Trzęsienie ziemi w Wenezueli. Pomóż!

Woda na wagę złota

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
IMG_0497

W Czadzie co 7 minut jedno dziecko umiera z głodu. Prosimy, przekaż darowiznę i uratuj życie dziecka!

Na wschodzie Czadu, w regionie Ouaddai liczba dzieci cierpiących z powodu niedożywienia jest ogromna. Sytuację dodatkowo pogarsza brak dostępu do czystej wody. Choroby, będące konsekwencją korzystania z zanieczyszczonych studni, dziesiątkują dzieci, których organizmy osłabione są przewlekłym niedożywieniem.

Ouaddai leży blisko granicy z Darfurem. Suche, półpustynne tereny charakteryzują bardzo niskie opady. Każdy skrawek uprawnej ziemi jest niezwykle cenny. Każde źródło czystej wody jest przedmiotem największej troski lokalnych społeczności. W okolicach wioski Abougoudam nie ma ich zbyt wiele. Te, które istnieją są często zanieczyszczone. Matki mają często do wyboru podać dziecku brudną wodę, lub skazać malucha na cierpienie z pragnienia.

IMG_0592

W Ośrodku Terapeutycznego Dożywiania w Abougoudam, dzięki środkom przekazanym od Darczyńców, UNICEF zbudował ujęcie wody. Mamy przychodzące z dziećmi na badanie i po żywność terapeutyczną mogą teraz napełnić plastikowe pojemniki i wrócić z czystą wodą do rodzinnej wioski. Każda taka wizyta to wyprawa. Kilka godzin drogi na osiołku w ponad 40 stopniowym upale. Jedna z mam przybyła do ośrodka z dwójką maluchów. Do prowizorycznej uprzęży osiołka przytroczyła 50-litrowy kanister na wodę. Na drogę zabrała jednak brunatną od zanieczyszczeń wodę z lokalnej studni.

IMG_0602

Po jej wypiciu dzieci chorują. Kobieta zdaje sobie sprawę z zagrożenia, ale jest bezradna. W jej wiosce nie ma innej studni. Jedyna okazja do zaczerpnięcia czystej wody to wizyta w ośrodku. Dlatego tak dużą wagę UNICEF przykłada do zapewnienia dzieciom kompleksowej opieki. Woda, leki, żywność terapeutyczna, szczepienia. Wszystko to czeka na dzieci we wspieranych przez organizację ośrodkach. Nowe, położone w trudno dostępnych regionach Czadu – powstaną dzieci wsparciu Polaków. Tam, gdzie każda kropla wody jest na wagę złota. Wspólnie uratujemy życie wielu dzieci.

BANER DO AKTUALNOŚCI

Zobacz również

Konflikt na Bliskim Wschodzie pogłębia ubóstwo dzieci na świecie

Konflikt na Bliskim Wschodzie pogłębia ubóstwo dzieci na świecie

Napięcia na Bliskim Wschodzie oraz zakłócenia w transporcie morskim uderzają w najmłodszych, pogłębiając kryzysy, z którymi się mierzą. Niemal 23,5 mln kolejnych dzieci na świecie jest zagrożonych ubóstwem.  
 

Więcej
W 15. rocznicę niepodległości Sudanu Południowego UNICEF i PAH apelują o pomoc

W 15. rocznicę niepodległości Sudanu Południowego UNICEF i PAH apelują o pomoc

Kryzys humanitarny w Sudanie Południowym zagraża dzieciom i ich rodzinom. Około 70% populacji – w tym 5 mln najmłodszych – wymaga pilnego wsparcia z powodu przewlekłego konfliktu, katastrofalnych powodzi, zapaści gospodarczej, licznych epidemii oraz bezpośrednich skutków kryzysu w sąsiednim Sudanie.  

Więcej
Wręczyliśmy pierwszy certyfikat programu „Hotel Przyjazny Dzieciom” UNICEF Polska

Wręczyliśmy pierwszy certyfikat programu „Hotel Przyjazny Dzieciom” UNICEF Polska

Program „Hotel Przyjazny Dzieciom” wyznacza nowe standardy odpowiedzialnej gościnności, łącząc bezpieczeństwo dzieci, ochronę ich praw oraz wysoką jakość obsługi rodzin z praktycznymi rozwiązaniami dla branży hotelarskiej. Pierwszym w Polsce obiektem, który pomyślnie przeszedł kompleksowy proces rozwoju i otrzymał certyfikat programu jest Hotel Narvil Conference & Spa.

Więcej