„7” – nowa inicjatywa UNICEF i Davida Beckhama

Ten tekst przeczytasz w 5 minut.
UNI178734

Ukoronowanie 10 lat działalności Davida Beckhama, jako Ambasadora Dobrej Woli UNICEF

Londyn, 9 lutego 2015 – David Beckham i UNICEF ogłosili właśnie powołanie nowego, wyjątkowego funduszu, 7: Fundusz Davida Beckhama na rzecz UNICEF (7: The David Beckham UNICEF Fund), którego celem jest ochrona milionów dzieci na całym świecie.

Mija 10 lat od powołania Davida Beckhama na Ambasadora Dobrej Woli UNICEF. „7” jest osobistym zobowiązaniem sportowca do kolejnej dekady pracy na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci. Poprzez „7” David będzie wykorzystywał swój globalny rozgłos w celu pozyskiwania funduszy i namawiania światowych przywódców do działań na rzecz dzieci. Jestem Ambasadorem Dobrej Woli od 10 lat i czuję się zaszczycony, będąc częścią wspaniałej pracy UNICEF na rzecz dzieci.

Potrzeba niesienia pomocy dzieciom nigdy nie była większa niż dzisiaj. Od kiedy jestem na sportowej emeryturze mam więcej czasu i chcę działać na jeszcze większą skalę.
„7” jest moim zobowiązaniem do pomocy tym dzieciom, które tego najbardziej potrzebują.
To deklaracja większego niż do tej pory zaangażowania – ponieważ mogę, ponieważ chcę i dlatego, że rezultat mojej pracy pomoże zmienić życie milionów dzieci na świeci. Wszystko co do tej pory robiłem, moja kariera piłkarza, moje życie rodzinne, prowadziło do tego miejsca – to dla mnie moment, od którego będę robił wszystko, co w mojej mocy, aby nieść pomoc dzieciom w każdym zakątku świata. Pragnę, aby moje własne dzieci były ze mnie dumne.

W ciągu najbliższych lat będę współpracował z UNICEF, aby otwarcie mówić w imieniu potrzebujących dzieci na całym świecie. Planuję podjąć liczne inicjatywy i dużo podróżować, aby spotykać dzieci, pracowników UNICEF i światowych przywódców. Chcę pomóc podnosić świadomość społeczeństwa i zwiększyć tempo zmian na rzecz poprawy warunków życia dzieci. Jest już kilka bardzo ciekawych planów na przyszłość i jestem dumny, że mogę być ich częścią.

Fundusz „7” nazwany jest na cześć szczęśliwej liczby Beckhama, jaką nosił na koszulce w czasie występów w reprezentacji Anglii i drużynie Manchester United.

Ubiegły rok był jednym z najbardziej druzgocących w historii. W 2014 roku ponad 15 mln dzieci było narażonych na skrajną przemoc, miliony ucierpiały w wyniku katastrof naturalnych, a tysiące zostało osieroconych w wyniku epidemii eboli. 168 mln dzieci na świecie było zmuszanych do pracy, a wiele innych było ofiarami przemocy seksualnej, handlu ludźmi i zabiegów okaleczania narządów płciowych.

W 2015 r. międzynarodowi przywódcy uzgodnią nowe cele globalne, które mają zmienić życie dzieci w ciągu najbliższych lat. Dzięki Funduszowi „7” David Beckham będzie zbierał fundusze i apelował na rzecz zmian, aby zapewnić UNICEF i organizacjom partnerskim dotarcie z pomocą do najbardziej potrzebujących dzieci.

UNI178729

UNICEF określił obszary, w których pilnie potrzeba dodatkowych środków, aby uratować i zmienić życie dzieci w ciągu najbliższych trzech lat. Niektóre to programy prowadzone w miastach i wioskach, inne to narodowe programy funkcjonujące w obrębie całego kraju, a nawet w obrębie całego regionu. Wszędzie tam dzieci są narażone na przemoc, nadużycia lub choroby, a brak środków finansowych nie pozwala na dostarczenie im niezbędnej pomocy.

