„Szczęśliwe Dukaty” już po raz trzeci wesprą dzieci

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty.
materialy_dukaty_2016_naklejka_02

Rusza kolejna odsłona akcji pod hasłem „Cała reszta to szczęście”. Po raz pierwszy wsparcie trafi do trzech organizacji: Marcina Gortata „MIERZ WYSOKO”, UNICEF Polska oraz Fundacji TVN „nie jesteś sam”. Ambasadorami edycji 2016 zostali Marcin Gortat, Robert Lewandowski i Rafał Sonik.

Projekt „Szczęśliwy Dukat”, realizowany przez Mennicę Polską od 2014 r., polega na przekazaniu reszty z zakupów na cele charytatywne. Biorą w nim udział sieci handlowe, pośredniczące w dystrybucji Dukatów oraz ich klienci. Od czerwca do sierpnia 2016 r. wszyscy, którzy zechcą wziąć udział w naszej akcji, za każde 5 zł reszty otrzymają mosiężny dukat, wybity przez słynących ze swego kunsztu mincerzy Mennicy Polskiej. W ten sposób wesprą podopiecznych UNICEF Polska, Fundacji Marcina Gortata „MIERZ WYSOKO” oraz Fundacji TVN „nie jesteś sam”.

–  „Podczas dwóch poprzednich edycji projektu «Cała reszta to szczęście» Mennica Polska przekazała Fundacji TVN „nie jesteś sam,” ponad 2 mln zł. Reszta w «Szczęśliwych Dukatach» wydawana była w blisko 6 tys. punktów w całej Polsce. Liczymy na to, że skuteczność tej kampanii będzie zachętą do wzięcia udziału w akcji zarówno tych, którzy znają nas już dobrze,  jak i tych, którzy dołączą do nas w bieżącym roku po raz pierwszy.” – podsumował Grzegorz Zambrzycki, Prezes Zarządu Mennica Polska S.A.

Dukat UNICEF został zaprojektowany przez Ambasadora Dobrej Woli – Roberta Lewandowskiego. Przedstawia uśmiechniętego chłopca z piłką.  Hasłem „Razem dla dzieci” Robert Lewandowski zaprasza wszystkich do wsparcia akcji „Szczęśliwe Dukaty”.

Szczęśliwe Dukaty znajdziesz w następujących sieciach handlowych:

bilboard

***

Mennica Polska S.A.

Mennica Polska S.A., jest uznawana za jedną z trzech najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie. Jako jedna z nielicznych wykonuje monety kolekcjonerskie w praktycznie każdej technologii, jaka pojawia się na rynku. Ta przewaga konkurencyjna, w połączeniu z najwyższymi kompetencjami projektantów monet, pozwala na systematyczne zdobywanie nagród na najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach.

W pozostałych segmentach działalności jest jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej w kraju (działa w największych miastach w Polsce, jak np.: Warszawa, Wrocław, Lublin, Bydgoszcz, Łódź).

Od kilku lat Mennica coraz prężniej angażuje się również w inwestycje w segmencie nieruchomości. Najważniejsze to: projekt deweloperski „Mennica Residence” – u zbiegu ulic Żelaznej i Grzybowskiej (sprzedaż ruszyła w lutym br.), nowoczesny kompleks biurowy – Mennica Legacy Tower – u zbiegu ulic Żelaznej i Prostej. Do Spółki należy również 27 ha na Żeraniu (Warszawa) oraz działka przy ul. Annopol w Warszawie, na której obecnie znajduje się zakład produkcyjny.

 

UNICEF

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa od 70 lat działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

 

Fundacja TVN „nie jesteś sam”

W pierwszej kolejności Fundacja TVN „nie jesteś sam” pomaga bohaterom reportaży telewizyjnych, bohaterom TVN-owskich programów (m.in. „Pod Napięciem”, „Rozmów w Toku”, „UWAGI!”,  „Faktów”, „Zielonych Drzwi”.). W drugiej kolejności reaguje na tysiące indywidualnych próśb, mając w swoim statusie przede wszystkim finansowanie turnusów rehabilitacyjnych dzieci z porażeniem mózgowym, przepukliną oponowo – rdzeniową i dystrofią mięśniową, finansowanie leków dla chorych na mukowiscydozę, zakupu protez, wózków inwalidzkich, domowego sprzętu rehabilitacyjnego.

 

Fundacja Marcina Gortata „Mierz wysoko”

Fundacja za główny cel stawiając sobie pomoc młodym ludziom w realizacji ich marzeń sportowych. Tematyka ta jest bardzo istotna w świetle problemów braków środków na rozwój talentu i pasji młodych, polskich sportowców. Fundacja Marcina Gortata stara się odnaleźć obiecujących zawodników, wesprzeć ich poprzez system stypendialny oraz, dzięki współpracy z czołówką kadry szkoleniowej w Europie i USA, zaoferować profesjonalne treningi rozwojowe.

Dodatkowe informacje:

Kamila Bidzińska
kamila.bidzinska@mc.com.pl
Tel.  509 665 367

Zobacz również

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Ratyfikując Konwencję o prawach dziecka polski rząd zobowiązał się do przestrzegania zapisów tego dokumentu oraz regularnego raportowania postępów z ich realizacji. UNICEF Polska i inne organizacje pozarządowe spotkały się, aby omówić wspólne działania niezbędne do prowadzenia skutecznej polityki na rzecz dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem

Roli rodzica może towarzyszyć prawdziwy rollercoaster uczuć — od poczucia szczęścia i miłości przez zmartwienie, niepokój, a potem znowu radość. Taka zmienność nastrojów potrafi być stresująca. Poznaj proste i sprawdzone sposoby na zmniejszenie negatywnego wpływ stresu.

Więcej
Jak rodzic może zadbać o siebie

Jak rodzic może zadbać o siebie

Rodzicielstwo jest trudne. To praca na pełen etat i wielu rodziców przedkłada dobro rodziny nad swoje własne. Warto być jednak świadomym, że zaspokojenie swoich własnych potrzeb psychicznych i fizycznych korzystnie wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na samopoczucie naszych dzieci.

Więcej