Konflikt w Libanie – co warto wiedzieć
Warunki humanitarne w Libanie pogarszają się z każdą godziną. W wyniku nasilenia konfliktu potwierdzono śmierć 104 dzieci, a 350 tys. musiało opuścić swoje domy.
Twoje wsparcie to jedyna szansa dla dzieci w Syrii. Za przekazaną przez Ciebie darowiznę zakupimy produkty, które są niezbędne dla ochrony ich zdrowia i życia – np. mleko terapeutyczne dla skrajnie niedożywionych dzieci czy tabletki uzdatniające wodę, dzięki którym zanieczyszczona woda staje się bezpieczna do picia. UNICEF zapewnia również opiekę medyczną tworząc mobilne zespoły lekarzy i pielęgniarek, które docierają do dzieci niezależnie od panującej wojny.
Masz wpływ na sytuację dzieci w Syrii. Przekazując darowiznę możesz uratować im życie.
W 2021 r. potrzeba niemal 1,5 mld dolarów, abyśmy mogli skutecznie pomagać dzieciom i ich rodzinom w Syrii. Pośród wielu różnych działań planujemy m.in. dostarczyć czystą wodę ponad 4 mln ludzi, umożliwić ponad 1,3 mln Syryjczyków dostęp do usług sanitarnych. Tylko na te działania UNICEF potrzebuje 270 mln dolarów.
Tylko w 2020 roku UNICEF wraz z organizacjami partnerskimi:
przebadał 2,6 mln kobiet i dzieci pod kątem niedożywienia,
zapewnił dostęp do czystej wody dla ok. 3,2 mln ludzi,
wsparł edukację 2,2 mln dzieci,
zapewnił mikroelementy dla 1,6 mln dzieci i kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią,
zaszczepił przeciwko polio 2,6 mln dzieci poniżej 5. roku życia,
dotarł do 1,3 mln ludzi z edukacją na temat ryzyka związanego z minami i niewybuchami.
Warunki humanitarne w Libanie pogarszają się z każdą godziną. W wyniku nasilenia konfliktu potwierdzono śmierć 104 dzieci, a 350 tys. musiało opuścić swoje domy.
Firma Gold Drop Sp. z o.o. dołączyła do programu „Firma z Sercem”. Swoim udziałem w programie chce przyczynić się do ochrony życia i zdrowia dzieci przebywających w strefach konfliktu, a także najmłodszych cierpiących z powodu głodu i susz.
Powodzie i osunięcia ziemi wywołane przez tajfun Yagi spustoszyły Wietnam, Mjanmę, Laos i Tajlandię. Sześciu milionom dzieci grozi brak dostępu do czystej wody, edukacji, opieki zdrowotnej, żywności i schronienia.