W ciągu najbliższych lat „7” pomoże UNICEF:

  • zapewnić ochronę i wsparcie dzieciom w Salwadorze, w którym jest najwyższy na świecie odsetek zabójstw wśród dzieci
  • zapewnić pompy wodne dla lokalnych społeczności w Burkina Faso, gdzie obecnie 1 na 5 zgonów dzieci jest spowodowanych przez biegunkę
  • wesprzeć matki karmiące dzieci, aby dać dzieciom jak najlepszy start w życie w Papui-Nowej Gwinei, gdzie niedożywienie spowodowało zahamowanie rozwoju ponad połowy dzieci poniżej 5. roku życia

Dziś, podczas powoływania Funduszu „7” Beckham zwrócił się także do swoich fanów, aby przyłączyli się do jego inicjatywy i podjęli działania na rzecz dzieci. David Beckham poświęcił 10 lat życia jako Ambasador Dobrej Woli UNICEF, aby mówić w imieniu dzieci, które najbardziej potrzebują pomocy, powiedziała Palona Escudero z Global Management Team UNICEF. David uświadamiał na temat największych zagrożeń czyhających na dzieci – łącznie z niedożywieniem, ebolą i AIDS. Był z UNICEF w Sierra Leone, Republice Południowej Afryki, Tajlandii oraz na Filipinach, gdzie pomógł zebrać fundusze dla dzieci, które ucierpiały na skutek tajfunu Haiyan. Poprzez „7: Fundusz Davida Beckhama na rzecz UNICEF” możemy razem działać na rzecz polepszenia sytuacji dzieci.

Wieloletni partner biznesowy i przyjaciel Davida Beckhama, Simon Fuller powiedział: David jest bardzo zaangażowany we współpracę z UNICEF i działania na rzecz zdrowia i dobrobytu dzieci najbardziej narażonych na skrzywdzenie. Ma wyjątkowy kontakt z dziećmi. To coś nadzwyczajnego, czego byłem świadkiem przez wiele lat. Teraz David jako skuteczny przedsiębiorca przechodzi do następnego etapu swojego życia zawodowego. Odkąd jest na sportowej emeryturze więcej czasu poświęca na działalność charytatywną. Jestem dumny,
że zaangażował się w tę niezwykle wartościową inicjatywę.

***

Informacje dla dziennikarzy:

Przez ostatnie 10 lat David Beckham odegrał kluczową rolę w pracy UNICEF na rzecz ratowania i poprawy życia dzieci:

  • w 2005 r. David Beckham zaapelował o pomoc dla dzieci, które ucierpiały w wyniku Tsunami
  • w 2008 r. David był w Sierra Leone, aby ogłosić raport UNICEF State of the World’s Children, aby zwrócić uwagę świata na problem umieralności dzieci poniżej 5. roku życia
  • w 2009 r. David odwiedził Republikę Południowej Afryki, aby zobaczyć jak UNICEF pomaga dzieciom i rodzinom, które borykają się z problemem HIV i AIDS
  • w 2011 r. David wraz z UNICEF UK zaapelował o pomoc dla Afryki Wschodniej, w której panuje kryzys żywnościowy
  • w 2012 r. David przy udziale 50 znamienitych sygnatariuszy skierował list otwarty do Premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, w którym przypominał o zobowiązaniu przywódców światowych do zredukowania liczby niedożywionych dzieci do 2016 r.
  • David pomógł UNICEF w apelu o pomoc dla ofiar tajfunu Haiyan, w wyniku którego 1,7 mln dzieci zostało przesiedlonych, a wiele straciło życie. David następnie udał się na Filipiny, aby spotkać dzieci i rodziny dotknięte przez ten kataklizm
  • w 2014 r. David nagrał wiadomość, w której wspierał walkę UNICEF z ebolą. Wiadomość ta była wyświetlana w całym Sierra Leone - państwie, które najbardziej ucierpiało w wyniku epidemii

Zobacz również

Młodzi w Europie 2024 – warsztaty UNICEF Polska i Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce

Młodzi w Europie 2024 – warsztaty UNICEF Polska i Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce

9 czerwca 2024 odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Do wyzwań reprezentantów w nowej kadencji będzie należeć podjęcie szeregu decyzji, które będą mieć realne przełożenie na życie najmłodszych obywateli Wspólnoty.

Więcej
Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Ratyfikując Konwencję o prawach dziecka polski rząd zobowiązał się do przestrzegania zapisów tego dokumentu oraz regularnego raportowania postępów z ich realizacji. UNICEF Polska i inne organizacje pozarządowe spotkały się, aby omówić wspólne działania niezbędne do prowadzenia skutecznej polityki na rzecz dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem

Roli rodzica może towarzyszyć prawdziwy rollercoaster uczuć — od poczucia szczęścia i miłości przez zmartwienie, niepokój, a potem znowu radość. Taka zmienność nastrojów potrafi być stresująca. Poznaj proste i sprawdzone sposoby na zmniejszenie negatywnego wpływ stresu.

Więcej