CCC Team pojedzie dla UNICEF

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty.
zdjęcie_big

Podczas konferencji prasowej w siedzibie Grupy CCC w Warszawie oficjalnie zainaugurowano partnerstwo "CCC TEAM FOR UNICEF", ustanowione w listopadzie 2018 roku. Grupa CCC będzie pierwszą polską firmą, która została globalnym partnerem UNICEF. Partnerstwo potrwa trzy lata, a wsparcie CCC pomoże dzieciom na całym świecie wykorzystać swój potencjał, m.in. poprzez edukację i inne kompleksowe programy wsparcia.

Od blisko 20 lat CCC wspiera kolarstwo i z powodzeniem sponsoruje profesjonalną grupę. Na bazie tych doświadczeń powstał największy projekt w historii polskiego kolarstwa zawodowego – CCC Team. To nie tylko pierwszy rodzimy zespół startujący w elitarnym cyklu UCI WorldTour, ale także młodzieżowa grupa kontynentalna CCC Development Team, będąca bezpośrednim zapleczem pierwszej drużyny, oraz zespół kobiecy CCC Liv. Dopełnieniem projektu jest wsparcie dla UNICEF – ogólnoświatowej organizacji humanitarnej działającej na rzecz dzieci.

Zaangażowanie Grupy CCC S.A. we współpracę z UNICEF naturalnie wpisuje się w realizowaną przez nas strategię zrównoważonego rozwoju. CCC od lat wspiera najbardziej potrzebujące osoby, a partnerstwo z globalną organizacją jaką jest UNICEF, doskonale koresponduje z dynamicznym, międzynarodowym rozwojem działalności spółki. Jako firma obuwnicza jesteśmy już jednym z europejskich liderów, ale w tym roku spełnia się inne moje marzenie – CCC Team jako pierwsza polska drużyna kolarska rywalizuje w prestiżowym cyklu UCI WorldTour. Trzymam mocno kciuki za sukcesy kolarzy, którzy w wyścigach na całym świecie pojadą po coś więcej niż sława i tytuły. Dzięki partnerstwu CCC TEAM DLA UNICEF” będą oni dodatkowo zmotywowani przez to jak UNICEF zmienia codzienne życie dzieci na całym świecie– powiedział Dariusz Miłek, Prezes Zarządu CCC S.A.

– W ramach partnerstwa „CCC TEAM DLA UNICEF” kolarze noszą stroje z logo UNICEF, nagłaśniając tym samym misję pomagania dzieciom. Każdy kilometr przejechany przez kolarza CCC Team w wyścigach i podczas treningów może być przeliczony na 1 dolara amerykańskiego. Dla zilustrowania jaką konkretnie przyniesie to pomoc powiem tylko,
że 1 dolar to równowartość 6 dni edukacji dziecka w krajach rozwijających się. Na znak solidarności z partnerstwem, kolarze na rękach będą nosić błękitne bransoletki – wyjaśnia Robert Korzeniowski, dyrektor ds. komunikacji i marketingu sportowego Grupy CCC.

Tylko podczas tegorocznego Tour de France każdy z ośmiu naszych zawodników przejedzie blisko 3 500 km, co da w sumie ok. 28 000 km. Łącznie w ciągu całego sezonu kolarze CCC Team będą „mieli w nogach” ok. 300 000 km przejechanych podczas wyścigów i ok. 350 000 km na treningach dodaje dyrektor sportowy CCC Team Piotr Wadecki, którego marzeniem jest koszulka lidera legendarnego „Le Tour” dla kolarza CCC Team.

Kulminacyjnym punktem konferencji prasowej była inauguracja partnerstwa „CCC TEAM DLA UNICEF”. Kolarze CCC Team – Szymon Sajnok i Łukasz Wiśniowski – symbolicznie przejechali na rowerach stacjonarnych pierwsze „błękitne” kilometry. Te pierwsze na trasach wyścigów i na treningach przejadą już 9 marca podczas klasyku Strade Bianche, by kolejnego dnia ruszyć po nowe w wyścigu Paryż -Nicea.

Jesteśmy dumni, że Grupa CCC postanowiła zostać partnerem UNICEF i zaangażować się w pomoc dzieciom na świecie. Współpraca z CCC Team jest wyjątkowa, ponieważ to pierwsze w historii UNICEF partnerstwo sportowe z grupą kolarską. Jeśli przeliczylibyśmy liczbę pokonanych kilometrów przez kolarzy CCC Team na Tour de France, oznaczałoby to wsparcie dla UNICEF w wysokości ok. 28 000 dolarów. Dzięki tym środkom organizacja mogłaby zapewnić plecaki szkolne, podręczniki oraz rok edukacji dla 800 dzieci. Cieszymy się niezmiernie, że wsparcie Grupy CCC pomoże wprowadzić prawdziwe zmiany dla dzieci na całym świecie, tam gdzie jest to najbardziej potrzebne. Bardzo dziękuje za zaangażowanie! Jestem przekonany, że wspólnie będziemy mogli pomóc tysiącom dzieci – powiedział Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

W konferencji uczestniczyła także Agnieszka Radwańska, która po zakończeniu kariery sportowej wspiera UNICEF jako Ambasador Dobrej Woli.

Edukacja i aktywność sportowa są niezwykle ważne dla dzieci i mogą zmienić ich życie na lepsze. Sport przełamuje bariery, podnosi samoocenę, uczy szacunku i współpracy.
W trudnych sytuacjach sport pozwala także dzieciom choćby na chwilę oderwać się od niełatwej rzeczywistości, która je otacza. Dlatego też UNICEF w krajach rozwijających się realizuje programy sportowe i edukacji poprzez sport. Wierzę, że wspólnie z UNICEF pomożemy tysiącom dzieci na całym świecie, aby miały szansę na bezpieczne i zdrowe dzieciństwo oraz szansę na lepszą przyszłość – powiedziała najlepsza polska tenisistka w historii.

Zobacz również

5 porad jak radzić sobie ze stresem

5 porad jak radzić sobie ze stresem

Stres potrafi zablokować nasze myślenie, sprawić, że zaczynamy panikować i działać nierozsądnie, dlatego tak ważne jest, żeby wiedzieć jak się zachować, gdy rozpoznasz stresującą sytuację.

Więcej
10 faktów o edukacji na temat zdrowia i higieny menstruacyjnej w szkołach

10 faktów o edukacji na temat zdrowia i higieny menstruacyjnej w szkołach

Wiedza na temat zdrowia i higieny menstruacyjnej często nie jest przekazywana dzieciom podczas nauki w szkołach. Dzieje się tak m.in. z powodu nierówności społecznych, ograniczonego dostępu najmłodszych do edukacji, ale także do podstawowych produktów i usług. 

Więcej
Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Specjalista/ka ds. Social Mediów i PR

Specjalista/ka ds. Social Mediów i PR

Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Specjalista/ka ds. Social Mediów i PR

Więcej