UNICEF-Advocacy-LP.jpg

Współpraca

Współpraca z placówkami edukacyjnymi

Jednym z bardzo ważnych obszarów działań UNICEF jest edukacja i kształtowanie świadomości młodego pokolenia.

Jeśli pracujesz w szkole, przedszkolu lub innej placówce zajmującej się edukacją bądź wychowaniem dzieci i młodzieży, zapraszamy do współpracy. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na to, jak możesz się zaangażować. Działaj z nami!

Konto Koordynatora

Chcesz zgłosić szkołę do udziału w jednej z naszych akcji lub dołączyć do Klubu Szkół UNICEF?

Zaloguj się na Konto Koordynatora i zgłoś placówkę.

Zaloguj się

Nie masz konta? Zarejstruj się.

Projekty edukacyjne UNICEF skierowane są do szkół, przedszkoli, domów kultury i innych instytucji zajmujących się edukacją i wychowaniem dzieci. Akcje edukacyjne UNICEF dotyczą tematyki praw dziecka, edukacji globalnej i międzykulturowej, bezpieczeństwa dzieci, a także kwestii środowiskowych. W każdym semestrze realizujemy inny projekt edukacyjny. Zapraszamy do śledzenia i udziału!

Klub Szkół UNICEF to program dedykowany placówkom zainteresowanych długoterminową współpracą z naszą Organizacją. Jest to inicjatywa zrzeszająca szkoły, którym zależy na podejmowaniu z młodzieżą ważnych tematów – od działań charytatywnych, przez profilaktykę zdrowia psychicznego, bezpieczeństwo czy klimat. Co miesiąc  proponujemy inny temat przewodni i aktywności do realizacji z młodzieżą.

Na naszej stronie znajdziecie także materiały dydaktyczne dotyczące zagadnień praw dziecka, profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, środowiska i zmian klimatycznych. Dysponujemy szeroką bazą materiałów, z których możecie samodzielnie korzystać, przygotowując zajęcia z uczniami. Część materiałów jest dostosowana także dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Szkoły, przedszkola oraz inne placówki edukacyjne bardzo chętnie wspierają akcje pomocowe UNICEF. Za każdą taką inicjatywę serdecznie dziękujemy! Każda pojedyncza zbiórka darowizn to realna pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci. Jeśli chcecie się włączyć do pomocy,  zapoznajcie się najpierw z naszą instrukcją dotyczącą organizacji takich zbiórek. 

W Polsce wiele szkół i przedszkoli nosi imię UNICEF. Placówki te biorą udział w akcjach edukacyjnych i pomocowych, angażując zarówno środowisko szkolne, jak i lokalne. Aktualnie w Polsce funkcjonują 22 szkoły oraz 2 przedszkola, których patronem jest Organizacja.

We współpracę z naszą Organizacją, przez wiele lat, zaangażowało się kilka tysięcy placówek edukacyjnych w Polsce. Szkoły, przedszkola, zespoły szkół, ośrodki szkolno-wychowawcze, biblioteki publiczne, domy kultury oraz wiele innych instytucji zajmujących się edukacją i wychowaniem dzieci, od długiego czasu uczestniczą w  naszych działaniach edukacyjnych. 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Bieżące informacje o projektach edukacyjnych znajdziesz na naszej stronie. Jeśli masz pytania dotyczące współpracy, prosimy o kontakt mailowy na adres: szkoly@unicef.pl lub telefoniczny pod numerem: 22 56 80 333.

Zapraszamy do współpracy!

Aktualności

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Kryzys klimatyczny nie tylko zmienia planetę, ale także dzieci. Wpływa na ich zdrowie i rozwój. Uprzywilejowane położenie geograficzne nie chroni przed zmianami klimatu - również w krajach rozwiniętych skutki kryzysu klimatycznego są odczuwalne. 

Więcej
UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

Po programie pilotażowym w trzech afrykańskich krajach, ponad 330 tys. dawek zatwierdzonej przez WHO szczepionki dotarło do Kamerunu. 

Więcej
Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Wraz z Teatrem Muzycznym ROMA przygotowaliśmy dwa filmy edukacyjne dla najmłodszych, ale także dla dorosłych, ponieważ to właśnie my - dorośli jesteśmy odpowiedzialni za to, aby prawa dziecka były przestrzegane, a dzieci były ich świadome.

Więcej