„Szczęśliwe Dukaty” już po raz trzeci wesprą dzieci

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty.
materialy_dukaty_2016_naklejka_02

Rusza kolejna odsłona akcji pod hasłem „Cała reszta to szczęście”. Po raz pierwszy wsparcie trafi do trzech organizacji: Marcina Gortata „MIERZ WYSOKO”, UNICEF Polska oraz Fundacji TVN „nie jesteś sam”. Ambasadorami edycji 2016 zostali Marcin Gortat, Robert Lewandowski i Rafał Sonik.

Projekt „Szczęśliwy Dukat”, realizowany przez Mennicę Polską od 2014 r., polega na przekazaniu reszty z zakupów na cele charytatywne. Biorą w nim udział sieci handlowe, pośredniczące w dystrybucji Dukatów oraz ich klienci. Od czerwca do sierpnia 2016 r. wszyscy, którzy zechcą wziąć udział w naszej akcji, za każde 5 zł reszty otrzymają mosiężny dukat, wybity przez słynących ze swego kunsztu mincerzy Mennicy Polskiej. W ten sposób wesprą podopiecznych UNICEF Polska, Fundacji Marcina Gortata „MIERZ WYSOKO” oraz Fundacji TVN „nie jesteś sam”.

–  „Podczas dwóch poprzednich edycji projektu «Cała reszta to szczęście» Mennica Polska przekazała Fundacji TVN „nie jesteś sam,” ponad 2 mln zł. Reszta w «Szczęśliwych Dukatach» wydawana była w blisko 6 tys. punktów w całej Polsce. Liczymy na to, że skuteczność tej kampanii będzie zachętą do wzięcia udziału w akcji zarówno tych, którzy znają nas już dobrze,  jak i tych, którzy dołączą do nas w bieżącym roku po raz pierwszy.” – podsumował Grzegorz Zambrzycki, Prezes Zarządu Mennica Polska S.A.

Dukat UNICEF został zaprojektowany przez Ambasadora Dobrej Woli – Roberta Lewandowskiego. Przedstawia uśmiechniętego chłopca z piłką.  Hasłem „Razem dla dzieci” Robert Lewandowski zaprasza wszystkich do wsparcia akcji „Szczęśliwe Dukaty”.

Szczęśliwe Dukaty znajdziesz w następujących sieciach handlowych:

bilboard

***

Mennica Polska S.A.

Mennica Polska S.A., jest uznawana za jedną z trzech najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie. Jako jedna z nielicznych wykonuje monety kolekcjonerskie w praktycznie każdej technologii, jaka pojawia się na rynku. Ta przewaga konkurencyjna, w połączeniu z najwyższymi kompetencjami projektantów monet, pozwala na systematyczne zdobywanie nagród na najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach.

W pozostałych segmentach działalności jest jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej w kraju (działa w największych miastach w Polsce, jak np.: Warszawa, Wrocław, Lublin, Bydgoszcz, Łódź).

Od kilku lat Mennica coraz prężniej angażuje się również w inwestycje w segmencie nieruchomości. Najważniejsze to: projekt deweloperski „Mennica Residence” – u zbiegu ulic Żelaznej i Grzybowskiej (sprzedaż ruszyła w lutym br.), nowoczesny kompleks biurowy – Mennica Legacy Tower – u zbiegu ulic Żelaznej i Prostej. Do Spółki należy również 27 ha na Żeraniu (Warszawa) oraz działka przy ul. Annopol w Warszawie, na której obecnie znajduje się zakład produkcyjny.

 

UNICEF

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa od 70 lat działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

 

Fundacja TVN „nie jesteś sam”

W pierwszej kolejności Fundacja TVN „nie jesteś sam” pomaga bohaterom reportaży telewizyjnych, bohaterom TVN-owskich programów (m.in. „Pod Napięciem”, „Rozmów w Toku”, „UWAGI!”,  „Faktów”, „Zielonych Drzwi”.). W drugiej kolejności reaguje na tysiące indywidualnych próśb, mając w swoim statusie przede wszystkim finansowanie turnusów rehabilitacyjnych dzieci z porażeniem mózgowym, przepukliną oponowo – rdzeniową i dystrofią mięśniową, finansowanie leków dla chorych na mukowiscydozę, zakupu protez, wózków inwalidzkich, domowego sprzętu rehabilitacyjnego.

 

Fundacja Marcina Gortata „Mierz wysoko”

Fundacja za główny cel stawiając sobie pomoc młodym ludziom w realizacji ich marzeń sportowych. Tematyka ta jest bardzo istotna w świetle problemów braków środków na rozwój talentu i pasji młodych, polskich sportowców. Fundacja Marcina Gortata stara się odnaleźć obiecujących zawodników, wesprzeć ich poprzez system stypendialny oraz, dzięki współpracy z czołówką kadry szkoleniowej w Europie i USA, zaoferować profesjonalne treningi rozwojowe.

Dodatkowe informacje:

Kamila Bidzińska
kamila.bidzinska@mc.com.pl
Tel.  509 665 367

Zobacz również

Miesiąc rodzicielstwa. Proste i skuteczne sposoby na zarządzanie stresem

Miesiąc rodzicielstwa. Proste i skuteczne sposoby na zarządzanie stresem

Bycie rodzicem to istny rollercoaster uczuć - od radości i miłości, przez złość, aż do obojętności. Wychowywaniu towarzyszy także stres związany z ciągłym niedoczasem, godzeniem życia zawodowego z rodzinnym, a także troską o małe pociechy. Jest on jednak nieodłącznym elementem życia i naturalną reakcją organizmu.

Więcej
Rok działalności UNICEF na świecie

Rok działalności UNICEF na świecie

Wielopłaszczyznowy kryzys obserwowany na całym świecie powoduje, że w minionym roku liczba osób wymagających pomocy humanitarnej wzrosła do ok. 274 mln. UNICEF nie ustaje w staraniach o poprawę sytuacji dzieci wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. 

Więcej
Na całym świecie matki cierpią z powodu niedożywienia

Na całym świecie matki cierpią z powodu niedożywienia

Globalnie ponad miliard nastolatek i kobiet cierpi z powodu niedożywienia (w tym niedowagi i niskiego wzrostu), niedoborów podstawowych mikroelementów oraz anemii, co ma katastrofalne skutki dla ich życia i samopoczucia. Epicentrum kryzysu żywieniowego stanowią Azja Południowa i Afryka Subsaharyjska.

Więcej