Firma Konimpex kontynuuje udział w programie “Przyjaciela UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.

Konimpex Sp. z o.o. przedłużył swój udział w programie „Przyjaciół UNICEF” o kolejny rok. Dzięki środkom przekazanym przez firmę będziemy mogli nieprzerwanie nieść pomoc najmłodszym, których bezpieczeństwo i podstawowe prawa są zagrożone. Dla firmy niezmiennie priorytetem jest ochrona życia i zdrowia dzieci w miejscach, gdzie trwają konflikty zbrojne — szczególnie w Ukrainie.

Firma Konimpex kontynuuje udział w programie “Przyjaciela UNICEF”

© UNICEF/Fahad Ahmed

Każde dziecko ma prawo żyć i rozwijać się w bezpiecznym i czystym otoczeniu i musi być chronione przed przemocą i wykorzystaniem, a także uczyć się, aby mieć równe szanse w osiąganiu swojego pełnego potencjału. Jako UNICEF na bieżąco monitorujemy sytuację dzieci na świecie, dlatego w momencie wystąpienia kryzysu humanitarnego lub jego intensyfikacji w większości przypadków jesteśmy na miejscu. Działamy systemowo i długofalowo — przed w trakcie i po wystąpieniu sytuacji kryzysowych. Zapewniamy pomoc medyczną, edukacyjną, wodno-sanitarną i psychologiczną. Ze wsparcia korzystają setki tysięcy dzieci. Dzięki pomocy naszych Darczyńców, w tym firmy Konimpex Sp. z o.o., docieramy z pomocą do dzieci i ich rodzin najszybciej, jak to możliwe.

Firma Konimpex Sp. z o.o. zaangażowała się w pomoc dzieciom poszkodowanym w wyniku wybuchu konfliktu zbrojnego w Ukrainie, ale także niszczycielskich trzęsień ziemi w Syrii i Turcji w lutym 2023 r.

Niezmiennie, jednym z głównych filarów strategii firmy Konimpex jest działalność zorientowana na rozwiązywanie problemów społecznych. Od wielu lat finansujemy funkcjonowanie fundacji wspierających osoby niepełnosprawne, organizujemy wydarzenia skierowane do społeczności lokalnej i odpowiadamy aktywnie na pojawiające się potrzeby w zakresie szeroko rozumianej pomocy. Wydarzenia ostatnich dwóch lat doświadczyły bardzo boleśnie Ukrainę – bliską nam, nie tylko geograficznie, ale także biznesowo. Kontynuowanie pomocy finansowej organizacji działającej na rzecz najmłodszych obywateli tego kraju było i jest dla nas czymś naturalnym. Przy okazji już drugi rok możemy pochwalić się tytułem Przyjaciela UNICEF, z czego jesteśmy bardzo dumni. UNICEF to organizacja, która gwarantuje odpowiednie wykorzystanie przekazanych przez Konimpex środków. To dla nas bardzo ważne, dziękujemymówi Mateusz Nowak, członek zarządu Konimpex sp. z o.o.

3,3 mln ukraińskich dzieci nadal potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej.

Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że Konimpex, jako Przyjaciel UNICEF, postanowił kontynuować wsparcie w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom z Ukrainy. Przekazane środki pozwolą nam ratować życie i zdrowie najmłodszych każdego dnia. Ważne jest, aby nasi Przyjaciele byli głosem każdego potrzebującego dziecka, dlatego tak bezcenne było też zaangażowanie w Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – firma w tym szczególnym dniu edukowała dzieci swoich pracowników na temat ich prawmówi Sylwia Nowik-Spiczonek, dyrektor fundraisingu UNICEF Polska.

Jako UNICEF Polska opublikowaliśmy przewodnik „NGO i biznes. Partnerstwo czy jednostronna korzyść?” i przedefiniowaliśmy standardy współpracy biznesu z trzecim sektorem, podkreślając, że obie strony są beneficjentami takich działań. Jesteśmy specjalistami od praw dziecka, a program „Przyjaciel UNICEF” skierowany jest do przedsiębiorstw, które chcą nieść kompleksową i długoterminową pomoc najmłodszym, korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia.  

W imieniu dzieci dziękujemy za to, że świat biznesu aktywnie wspiera najmłodszych, aby mogli nie tylko przeżyć, ale także dorastać w zdrowiu i rozwijać się w bezpiecznym otoczeniu.

Spółka Konimpex została założona w roku 1989 w Koninie i początkowo skupiała się na handlu surowcami chemicznymi i przemysłowymi. Firma oferuje produkty oraz indywidualnie dopasowane rozwiązania logistyczne współpracując z klientami z takich branż jak motoryzacyjna, oponiarska, gumowa, farbiarska, budowlana, drogowa, izolacyjna, tworzyw sztucznych. 

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej