Benefis Agnieszki Radwańskiej. Ambasador Dobrej Woli UNICEF rozegrała charytatywny tie-break

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
benefis AR

Kraków/Warszawa, 22 maja 2019 r. – W krakowskiej Tauron Arena odbył się benefis najlepszej polskiej tenisistki – Agnieszki Radwańskiej. W wydarzeniu, które uroczyście zakończyło karierę sportsmenki wystąpiły gwiazdy polskiej sceny muzycznej, zaprezentowano materiały wideo dotyczące kariery tenisistki oraz wspomnienia najbliższych na temat Agnieszki Radwańskiej.

Wśród wielu atrakcji tego wieczoru, Ambasador Dobrej Woli UNICEF rozegrała charytatywny tie-break ze zwycięzcą specjalnej licytacji. Aukcja „Pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie” została zorganizowana przez UNICEF Polska za pośrednictwem platformy Allegro. Jej zwycięzcą został Paweł Cieszko z Poznania.

To właśnie Agnieszka Radwańska była dla mnie inspiracją do rozpoczęcia przygody z tenisem, powiedział Pan Paweł. Zachwyciłem się jej grą w finale Wimbledonu w 2012 roku. Tego dnia po raz pierwszy wziąłem rakietę do ręki i odtąd nie wyobrażam sobie życia bez tenisa. Nie sądziłem, że będę kiedyś miał ten zaszczyt, aby rozegrać z Agnieszką Radwańską choć jeden punkt. Dlatego, jak tylko dowiedziałem się o inicjatywie charytatywnego tie-breaka UNICEF, śledziłem bieg wydarzeń wyczekując ostatnich, niezwykle emocjonujących chwil licytacji. W końcu - udało się!

Środki z licytacji zostały przekazane UNICEF Polska na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie, tam, gdzie konflikty zbrojne i katastrofy naturalne odbierają najmłodszym szansę na zdrowe i bezpieczne dzieciństwo. UNICEF wspiera najbardziej potrzebujące dzieci na świecie poprzez ochronę ich praw, zaspokojenie podstawowych potrzeb oraz tworzenie warunków do realizacji pełnego potencjału najmłodszych.

Bardzo się cieszę, że mogłem zrobić coś dobrego, dokładając cegiełkę do wspaniałego, szlachetnego dzieła, jakie od lat buduje UNICEF na całym świecie. To piękne, że ceną za spełnienie moich marzeń była w tym wypadku pomoc niesiona innym, dodaje Pan Paweł.

Podczas benefisu odbyła się także premiera piosenki i teledysku „Kochamy tenis” stworzonych specjalnie dla tenisistki. W wydarzeniu udział wziął Prezydent RP, Andrzej Duda. Wśród wielu zaproszonych gości ze świata kultury i sportu była także m.in. Karolina Woźniacka.

Agnieszka Radwańska to urodzona 6 marca 1989 roku, najbardziej utytułowana polska tenisistka, najwyżej notowana w rankingu WTA w historii polskiego tenisa. Triumfowała w 20 turniejach WTA, była finalistką wielkoszlemowego Wimbledonu w 2012 roku, zwyciężyła w turnieju mistrzyń WTA Finals w 2015 roku. 9 stycznia 2019 roku dołączyła do grona Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF. W ramach współpracy z organizacją wykorzystuje swoją rozpoznawalność do niesienia pomocy dzieciom na całym świecie.

O Benefisie

Gospodarzem wydarzenia był Kraków. Organizatorem benefisu Agnieszki Radwańskiej była agencja producencka SOS Music. Współorganizatorem była Telewizja Polska. Sponsorem głównym był PZU, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Partnerami benefisu byli: PZU, Totalizator Sportowy, Polski Związek Tenisowy, Head, J.W. Construction, Hefra, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Polska Fundacja Narodowa, Poczta Polska, Tauron, Kraków Airport, AGA Tenis Apartments. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Wirtualna Polska, Radio Zet, Super Express i Ströer.

O UNICEF

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

Zobacz również

5 porad jak radzić sobie ze stresem

5 porad jak radzić sobie ze stresem

Stres potrafi zablokować nasze myślenie, sprawić, że zaczynamy panikować i działać nierozsądnie, dlatego tak ważne jest, żeby wiedzieć jak się zachować, gdy rozpoznasz stresującą sytuację.

Więcej
10 faktów o edukacji na temat zdrowia i higieny menstruacyjnej w szkołach

10 faktów o edukacji na temat zdrowia i higieny menstruacyjnej w szkołach

Wiedza na temat zdrowia i higieny menstruacyjnej często nie jest przekazywana dzieciom podczas nauki w szkołach. Dzieje się tak m.in. z powodu nierówności społecznych, ograniczonego dostępu najmłodszych do edukacji, ale także do podstawowych produktów i usług. 

Więcej
Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Specjalista/ka ds. Social Mediów i PR

Specjalista/ka ds. Social Mediów i PR

Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Specjalista/ka ds. Social Mediów i PR

Więcej