Firma PAGEN kolejny raz w programie „Przyjaciel UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
Firma PAGEN kolejny raz w programie „Przyjaciel UNICEF”

© UN0421355_

PAGEN Sp. z o.o. przedłużył udział w programie „Przyjaciel UNICEF”. Dzięki naszej współpracy środki przekazane przez firmę wesprą dzieci w kryzysach humanitarnych.

Ten rok może być rekordowy w zakresie potrzebnej pomocy humanitarnej dla dzieci i ich rodzin. Od 2015 roku liczba ludzi, których życie zależy od ratującej życie pomocy humanitarnej zwiększyła się trzykrotnie. UNICEF niesie pomoc dzieciom dotkniętym przez konflikty, katastrofy naturalne i kryzys klimatyczny na całym świecie. Dzięki wsparciu darczyńców indywidualnych i biznesowych w 2023 roku chcemy wesprzeć 110 mln dzieci w 155 krajach i regionach.

Firma PAGEN jest jednym z naszych darczyńców, który postanowił kontynuować swój udział w programie „Przyjaciel UNICEF”, ponieważ chce aktywnie wspierać dzieci na całym świecie. Jednak współpraca UNICEF Polska z firmą PAGEN znacznie wykracza poza wsparcie finansowe.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu powstał przewodnik „NGO i biznes. Partnerstwo czy jednostronna korzyść?”, którego wydanie poprzedziły warsztaty dla przedstawicieli biznesu. Wydaniu przewodnika towarzyszyła również seria podcastów. W jednym z odcinków gościem był Jacek Wach – Dyrektor ds. Marketingu firmy PAGEN, który opowiadał o tym jakie korzyści z działalności społecznej wynosi biznes, jak wygląda współpraca biznesu z NGO oraz jakie wyzwania stoją przed jedną i drugą stroną. Pan Jacek Wach oraz Paweł Barski, Dyrektor Marketingu i Komunikacji UNICEF Polska wzięli również udział w panelu Sustainability i Etyka w Marketingu na Konferencji CMO Innovation Executive Summit.

Pracownicy firmy PAGEN zaangażowali się również w obchody Dnia Dziecka. Z tej okazji powstał specjalnie przygotowany film „Dom Dziełem Życia”. Firma wzięła również udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W PAGEN zorganizowano konkurs dla dzieci i wnuków pracowników firmy „Jestem dzieckiem, mam prawo do…”, w ramach którego najmłodsi przygotowywali prace plastyczne propagujące ich prawa.

W ubiegłym roku przekonaliśmy się osobiście, jak szybko i sprawnie reaguje UNICEF w obliczu zagrożenia zdrowia i życia dzieci w Ukrainie. W obliczu wyzwań współczesnego świata, gdy wojna ociera się o nasze granice nie możemy zastanawiać się nad tym, czy angażować się społecznie, ale jak robić to najbardziej efektywnie. Cieszę się, że nasza współpraca z roku na rok jest coraz szersza, a nasze zespoły osiągają efekt synergii. 

– powiedziała Katarzyna Chamioło, Prokurent PAGEN Sp. z o.o., koordynująca projekty o charakterze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR).

Doceniam to, że z takimi partnerami jak firma PAGEN jesteśmy dla siebie inspiracją w projektach, których celem jest ratowanie życia dzieci. Przy każdej wspólnej akcji czy kampanii, doceniamy zaangażowanie i zaufanie, jakim obdarzamy się wzajemnie. Razem dążymy do świata, w którym otwieramy możliwości dla każdego dziecka. To właśnie wspólny cel i ten sam kierunek działania stanowią mocny fundament realnej pomocy. Ogromnie cieszymy się, że firma PAGEN jest jednym z kluczowych „elementów” tych fundamentów.

– powiedziała Sylwia Nowik -Spiczonek, Dyrektor Fundraisingu UNICEF Polska.

UNICEF jest jednym z inicjatorów strategicznej współpracy biznesu z organizacjami humanitarnymi. „Przyjaciel UNICEF” jest programem skierowanym do średnich i dużych przedsiębiorstw, które chcą pomagać dzieciom, realizując koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to propozycja współpracy z organizacją, niosącą dzieciom pomoc żywnościową, wodno-sanitarną, medyczną czy edukacyjną. 

Więcej informacji na: unicef.pl/biznes.

Zobacz również

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

W trakcie pierwszego 1000 dni życia dziecka (3 lata) mózg rozwija się szybciej niż w jakimkolwiek innym okresie. Jeszcze zanim małe dzieci opanują naukę mówienia, możemy pomóc wpływać pozytywnie na rozwój ich mózgu.

Więcej
Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Może się wydawać, że w zabawie chodzi wyłącznie o radość, ale dla niemowląt i małych dzieci zabawa to coś znacznie więcej. Pozwala na uczenie się i rozwijanie ważnych umiejętności życiowych — od rozwiązywania problemów po wyrażanie pomysłów. 

Więcej
10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

Wychowywanie dzieci w erze cyfrowej nie jest proste. Czasem ciężko nadążyć za rozwojem technologii i pojawiającymi się wraz z nim zagrożeniami i udogodnieniami.

Więcej