Foxy i UNICEF razem na rzecz szczepień

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
Foxy i UNICEF razem na rzecz szczepień

© UNICEF/Fazel

ICT Poland, właściciel marki Foxy, przekaże 250 tysięcy złotych na wsparcie programów szczepień prowadzonych przez UNICEF w najuboższych krajach świata. Tym samym firma po raz kolejny pomoże w realizacji misji największej organizacji humanitarnej działającej na rzecz dzieci. 

ICT Poland od lat wspiera działania UNICEF na świecie, a od 2009 r. współpracuje z UNICEF Polska. W tym roku, firma postanowiła przekazać fundusze, aby pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom oraz wesprzeć programy szczepień.
Szczepienia to najprostsza, najtańsza i najbardziej efektywna interwencja medyczna ratująca życie dzieci na całym świecie. Dzięki szczepieniom każdego roku udaje się zapobiec śmierci milionów dzieci. Najmłodsi są chronieni przed chorobami takimi jak odra, polio czy tężec.

Pandemia COVID-19 spowodowała znaczne ograniczenia w dostępie do usług medycznych. Ponad 1/3 państw na świecie zgłasza problem w realizacji kampanii rutynowych szczepień. Według najnowszych danych, w kilkudziesięciu krajach wstrzymano 60 kampanii szczepień, co naraża życie setek milionów ludzi - głównie dzieci. Ponad połowa tych państw znajduje się w Afryce. 

Jednym ze sposobów na przywrócenie rutynowych szczepień, jest walka z pandemią koronawirusa poprzez zapewnienie sprawiedliwego dostępu wszystkich krajów do szczepionki. Takie działania podejmuje UNICEF. W ramach inicjatywy COVAX, organizacja współpracuje z producentami i partnerami przy zakupie szczepionek przeciwko COVID-19, a także przy ich transporcie, logistyce i przechowywaniu. ICT Poland, właściciel marki Foxy, wesprze UNICEF w tych działaniach. 

Podobnie jak w ubiegłych latach nasza firma zdecydowała się wesprzeć akcję szczepień organizowanych przez UNICEF w najuboższych krajach. To działanie jest szczególnie ważne teraz, gdy świat zmaga się ze skutkami pandemii. Głęboko wierzymy, że tylko nasze wspólne działanie pozwoli zapobiegać chorobom i ratować życie dzieci w tych krajach, powiedział Tomasz Walicki, Dyrektor Marketingu ICT Poland.

Współpraca z firmą ICT Poland trwa od wielu lat. Cieszę się, że firma znajduje się w stale rosnącym gronie przedsiębiorstw, które w swojej działalności uwzględniają interesy społeczne. Takie działanie przyczynia się do rozwiązywania problemów występujących na świecie. Pozwala to na osiągnięcie wymiernych i trwałych rezultatów, w tym dokonanie istotnych zmian w życiu dzieci, powiedziała Renata Bem, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska.

Dzięki zaangażowaniu darczyńców biznesowych takich jak ICT Poland, UNICEF jest w stanie zwiększyć skalę swoich działań w tak trudnym czasie.

***

O ICT Poland (marka FOXY)

ICT Poland, właściciel marki Foxy, jest międzynarodową firmą produkującą materiały higieniczne. Firma od lat wspiera działania UNICEF, a z UNICEF Polska współpracuje od 2009 roku. Pierwszą akcją, w którą włączyła się ta firma, był globalny program edukacyjny „Szkoły dla Afryki”. Od 2012 roku ICT Poland wspiera prowadzone przez UNICEF programy szczepień. Stałym elementem współpracy ICT Poland oraz UNICEF Polska jest realizacja programu „Wszystkie Kolory Świata”. Firma finansuje druk materiałów i działania związane z jego realizacją w zaangażowanych w akcję szkołach. Na opakowaniach wybranych produktów marki Foxy, w okresie cyklicznej akcji promocyjnej, umieszczana jest informacja o celu oraz wysokości wsparcia firmy na rzecz UNICEF.

Zobacz również

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Kryzys klimatyczny nie tylko zmienia planetę, ale także dzieci. Wpływa na ich zdrowie i rozwój. Uprzywilejowane położenie geograficzne nie chroni przed zmianami klimatu - również w krajach rozwiniętych skutki kryzysu klimatycznego są odczuwalne. 

Więcej
UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

Po programie pilotażowym w trzech afrykańskich krajach, ponad 330 tys. dawek zatwierdzonej przez WHO szczepionki dotarło do Kamerunu. 

Więcej
Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Wraz z Teatrem Muzycznym ROMA przygotowaliśmy dwa filmy edukacyjne dla najmłodszych, ale także dla dorosłych, ponieważ to właśnie my - dorośli jesteśmy odpowiedzialni za to, aby prawa dziecka były przestrzegane, a dzieci były ich świadome.

Więcej