„Moje marzenie – szczepienie”. Rusza kampania pomocy dzieciom w Sierra Leone

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
UNICEF Moje marzenie - szczepienie Sierra Leone

Wszyscy uwielbiamy marzyć. Marzenia stają się dla nas bodźcem do działania, a ich realizacja może odmienić życie człowieka. Marzymy o zmianie samochodu, nowym mieszkaniu, podróży dookoła świata. O czym mogą marzyć mieszkańcy Sierra Leone, jednego z najsłabiej rozwiniętych krajów świata? 

Sierra Leone należy do grupy najbiedniejszych państw, gdzie 20% dzieci umiera przed swoimi 5. urodzinami. Dzieci umierają na odrę, gruźlicę, polio – choroby, które w Polsce zostały już niemal zapomniane. Większości tych tragedii można by uniknąć, stosując profilaktyczne szczepienia. Niestety tamtejszych rodzin nie stać na zapewnienie ich swoim pociechom. Bezsilni rodzice patrzą, jak ich dzieci cierpią i umierają. 

Brak szczepień zabija dzieci w Sierra Leone. 

My to zmieniamy. Od 2006 roku zorganizowaliśmy 3 kampanie na rzecz dzieci w Sierra Leone, w ramach których Darczyńcy w Polsce przekazali łącznie 4,3 mln PLN. Ponieważ kampaniom towarzyszyły projekty edukacyjne skierowane do szkół warto przy tej okazji wspomnieć o ogromnym zaangażowaniu Uczniów i Nauczycieli z całej Polski. Dzięki zebranym funduszom zapewniliśmy szczepionki i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia szczepień w latach 2007-2009. Środki zebrane podczas kampanii w 2011 roku od dwóch lat są przekazywane na szczepienia dzieci przeciwko polio, odrze i gruźlicy. 

Do Sierra Leone wracamy po raz czwarty. Dlaczego? Bo widzimy, że nasze działania przynoszą konkretne rezultaty. Wracamy, ponieważ wiemy, jak wiele pozostało jeszcze do zrobienia. 

Celem tegorocznej kampanii jest zebranie funduszy na sfinansowanie kompleksowych szczepień. 

Przekazane przez Darczyńców środki zostaną przeznaczone na: 

  • szczepionki przeciw odrze, gruźlicy i polio
  • lodówki na baterie słoneczne wraz z częściami zamiennymi
  • system monitorowania temperatury przechowywanych szczepionek
  • transport wszystkich produktów
  • instalację i techniczne utrzymanie systemu chłodniczego
  • monitorowanie i ocenę programu szczepień
  • wsparcie specjalisty. 

Kampania rozpoczyna się 4 listopada i potrwa do końca marca 2014 roku. 

Prosimy, włącz się do akcji „Moje marzenie - szczepienie” i przekaż darowiznę. To właśnie teraz potrzebujemy Ciebie najbardziej.

Dziękujemy za każde wsparcie. 

baner900x324_popr

Pamiętaj, że działając z nami masz 100% gwarancji dostawy szczepionek, które podarujesz dzieciom w Sierra Leone.

Zobacz również

Fundraiserzy UNICEF Polska każdego dnia zmieniają życie dzieci

Fundraiserzy UNICEF Polska każdego dnia zmieniają życie dzieci

Nasi fundraiserzy codziennie spotykają się z ludźmi, aby opowiadać im o misji UNICEF i budować relacje, dzięki którym kolejne osoby wspierają działania na rzecz najmłodszych. Ich zaangażowanie przekłada się na to, co najbardziej wartościowe – życie, zdrowie i bezpieczeństwo dzieci.

Więcej
Zakłócenia w globalnych dostawach zagrażają życiu dzieci

Zakłócenia w globalnych dostawach zagrażają życiu dzieci

Skutki eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie sięgają daleko poza ten region. Zakłócenia w globalnych łańcuchach dostaw humanitarnych dotykają dzieci na całym świecie, a opóźnienia mogą sięgnąć nawet sześciu miesięcy. 

Więcej
Wspieramy młode talenty i marzenia dzieci

Wspieramy młode talenty i marzenia dzieci

XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej „Nadzieja na Mundial” to pełne emocji wydarzenie, którego współorganizatorem jest UNICEF Polska. W miniony weekend blisko 400 zawodników zmierzyło się na murawie warszawskiego stadionu OSiR Bemowo. 

Więcej