Walka z niedożywieniem – historia Samby

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
Walka z niedożywieniem – historia Samby

Walka z głodem i niedożywieniem to jedno z priorytetowych zadań UNICEF. Z roku na rok odsetek niedożywionych dzieci na świecie spada, ale wciąż tysiące z nich potrzebują naszej pomocy. 

Istnieje prosty i skuteczny sposób, dzięki któremu możemy pomóc niedożywionym dzieciom. UNICEF już od wielu lat dostarcza im terapeutyczną pastę Plumpy’nut. Ta produkowana na bazie orzeszków ziemnych żywność terapeutyczna w 3 tygodnie przywraca siły nawet najbardziej chorym dzieciom. Wystarczą 3 porcje dziennie, aby w ciągu tygodnia dziecko przybrało aż 1 kilogram.

Walka z niedożywieniem – historia Samby z2

Ten uśmiechnięty maluch widoczny na zdjęciu powyżej to Samba Kea, który mieszka w Mali. Jakiś czas temu chłopiec cierpiał z powodu ciężkiego niedożywienia. Każdego dnia był coraz słabszy i tracił na wadze. Jego mama zaprowadziła go do specjalistycznego ośrodka, w którym przez kilka miesięcy lekarze walczyli o życie chłopca. Dzięki specjalnej terapii z zastosowaniem żywności terapeutycznej Plumpy’nut chłopiec wyzdrowiał i wrócił do domu. Jego mama dba, aby Samba otrzymywał cotygodniową porcję pasty Plumpy’nut. Dzięki temu chłopiec ma dużo siły i energii, aby bawić się i spędzać radosne chwile wspólnie ze swoimi rówieśnikami.

Gdyby nie pomoc Darczyńców UNICEF, historia Samby mogłaby mieć tragiczne zakończenie. Przekazując darowiznę na rzecz UNICEF, pomagasz uratować życie i zdrowie dziecka takiego jak Samba.

Już 96 zł wystarczy, aby zapewnić 65 opakowań ratującej życie żywności typu Plumpy’nut.

baner_pomagam teraz_niedożywienie

Zobacz również

100 milionów szczepionek: Ratujemy pokolenie dzieci po pandemii

100 milionów szczepionek: Ratujemy pokolenie dzieci po pandemii

W ciągu ostatnich trzech lat UNICEF, wspólnie z Gavi i WHO, dotarł do 18,3 miliona dzieci, którym pandemia COVID-19 odebrała szansę na bezpieczne dzieciństwo. W 36 krajach Afryki i Azji dostarczyliśmy ponad 100 milionów dawek ratujących życie szczepionek, odpowiadając na bezprecedensowy regres w światowej immunizacji.

Więcej
Rekordowa pomoc dla dzieci w 164 krajach – Roczny Raport Dostaw UNICEF 2025

Rekordowa pomoc dla dzieci w 164 krajach – Roczny Raport Dostaw UNICEF 2025

Od Demokratycznej Republiki Konga, przez Haiti i Sudan, aż po Państwo Palestyna – w 2025 r. UNICEF dostarczył pomoc dzieciom w 164 krajach i terytoriach, chroniąc ich życie i zdrowie, zapewniając im dostęp do edukacji i wspierając ich rozwój. 

Więcej
Oświadczenie UNICEF w sprawie zabicia dwóch kierowców cystern z wodą w Strefie Gazy

Oświadczenie UNICEF w sprawie zabicia dwóch kierowców cystern z wodą w Strefie Gazy

Jesteśmy głęboko oburzeni zabiciem dwóch kierowców zatrudnionych przez UNICEF do dostarczania wody ludności Strefy Gazy. Ofiary zginęły w izraelskim ostrzale, który miał miejsce dzisiaj wczesnym rankiem w punkcie dystrybucji wody Al-Mansura na północy Strefy Gazy. UNICEF składa szczere wyrazy współczucia rodzinom zabitych mężczyzn.

Więcej