Rada

Rada Stowarzyszenia UNICEF Polska 2022-2026

Członkowie Rady Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF

Katarzyna Gurbiel-Chołdzyńska

Przewodnicząca Rady

Katarzyna Gurbiel-Chołdzyńska

Menadżer public relations z 20-letnim doświadczeniem, współwłaścicielka firmy PR Projekt, absolwentka Podyplomowego Studium Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim i Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Doświadczenie zdobyła sprawując doradcze i kierownicze stanowiska w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, urzędach centralnych, instytucjach europejskich i biznesie. Zajmuje się tworzeniem i realizacją strategii PR. Ma doświadczenie w zarządzaniu komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną, jak również kryzysową. Doradza szefom firm i osobom publicznym w zakresie tworzenia wizerunku, prezentacji i wystąpień publicznych. 

Agnieszka Gnyla

Wiceprzewodnicząca Rady

Agnieszka Gnyla

Program menadżer z 17- letnim doświadczeniem w branży IT. Obecnie członkini Hitachienergy Program Management Office, zajmująca się portfolio projektów rozwoju systemów informatycznych dla branży energetyki. Absolwentka Socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Prowadzi globalne projekty wykorzystując metodyki tradycyjne (Waterfall, Prince) jak i zwinne (Scrum, Kanban). W codziennej pracy stawia na relacje i komunikację. 

Przemysław Plecka

Wiceprzewodniczący Rady

Przemysław Plecka

Menadżer w branży IT z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami wdrożeń i rozwoju systemów informatycznych. W pracy zespołami wykorzystuje metody tradycyjne tzw. Waterfall oraz zwinne Agile, Scrum. Wykładowca na uczelniach w Gdańsku, Słupsku i Gorzowie. W działalności zawodowej łączy wyniki najnowszych badań naukowych (np. sztuczna inteligencja) i osiągnięć technicznych (np. chmura obliczeniowa) z praktyką zarządzania obszarem IT w przedsiębiorstwach. Aktualnie pracuje na stanowisku Dyrektora Centrum Wdrożeń Comarch ERP XL w Comarch SA.

Przemysław Lech Figarski

Członek Rady

Przemysław Figarski

Finansista z bogatym doświadczeniem kilkunastoletniej pracy na stanowiskach kierowniczych i w zarządach polskich instytucji finansowych. Przez blisko 7 lat reprezentował organizację MasterCard Europe (dawniej: Europay International) w kilku krajach regionu Europy Środkowowschodniej. Był pierwszym dyrektorem przedstawicielstwa w Polsce. Pracował również na rzecz europejskiej filii American Management Association w Brukseli (MCE), a także współzarządzał projektami fuzji i przejęć oraz restrukturyzacji w sektorach: bankowym, Pay-Tech czy nieruchomości. Pomysłodawca i współtwórca bankowości elektronicznej Pekao24 oraz kart płatniczych wydawanych wspólnie z LOT, Shell i WOŚP. Tworzył pionierską ofertę BOŚ Ekosystem dla finansowania energetyki prosumenckiej w kraju. Obecnie zarządza spółkami inwestującymi w nieruchomości biurowe, handlowe i hotelarskie oraz OZE. Członek wielu rad nadzorczych.

Katarzyna Golec

Członek Rady

Katarzyna Golec

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Całe życie zawodowe związana z działaniami w obrębie kultury, szczególnie adresowanymi do najmłodszych. Ukończyła Podyplomowe Studia Menedżerskie na UW i Pomagisterskie Studium Logopedyczne na UW. Występowała w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku Białej, jednocześnie prowadząc działalność edukacyjną skierowaną do dzieci. Prowadziła Fundację Braci Golec, która zajmuje się edukacją muzyczną dzieci i promocją polskiego folkloru. Producentka słuchowisk dla dzieci. Współpracując z agencją producencką TOProduction na stanowisku asystenta reżysera, zrealizowała kilkadziesiąt widowisk plenerowych, koncertów telewizyjnych i projektów edukacyjnych.

Rafał Grodzicki

Członek Rady

Rafał Grodzicki

Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu finansami, HR i administracją. Skoncentrowany na strategii, ustanawianiu celów i ich wdrażaniu oraz na realizacji wyników, poprzez analizę i logiczne myślenie. Świadomy wielokulturowości - wdraża ją, buduje i utrzymuje relacje na wszystkich poziomach w pracy i poza nią.
 

Marcin Krakowiak

Członek Rady

Marcin Krakowiak

Radca prawny z ponad 20-letnim doświadczeniem, szef praktyki infrastruktury i energetyki w jednej z czołowych kancelarii prawniczych w Polsce tj. Domański Zakrzewski Palinka sp.k. Specjalizuje się w projektach infrastrukturalnych, energetycznych, transportowych i ochrony środowiska. Poświęca swą uwagę przedsięwzięciom współfinansowanym w ramach pomocy publicznej. Angażuje się w realizację sektorowych transakcji fuzji i przejęć. Posiada duże doświadczenie we współpracy z organami rządowymi i samorządowymi w Polsce. Członek Rady Programowej UN Global Compact Poland.

Joanna Matras

Członek Rady

Joanna Matras

Absolwentka Handlu Międzynarodowego Akademii Ekonomicznej w Poznaniu z 20-letnim doświadczeniem pracy w bankowości korporacyjnej w bankach: BZWBK/Allied Irish Bank, DNB Nord, ABN Amro i Royal Bank of Scotland. Obecnie wicedyrektor hiszpańskiego banku Caixabank w Polsce i szef bankowości korporacyjnej. Aktywna współpracuje ze stowarzyszeniami wspieranymi przez Fundację La Caixa w Polsce (m.in. w ramach programu Incorpora dla osób wykluczonych). Zaangażowana również w temat diversity oraz propagowanie działań wspierających udział kobiet w świecie biznesu.

Marcin Szyguła

Członek Rady

Marcin Szyguła

Aktualnie zarządza kilkoma spółkami z obszaru IT, ecommercu, przemysłu stoczniowego i energetyki, w ramach polskiej grupy kapitałowej MKK3. Jest także Członkiem Zarządu Fundacji Pomagam Mądrze, która w swych działaniach skupia się na pomocy dzieciom oraz angażuje się w pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada uprawnienia doradcy podatkowego.

Zobacz również

Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Specjalista/ka ds. Social Mediów i PR

Specjalista/ka ds. Social Mediów i PR

Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Specjalista/ka ds. Social Mediów i PR

Więcej
Młodzi w Europie 2024 – warsztaty UNICEF Polska i Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce

Młodzi w Europie 2024 – warsztaty UNICEF Polska i Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce

Młodzież z całej Polski wypracowała listę zagadnień, jakie są dla nich szczególnie istotne i jakie powinny być według nich uwzględnione w kontekście europejskim.

Więcej
Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Ratyfikując Konwencję o prawach dziecka polski rząd zobowiązał się do przestrzegania zapisów tego dokumentu oraz regularnego raportowania postępów z ich realizacji. UNICEF Polska i inne organizacje pozarządowe spotkały się, aby omówić wspólne działania niezbędne do prowadzenia skutecznej polityki na rzecz dzieci.

Więcej