25. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka UNICEF zainaugurował projekt #IMAGINE. Projekt #IMAGINE  jednoczy miliony ludzi na całym świecie na rzecz dzieci. We współpracy z Davidem Guetta i Yoko Ono zgromadzimy się razem, aby stworzyć największą na świecie akcję wspólnego śpiewania.

Ten innowacyjny projekt wykorzystuje nową aplikację TouchCast i dedykowaną platformę internetową, dzięki którym ludzie z całego świata, artyści i Ambasadorzy Dobrej Woli UNICEF będą mogli nagrać swoją własną wersję utworu Johna Lennona „Imagine”. Użytkownicy aplikacji zostaną również poproszeni o nagranie przesłania nadziei, w którym wyjaśnią jak - według nich - powinien wyglądać lepszy świat dla dzieci. Marzenie jednej osoby pozostaje marzeniem, ale marzenie dwóch osób jest już rzeczywistością powiedziała Yoko Ono.

Zachęcamy każdego do udziału w projekcie. Te pojedyncze nagrania posłużą do stworzenia nowej wersji „Imagine” śpiewanej na wiele milionów głosów. Zmiksuje je znany producent i DJ Davida Guetta. Każdy ma szansę, aby to właśnie jego nagranie posłużyło do stworzenia wspólnego utworu, który będzie wydany pod koniec grudnia 2014 roku. Jestem dumny, że mogę być częścią tego projektu UNICEF. Nasza wersja „Imagine” będzie jedyną w swoim rodzaju powiedział Guetta.

Uczestnicy akcji będą mieli również szansę pomóc UNICEF. Środki zebrane dzięki #IMAGINE zostaną przekazane na sfinansowanie akcji edukacyjnych, zdrowotnych czy sanitarnych dla dzieci w ponad 150. państwach świata.

Od czasu uchwalenia Konwencji o ochronie praw dziecka w 1989 roku świat stał się o wiele lepszym miejscem dla dzieci. Wiele jednak musi być jeszcze zrobione, aby zapewnić wszystkim dzieciom nie tylko przetrwanie, ale także prawidłowy rozwój oraz zdrowe i spokojne życie. Konwencja o prawach dziecka wzywa nas wszystkich do urzeczywistnienia wizji lepszego świata dla dzieci powiedział Anthony Lake, Dyrektor Generalny UNICEF.

Aby wziąć udział w projekcie #IMAGINE, wykonaj kilka prostych kroków:

1. Ściągnij na iPad aplikację TouchCast przez Apple App Store.

2. Nagraj swoją wersję „Imagine” z Johnem Lennonem i innymi artystami naciskając czerwony przycisk nagrywania.

3. Nagraj wiadomość w której wyjaśnij jak - według Ciebie - powinien wyglądać lepszy świat dla dzieci.

4. Udostępnij swoje nagranie znajomym oznaczając hashtagiem #EVERYVOICECOUNTS i #IMAGINE.

Zobacz również

100 milionów szczepionek: Ratujemy pokolenie dzieci po pandemii

100 milionów szczepionek: Ratujemy pokolenie dzieci po pandemii

W ciągu ostatnich trzech lat UNICEF, wspólnie z Gavi i WHO, dotarł do 18,3 miliona dzieci, którym pandemia COVID-19 odebrała szansę na bezpieczne dzieciństwo. W 36 krajach Afryki i Azji dostarczyliśmy ponad 100 milionów dawek ratujących życie szczepionek, odpowiadając na bezprecedensowy regres w światowej immunizacji.

Więcej
Rekordowa pomoc dla dzieci w 164 krajach – Roczny Raport Dostaw UNICEF 2025

Rekordowa pomoc dla dzieci w 164 krajach – Roczny Raport Dostaw UNICEF 2025

Od Demokratycznej Republiki Konga, przez Haiti i Sudan, aż po Państwo Palestyna – w 2025 r. UNICEF dostarczył pomoc dzieciom w 164 krajach i terytoriach, chroniąc ich życie i zdrowie, zapewniając im dostęp do edukacji i wspierając ich rozwój. 

Więcej
Oświadczenie UNICEF w sprawie zabicia dwóch kierowców cystern z wodą w Strefie Gazy

Oświadczenie UNICEF w sprawie zabicia dwóch kierowców cystern z wodą w Strefie Gazy

Jesteśmy głęboko oburzeni zabiciem dwóch kierowców zatrudnionych przez UNICEF do dostarczania wody ludności Strefy Gazy. Ofiary zginęły w izraelskim ostrzale, który miał miejsce dzisiaj wczesnym rankiem w punkcie dystrybucji wody Al-Mansura na północy Strefy Gazy. UNICEF składa szczere wyrazy współczucia rodzinom zabitych mężczyzn.

Więcej