Kinderkraft

Kinderkraft logo

Organizacja i marka Kinderkraft postanowiły połączyć siły, aby wspierać rozwój edukacji najmłodszych. Umowa o współpracy została podpisana przez Marka Krupińskiego, Dyrektora Generalnego UNICEF Polska oraz Leszka Krysieniela, Prezesa Firmy 4KRAFT Sp. z o.o., właściciela marki Kinderkraft.

Kinderkaft to globalna marka artykułów dziecięcych, oferująca kompleksowe rozwiązania dla rodziców szukających asortymentu dla dzieci. W portfolio marki znajdziemy zarówno wózki, rowerki, maty edukacyjne, jak i meble do pokoju dziecięcego.   

Kinderkraft dla UNICEF Polska

Misją Kinderkraft jest ułatwianie rodzicom i dzieciom wspólnego odkrywania świata, dostarczając produkty łączące wysoką jakość oraz funkcjonalność, oferowane w przystępnej cenie. Jakość produktów potwierdza gwarancja przedłużana aż do lat 10, a także zagraniczne certyfikaty (np. ADAC, Stiftung Warentest). Produkty marki są także doceniane za design (nagrody Red Dot uznane za Oscary Designu) oraz chwalone przez rodziców (m.in. nagrody  w konkursie parentingowym w Wielkiej Brytanii „Mother and Baby”).

Marka włącza się w działania CSR na rzecz dzieci i ich rodziców. Rozwój działań CSR prowadzonych przez Kinderkraft oraz głęboka chęć niesienia pomocy umożliwiły rozwinięcie współpracy z UNICEF Polska. Od 2019 roku Firma wspiera działania organizacji poprzez przeznaczanie środków na zakup produktów humanitarnych w ramach programu „Prezenty bez Pudła”. 

Kinderkraft dla UNICEF Polska

W 2021 roku UNICEF Polska i marka Kinderkraft postanowiły połączyć siły, aby wspierać edukację najmłodszych. Dzięki rozpoczęciu współpracy UNICEF pozyska środki na realizację projektu odbudowy dwóch szkół w Mozambiku, zamontowanie sześciu tymczasowych namiotów, które będą służyły jako przestrzeń do nauki dla dzieci i zainstalowanie dwóch pomp wodnych. Wspólne wartości Firmy i organizacji podkreśla hasło akcji #betterforkids. 

W Mozambiku około 1,2 miliona dzieci nie chodzi do szkoły, zdecydowanie więcej dziewcząt niż chłopców. Dzieci, najczęściej dziewczęta, zajmują się gospodarstwem domowym, opieką nad młodszym rodzeństwem, czy wędrówką po wodę. Zamiast długich wycieczek po wodę, które mogą zajmować nawet osiem godzin, dzieci mogłyby poświęcić czas na naukę. Dlatego projekty polegające na odbudowywaniu szkół razem z infrastrukturą wodno-sanitarną są tak ważne. 

Współpraca 4KRAFT Sp. z o.o. z UNICEF Polska potrwa półtora roku i będzie obejmowała zaangażowanie Firmy i Jej Pracowników w działania organizacji.

Zobacz również

Raport „DOBROCZYNNOŚĆ. Zdaniem Polek i Polaków, co zachęca, a co jest barierą”

Zapoznaj się z raportem dotyczącym dobroczynności!

Raport jest próbą podsumowania, co motywuje Polaków do pomagania innym, a co może być barierą.

Więcej
UNICEF Polska|Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

14 października to święto wszystkich pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Więcej
Henrietta Fore, Dyrektor Generalna UNICEF

Pięć szans, które musimy wykorzystać dla dobra dzieci

List otwarty Henrietty Fore, Dyrektor Generalnej UNICEF

Więcej