UNICEF-Advocacy-LP.jpg

Współpraca

Współpraca z placówkami edukacyjnymi

Jednym z bardzo ważnych obszarów działań UNICEF jest edukacja i kształtowanie świadomości młodego pokolenia.

Jeśli pracujesz w szkole, przedszkolu lub innej placówce zajmującej się edukacją bądź wychowaniem dzieci i młodzieży, zapraszamy do współpracy. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na to, jak możesz się zaangażować. Działaj z nami!

Konto Koordynatora

Chcesz zgłosić szkołę do udziału w jednej z naszych akcji lub dołączyć do Klubu Szkół UNICEF?

Zaloguj się na Konto Koordynatora i zgłoś placówkę.

Zaloguj się

Nie masz konta? Zarejstruj się.

Projekty edukacyjne UNICEF skierowane są do szkół, przedszkoli, domów kultury i innych instytucji zajmujących się edukacją i wychowaniem dzieci. Akcje edukacyjne UNICEF dotyczą tematyki praw dziecka, edukacji globalnej i międzykulturowej, bezpieczeństwa dzieci, a także kwestii środowiskowych. W każdym semestrze realizujemy inny projekt edukacyjny. Zapraszamy do śledzenia i udziału!

Klub Szkół UNICEF to program dedykowany placówkom zainteresowanych długoterminową współpracą z naszą Organizacją. Jest to inicjatywa zrzeszająca szkoły, którym zależy na podejmowaniu z młodzieżą ważnych tematów – od działań charytatywnych, przez profilaktykę zdrowia psychicznego, bezpieczeństwo czy klimat. Co miesiąc  proponujemy inny temat przewodni i aktywności do realizacji z młodzieżą.

Na naszej stronie znajdziecie także materiały dydaktyczne dotyczące zagadnień praw dziecka, profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, środowiska i zmian klimatycznych. Dysponujemy szeroką bazą materiałów, z których możecie samodzielnie korzystać, przygotowując zajęcia z uczniami. Część materiałów jest dostosowana także dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Szkoły, przedszkola oraz inne placówki edukacyjne bardzo chętnie wspierają akcje pomocowe UNICEF. Za każdą taką inicjatywę serdecznie dziękujemy! Każda pojedyncza zbiórka darowizn to realna pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci. Jeśli chcecie się włączyć do pomocy,  zapoznajcie się najpierw z naszą instrukcją dotyczącą organizacji takich zbiórek. 

W Polsce wiele szkół i przedszkoli nosi imię UNICEF. Placówki te biorą udział w akcjach edukacyjnych i pomocowych, angażując zarówno środowisko szkolne, jak i lokalne. Aktualnie w Polsce funkcjonują 22 szkoły oraz 2 przedszkola, których patronem jest Organizacja.

We współpracę z naszą Organizacją, przez wiele lat, zaangażowało się kilka tysięcy placówek edukacyjnych w Polsce. Szkoły, przedszkola, zespoły szkół, ośrodki szkolno-wychowawcze, biblioteki publiczne, domy kultury oraz wiele innych instytucji zajmujących się edukacją i wychowaniem dzieci, od długiego czasu uczestniczą w  naszych działaniach edukacyjnych. 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Bieżące informacje o projektach edukacyjnych znajdziesz na naszej stronie. Jeśli masz pytania dotyczące współpracy, prosimy o kontakt mailowy na adres: szkoly@unicef.pl lub telefoniczny pod numerem: 22 56 80 333.

Zapraszamy do współpracy!

Aktualności

Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej
Dla młodzieży i o młodzieży o zdrowiu psychicznym

WIDEO - Dla młodzieży i o młodzieży o zdrowiu psychicznym

Jak młody człowiek może zadbać o swoje zdrowie psychiczne? Dlaczego relacje rówieśnicze są tak ważne? Jaką rolę pełnią emocje? Czym jest kryzys? Kiedy skorzystać z pomocy innych, w tym specjalisty? 

Więcej
Jak być dla siebie lepszym?

Jak być dla siebie lepszym?

Następnym razem, kiedy powiesz/pomyślisz o sobie w sposób negatywny, zatrzymaj się i zastanów się, czy powiedziałbyś to kiedykolwiek bliskiej ci osobie?

Więcej