Kinderkraft

Kinderkraft logo

UNICEF Polska i marka Kinderkraft połączyły siły, aby wspierać edukację najmłodszych. Dzięki współpracy odbudowano dwie szkoły w dystryktach Murrupula oraz Rapale w Mozambiku, które zostały zniszczone przez cyklony.

W 2019 r. w Mozambik uderzyły dwa cyklony tropikalne - Idai i Kenneth. Sytuacja dzieci stała się dramatyczna nie tylko ze względu na zagrożenie ich życia i zdrowia, ale także ich przyszłości. Zniszczeniu lub uszkodzeniu uległo 1 260 sal lekcyjnych, pozbawiając 377 tys. uczniów miejsc do nauki.

Marka Kinderkraft, należąca do firmy 4Kraft, nie pozostała obojętna i zdecydowała się na rozszerzyć współpracę z UNICEF Polska w 2021 r. Dzięki wsparciu finansowemu, w kolejnych dwóch latach, powstało 10 sal lekcyjnych, 2 pomieszczenia administracyjne i 5 bloków sanitarnych, z których korzysta łącznie 4 105 uczniów i 84 nauczycieli. Na czas trwania prac remontowych w szkołach, stworzono również sześć tymczasowych przestrzeni edukacyjnych.

Mozambik jest jednym z krajów Afryki najbardziej narażonych na klęski żywiołowe i zmiany klimatu. Duża liczba dzieci nie ma tam dostępu do bezpiecznych miejsc do nauki. Bardzo często zajmują się one gospodarstwem domowym, opieką nad młodszym rodzeństwem, czy wielogodzinną wędrówką po wodę. Dzieci powinny poświęcać czas na naukę. Dlatego projekty polegające na odbudowywaniu szkół razem z infrastrukturą wodno-sanitarną są tak ważne.   

Kinderkraft dla UNICEF Polska

„Nasza firma, znana z dewizy EASY WITH KIDS, zawsze stawiała sobie za cel ułatwienie życia rodzicom i dzieciom. Jednakże, nasza misja idzie znacznie dalej, niż tylko dostarczanie najwyższej jakości artykułów dziecięcych. Rozumiemy, że w niektórych miejscach na świecie ta troska dotyczy zupełnie innych potrzeb.
Nasz ostatni projekt wraz z UNICEF Polska w Mozambiku był dla mnie niezwykle ważny zarówno jako lidera firmy specjalizującej się w produktach dla dzieci, jak i jako rodzica. Mozambik to kraj bardzo narażony na katastrofy klimatyczne, co sprawia, że życie tamtejszych dzieci i ich rodzin jest niezwykle trudne. Z tego względu wspólnie z UNICEF Polska postanowiliśmy odbudować dwie szkoły, które ucierpiały w wyniku cyklonów, a także wprowadzić szereg ulepszeń, które miały ogromny wpływ na jakość życia tych społeczności.

Nasza współpraca z UNICEF Polska była kluczowym elementem tego projektu. Dzięki ich pomocy byliśmy w stanie dokładnie wybrać szkoły, które potrzebowały naszej pomocy, a także zapewnić, że prace budowlane przebiegną sprawnie i zgodnie z planem. Dzięki temu, niemal 4 tysiące dzieci mogło wrócić do odnowionych szkół, w których jest dostęp do wody pitnej. Poprawiliśmy również warunki sanitarno-higieniczne, tworząc pomieszczenia z podziałem na płcie, aby zapewnić dzieciom i młodzieży godność i bezpieczeństwo.

Dziękuję UNICEF Polska za ich nieustanne zaangażowanie w to zadanie. To dzięki ich pracy i wsparciu mogliśmy osiągnąć to, co uważamy za ogromne osiągnięcie. Wspólnie pokazaliśmy, że nawet największe wyzwania można pokonać, gdy działamy razem. Nasze motto EASY WITH KIDS nabiera nowego znaczenia, gdy widzimy, że w niektórych miejscach na świecie trzeba wspierać zupełnie inne podstawowe potrzeby.
Ten projekt jest dla nas inspiracją do dalszego działania i przypomnieniem, że razem możemy tworzyć lepszą przyszłość dla dzieci na całym świecie. Dziękujemy wszystkim, którzy byli częścią tej niezwykłej misji.”

- Leszek Krysieniel, CEO 4Kraft, właściciel marki Kinderkraft

Kinderkraft dla UNICEF Polska

Kim jest 4Kraft

4Kraft Sp. z o o oferuje kompleksowe rozwiązania dla rodziców szukających asortymentu dla dzieci. Jej misją jest ułatwianie rodzinom wspólnego odkrywania świata, dostarczając produkty łączące wysoką jakość oraz funkcjonalność.

Od 2019 roku firma wspierała działania UNICEF poprzez przeznaczanie środków na zakup produktów humanitarnych w ramach programu „Prezenty bez Pudła”.

Rozwój działań CSR prowadzonych przez jedną z marek spółki - Kinderkraft oraz głęboka chęć niesienia pomocy umożliwiły rozwinięcie współpracy z UNICEF Polska i realizację projektu wspierającego edukację dzieci w Mozambiku pod hasłem #betterforkids.

Zobacz również

Raport „DOBROCZYNNOŚĆ. Zdaniem Polek i Polaków, co zachęca, a co jest barierą”

Zapoznaj się z raportem dotyczącym dobroczynności!

Raport jest próbą podsumowania, co motywuje Polaków do pomagania innym, a co może być barierą.

Więcej
UNICEF Polska|Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

14 października to święto wszystkich pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Więcej
Henrietta Fore, Dyrektor Generalna UNICEF

Pięć szans, które musimy wykorzystać dla dobra dzieci

List otwarty Henrietty Fore, Dyrektor Generalnej UNICEF

Więcej