Rada

Rada Stowarzyszenia UNICEF Polska 2022-2026

Członkowie Rady Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF

Katarzyna Gurbiel-Chołdzyńska

Przewodnicząca Rady

Katarzyna Gurbiel-Chołdzyńska

Menadżer public relations z 20-letnim doświadczeniem, współwłaścicielka firmy PR Projekt, absolwentka Podyplomowego Studium Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim i Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Doświadczenie zdobyła sprawując doradcze i kierownicze stanowiska w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, urzędach centralnych, instytucjach europejskich i biznesie. Zajmuje się tworzeniem i realizacją strategii PR. Ma doświadczenie w zarządzaniu komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną, jak również kryzysową. Doradza szefom firm i osobom publicznym w zakresie tworzenia wizerunku, prezentacji i wystąpień publicznych. 

Agnieszka Gnyla

Wiceprzewodnicząca Rady

Agnieszka Gnyla

Program menadżer z 17- letnim doświadczeniem w branży IT. Obecnie członkini Hitachienergy Program Management Office, zajmująca się portfolio projektów rozwoju systemów informatycznych dla branży energetyki. Absolwentka Socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Prowadzi globalne projekty wykorzystując metodyki tradycyjne (Waterfall, Prince) jak i zwinne (Scrum, Kanban). W codziennej pracy stawia na relacje i komunikację. 

Przemysław Plecka

Wiceprzewodniczący Rady

Przemysław Plecka

Menadżer w branży IT z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami wdrożeń i rozwoju systemów informatycznych. W pracy zespołami wykorzystuje metody tradycyjne tzw. Waterfall oraz zwinne Agile, Scrum. Wykładowca na uczelniach w Gdańsku, Słupsku i Gorzowie. W działalności zawodowej łączy wyniki najnowszych badań naukowych (np. sztuczna inteligencja) i osiągnięć technicznych (np. chmura obliczeniowa) z praktyką zarządzania obszarem IT w przedsiębiorstwach. Aktualnie pracuje na stanowisku Dyrektora Centrum Wdrożeń Comarch ERP XL w Comarch SA.

Przemysław Lech Figarski

Członek Rady

Przemysław Figarski

Finansista z bogatym doświadczeniem kilkunastoletniej pracy na stanowiskach kierowniczych i w zarządach polskich instytucji finansowych. Przez blisko 7 lat reprezentował organizację MasterCard Europe (dawniej: Europay International) w kilku krajach regionu Europy Środkowowschodniej. Był pierwszym dyrektorem przedstawicielstwa w Polsce. Pracował również na rzecz europejskiej filii American Management Association w Brukseli (MCE), a także współzarządzał projektami fuzji i przejęć oraz restrukturyzacji w sektorach: bankowym, Pay-Tech czy nieruchomości. Pomysłodawca i współtwórca bankowości elektronicznej Pekao24 oraz kart płatniczych wydawanych wspólnie z LOT, Shell i WOŚP. Tworzył pionierską ofertę BOŚ Ekosystem dla finansowania energetyki prosumenckiej w kraju. Obecnie zarządza spółkami inwestującymi w nieruchomości biurowe, handlowe i hotelarskie oraz OZE. Członek wielu rad nadzorczych.

Katarzyna Golec

Członek Rady

Katarzyna Golec

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Całe życie zawodowe związana z działaniami w obrębie kultury, szczególnie adresowanymi do najmłodszych. Ukończyła Podyplomowe Studia Menedżerskie na UW i Pomagisterskie Studium Logopedyczne na UW. Występowała w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku Białej, jednocześnie prowadząc działalność edukacyjną skierowaną do dzieci. Prowadziła Fundację Braci Golec, która zajmuje się edukacją muzyczną dzieci i promocją polskiego folkloru. Producentka słuchowisk dla dzieci. Współpracując z agencją producencką TOProduction na stanowisku asystenta reżysera, zrealizowała kilkadziesiąt widowisk plenerowych, koncertów telewizyjnych i projektów edukacyjnych.

Rafał Grodzicki

Członek Rady

Rafał Grodzicki

Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu finansami, HR i administracją. Skoncentrowany na strategii, ustanawianiu celów i ich wdrażaniu oraz na realizacji wyników, poprzez analizę i logiczne myślenie. Świadomy wielokulturowości - wdraża ją, buduje i utrzymuje relacje na wszystkich poziomach w pracy i poza nią.
 

Marcin Krakowiak

Członek Rady

Marcin Krakowiak

Radca prawny z ponad 20-letnim doświadczeniem, szef praktyki infrastruktury i energetyki w jednej z czołowych kancelarii prawniczych w Polsce tj. Domański Zakrzewski Palinka sp.k. Specjalizuje się w projektach infrastrukturalnych, energetycznych, transportowych i ochrony środowiska. Poświęca swą uwagę przedsięwzięciom współfinansowanym w ramach pomocy publicznej. Angażuje się w realizację sektorowych transakcji fuzji i przejęć. Posiada duże doświadczenie we współpracy z organami rządowymi i samorządowymi w Polsce. Członek Rady Programowej UN Global Compact Poland.

Joanna Matras

Członek Rady

Joanna Matras

Absolwentka Handlu Międzynarodowego Akademii Ekonomicznej w Poznaniu z 20-letnim doświadczeniem pracy w bankowości korporacyjnej w bankach: BZWBK/Allied Irish Bank, DNB Nord, ABN Amro i Royal Bank of Scotland. Obecnie wicedyrektor hiszpańskiego banku Caixabank w Polsce i szef bankowości korporacyjnej. Aktywna współpracuje ze stowarzyszeniami wspieranymi przez Fundację La Caixa w Polsce (m.in. w ramach programu Incorpora dla osób wykluczonych). Zaangażowana również w temat diversity oraz propagowanie działań wspierających udział kobiet w świecie biznesu.

Marcin Szyguła

Członek Rady

Marcin Szyguła

Aktualnie zarządza kilkoma spółkami z obszaru IT, ecommercu, przemysłu stoczniowego i energetyki, w ramach polskiej grupy kapitałowej MKK3. Jest także Członkiem Zarządu Fundacji Pomagam Mądrze, która w swych działaniach skupia się na pomocy dzieciom oraz angażuje się w pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada uprawnienia doradcy podatkowego.

Zobacz również

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Kryzys klimatyczny nie tylko zmienia planetę, ale także dzieci. Wpływa na ich zdrowie i rozwój. Uprzywilejowane położenie geograficzne nie chroni przed zmianami klimatu - również w krajach rozwiniętych skutki kryzysu klimatycznego są odczuwalne. 

Więcej
UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

Po programie pilotażowym w trzech afrykańskich krajach, ponad 330 tys. dawek zatwierdzonej przez WHO szczepionki dotarło do Kamerunu. 

Więcej
Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Wraz z Teatrem Muzycznym ROMA przygotowaliśmy dwa filmy edukacyjne dla najmłodszych, ale także dla dorosłych, ponieważ to właśnie my - dorośli jesteśmy odpowiedzialni za to, aby prawa dziecka były przestrzegane, a dzieci były ich świadome.

Więcej