Polacy przekazali 4,2 mln zł na pomoc dzieciom w Nigrze

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
UNICEF Polska - Pomoc dla Nigru

© UNICEF/El Tanbouli-Jabłońska/F-11 Studio

Mija rok od rozpoczęcia akcji UNICEF Polska „Pomoc dla Nigru”. Historia małej Omary i innych dzieci cierpiących na skutek niedożywienia w tym kraju, poruszyły serca Polaków. Łącznie udało się zebrać 4,2 mln złotych!

Po raz kolejny Darczyńcy z Polski okazali hojne wsparcie dla najbardziej potrzebujących. Każda osoba, która wsparła naszą kampanię, może mieć świadomość, że uratowała zdrowie i życie dziecka, powiedział Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

W listopadzie 2019 r. organizacja wspólnie z Łukaszem Nowickim, Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF, zaapelowała o pomoc dla dzieci w Nigrze. Sytuacja w tym kraju była bardzo zła. To jedno z najsłabiej rozwiniętych państw na świecie. Cykliczne susze i powodzie powodują, że nieustannie brakuje żywności, a tysiące dzieci cierpią z głodu.

Ekipa UNICEF Polska wraz z Łukaszem Nowickim była w Nigrze, aby na własne oczy zobaczyć skalę problemu. Po powrocie z misji, Ambasador Dobrej Woli UNICEF mówił: To była bardzo trudna wizyta. Sam jestem ojcem i widok umierających z głodu dzieci bardzo mnie poruszył. Poznałem m.in. malutką Omarę, która w wieku ośmiu miesięcy waży nieco ponad 3 kg! W XXI taka sytuacja jest niewyobrażalna!

Teraz już wiemy, że Omara wyzdrowiała. Ze szpitala wspieranego przez UNICEF, gdzie otrzymała pomoc, wróciła do domu. Tam z wytęsknieniem czekał na nią tata i rodzeństwo. Dzięki wsparciu Darczyńców z Polski, wiele historii dzieci takich jak Omara, zakończyło się szczęśliwie.

UNICEF Polska - Pomoc dla Nigru

© UNICEF

W ramach akcji „Pomoc dla Nigru” UNICEF zbierał środki na ratowanie i leczenie niedożywionych dzieci w tym kraju. Pieniądze zebrane w Polsce przeznaczono m.in. na żywność terapeutyczną i leczenie niedożywienia u dzieci, suplementację witaminą A i żelazem, zakup tabletek odrobaczających, szczepienia przeciwko odrze oraz zapewnienie dostępu do czystej wody, sanitariatów i zestawów higienicznych.

Zebrana kwota to jedna z najwyższych w historii zbiórek dla konkretnego kraju, przeprowadzonych przez UNICEF w Polsce. Pracownicy UNICEF cały czas są na miejscu i niosą pomoc, a także monitorują sytuację dzieci.

W imieniu swoim, całej organizacji oraz dzieci w Nigrze, do których dotarła pomoc z Polski, mówię: serdeczne dziękuję! Razem sprawiliśmy, że wielu najmłodszych w Nigrze ma szansę na lepszą przyszłość, dodaje Marek Krupiński.

Najbardziej potrzebującym dzieciom w krajach takich jak Niger, można również pomóc, kupując produkt humanitarny UNICEF na prezentybezpudla.pl.

Kampanię UNICEF Polska na rzecz ratowania życia dzieci w Nigrze wspierał portal ONET.pl.

Zobacz również

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

W trakcie pierwszego 1000 dni życia dziecka (3 lata) mózg rozwija się szybciej niż w jakimkolwiek innym okresie. Jeszcze zanim małe dzieci opanują naukę mówienia, możemy pomóc wpływać pozytywnie na rozwój ich mózgu.

Więcej
Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Może się wydawać, że w zabawie chodzi wyłącznie o radość, ale dla niemowląt i małych dzieci zabawa to coś znacznie więcej. Pozwala na uczenie się i rozwijanie ważnych umiejętności życiowych — od rozwiązywania problemów po wyrażanie pomysłów. 

Więcej
10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

Wychowywanie dzieci w erze cyfrowej nie jest proste. Czasem ciężko nadążyć za rozwojem technologii i pojawiającymi się wraz z nim zagrożeniami i udogodnieniami.

Więcej