Trzęsienie ziemi w Wenezueli. Pomóż!

Trzęsienie ziemi w Nepalu - raport z działań

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UNI185697

Mijają cztery miesiące od trzęsienia ziemi w Nepalu. Katastrofa oraz wstrząsy wtórne, które po niej nastąpiły, spowodowały, że tysiące rodzin żyje w jeszcze większej biedzie. Pomoc potrzebna będzie przez wiele najbliższych miesięcy.

Polscy Darczyńcy przekazali na pomoc dla Nepalu prawie 2,7 miliona złotych, w tym wysłali ponad 260 tys. charytatywnych SMS'ów. To ogromne wsparcie, które dociera do Nepalu i ratuje życie dzieci i ich rodzin.

Od dnia trzęsienia ziemi, dzięki obecności pracowników UNICEF na miejscu, prowadzimy działania pomocowe w wielu obszarach:

  • Zapewniliśmy 1 000 ton metrycznych podstawowej pomocy humanitarnej: namiotów, plandek, zestawów higienicznych, żywności, w tym żywności terapeutycznej, szczepionek i leków, zestawów medycznych, moskitier, zestawów dla noworodków, szkół w pudełku i zestawów rekreacyjnych dla dzieci.
  • Umożliwiliśmy powrót do szkoły około 100 000 dzieci, które korzystają z tymczasowych szkół wybudowanych przez UNICEF.
  • Dostarczyliśmy wodę pitną dla 650 000 osób.
  • Wsparliśmy oddziały położnicze w ponad 150 ośrodkach medycznych.
  • Zapobiegliśmy handlowi 513 dzieci i kobiet.
  • Zapewniliśmy pomoc psychologiczną i socjalną dla 30 000 dzieci.

Zbiórka nadal trwa. Programy UNICEF w Nepalu można wesprzeć przekazując darowiznę na stronie www.unicef.pl/nepal lub wysyłając SMS o treści NEPAL pod numer 7245 (koszt 2,46 PLN).

Dziękujemy za każde wsparcie!

UNI186447
UNI185356
UNI189211
UNI189489
UNI189487

Zobacz również

Konflikt na Bliskim Wschodzie pogłębia ubóstwo dzieci na świecie

Konflikt na Bliskim Wschodzie pogłębia ubóstwo dzieci na świecie

Napięcia na Bliskim Wschodzie oraz zakłócenia w transporcie morskim uderzają w najmłodszych, pogłębiając kryzysy, z którymi się mierzą. Niemal 23,5 mln kolejnych dzieci na świecie jest zagrożonych ubóstwem.  
 

Więcej
W 15. rocznicę niepodległości Sudanu Południowego UNICEF i PAH apelują o pomoc

W 15. rocznicę niepodległości Sudanu Południowego UNICEF i PAH apelują o pomoc

Kryzys humanitarny w Sudanie Południowym zagraża dzieciom i ich rodzinom. Około 70% populacji – w tym 5 mln najmłodszych – wymaga pilnego wsparcia z powodu przewlekłego konfliktu, katastrofalnych powodzi, zapaści gospodarczej, licznych epidemii oraz bezpośrednich skutków kryzysu w sąsiednim Sudanie.  

Więcej
Wręczyliśmy pierwszy certyfikat programu „Hotel Przyjazny Dzieciom” UNICEF Polska

Wręczyliśmy pierwszy certyfikat programu „Hotel Przyjazny Dzieciom” UNICEF Polska

Program „Hotel Przyjazny Dzieciom” wyznacza nowe standardy odpowiedzialnej gościnności, łącząc bezpieczeństwo dzieci, ochronę ich praw oraz wysoką jakość obsługi rodzin z praktycznymi rozwiązaniami dla branży hotelarskiej. Pierwszym w Polsce obiektem, który pomyślnie przeszedł kompleksowy proces rozwoju i otrzymał certyfikat programu jest Hotel Narvil Conference & Spa.

Więcej