Spotkanie przedstawicieli UNICEF Polska z Hilal Elver - Specjalnym Sprawozdawcą ONZ ds. prawa do wyżywienia

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
Spotkanie przedstawicieli UNICEF Polska z Hilal Elver

20 kwietnia br w biurze UNICEF Polska gościliśmy odbywającą tygodniową wizytę w Polsce Hilal Elver, Specjalnego Sprawozdawcę ONZ ds. prawa do wyżywienia.

Podczas spotkania zespół UNICEF zaprezentował działalność organizacji w kraju oraz nakreślił sytuację polskich dzieci. Ewa Falkowska, Dyrektor Biura Advocacy, omówiła problem ubóstwa dzieci w Polsce i jego wpływ na inne aspekty życia dzieci, między innymi dostęp do właściwego odżywiania. W spotkaniu uczestniczył Wiceprzewodniczący Rady UNICEF Polska, Stefan Gradowski oraz Dyrektor Generalny organizacji, Marek Krupiński wraz z całym Zarządem.

Podczas swojej wizyty w Polsce Hilal Elver spotyka się również z przedstawicielami administracji rządowej, sądownictwa oraz środowisk akademickich.

Zobacz również

Setki placówek medycznych zamkniętych w Somalii

Setki placówek medycznych zamkniętych w Somalii

Drastyczne cięcia w międzynarodowej pomocy humanitarnej doprowadziły do zamknięcia 205 placówek zdrowotnych i żywieniowych w Somalii. W efekcie w pierwszych sześciu miesiącach br. aż o 32% wzrosła liczba dzieci trafiających do szpitali w stanie ciężkim z powikłaniami wynikającymi z ostrego niedożywienia. UNICEF apeluje do społeczności międzynarodowej o natychmiastowe przywrócenie finansowania.

Więcej
Wykluczenie transportowe dzieci wymaga pilnych działań.  Stanowisko UNICEF Polska

Wykluczenie transportowe dzieci wymaga pilnych działań. Stanowisko UNICEF Polska

Z dużym rozczarowaniem przyjęliśmy informację o zawetowaniu przez Prezydenta RP nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Z perspektywy UNICEF Polska najważniejsze są praktyczne konsekwencje dla dzieci i młodzieży z obszarów najbardziej narażonych wykluczeniem transportowym.

Więcej
Epidemia cholery w Afryce zagraża milionom dzieci

Epidemia cholery w Afryce zagraża milionom dzieci

Cholera błyskawicznie rozprzestrzenia się w Afryce Zachodniej i Środkowej. Zakażenia gwałtownie rosną w sześciu krajach, a w śmiertelnym niebezpieczeństwie są miliony najmłodszych. Sytuację pogarszają ulewne deszcze, powodzie i podróżujący ludzie, przez co choroba bez trudu przekracza granice państw. 

Więcej