Redaktor Tomasz Olbratowski wyjaśnia

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

W związku z nieprawdziwymi informacjami, jakie pojawiły się 1 marca 2013 roku w felietonie radiowym Tomasza Olbratowskiego pt. ”Bieda na bogato!”, wyemitowanym również w paśmie telewizji internetowej INTERIA.TV, Dyrektor Generalny UNICEF Polska skierował następujące pismo na ręce Dyrektora stacji: 

.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od autora felietonu poniższe wyjaśnienia:

Szanowny Panie Dyrektorze,

Bardzo przepraszam za treści zawarte w moim felietonie z 1 marca dotyczącym UNICEF-u. Jest mi przykro, że dałem się zmylić nieprawdziwym informacjom na temat działalności centrali UNICEF-u i zarobków kierownictwa Funduszu. Fałszywe informacje na temat UNICEF-u, pojawiały się jednak w tak wielu miejscach w Internecie, iż uznałem, że są prawdziwe. Niestety nie były, i dałem się nabrać.

Sam wspieram finansowo organizację pomagającą dzieciom w mojej dzielnicy i każda wzmianka o ewentualnych oszustwach ludzi kierujących takimi fundacjami powoduje moje wzburzenie, czemu dałem niejednokrotnie wyraz, na przykład w felietonie o fundacji Kidprotect.pl. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że ktoś, załatwiając swoje partykularne interesy, może kłamać na temat organizacji, które pomagają właśnie DZIECIOM.

Cóż, trzeba się uczyć na błędach. Na oficjalnych stronach internetowych UNICEF-u, zapoznałem się z programami pomocy dzieciom i jestem pełen podziwu dla państwa działalności. Tym bardziej jest mi przykro.

W ramach przeprosin przekażę Państwu 1 procent podatku na działalność UNICEF-u.

Życzę Państwu, by Państwa działalność przynosiła dzieciom na świecie co najmniej tyle korzyści, co do tej pory.

Przepraszam i pozdrawiam, 

Tomasz Olbratowski

Zobacz również

Wojna na Bliskim Wschodzie wpływa na dzieci na całym świecie

Wojna na Bliskim Wschodzie wpływa na dzieci na całym świecie

Poza wstrząsającą liczbą ofiar, konflikt przyniósł opóźnienia i zakłócenia w operacjach logistycznych, które narażają dzieci na całym świecie – najmłodsi, którzy potrzebują pilnej pomocy, mogą nie otrzymać jej na czas. 

Więcej
Raport Roczny 2025 UNICEF Polska

Raport Roczny 2025 UNICEF Polska

Przedłużające się konflikty, kryzysy humanitarne oraz skutki katastrof naturalnych sprawiły, że w 2025 roku skala potrzeb najmłodszych wyraźnie wzrosła. Dzięki wsparciu ludzi o wielkich sercach UNICEF mógł odpowiadać na te wyzwania i docierać z pomocą tam, gdzie dzieci najbardziej jej potrzebowały.

Więcej
W konflikcie na Bliskim Wschodzie dzieci płacą najwyższą cenę

W konflikcie na Bliskim Wschodzie dzieci płacą najwyższą cenę

Każdego dnia od początku wojny ginie lub zostaje rannych ok. 87 najmłodszych. Dzieci zasypiają przy huku spadających bomb, bojąc się o życie swoje i swoich bliskich.

Więcej