Firma PAGEN kolejny raz w programie „Przyjaciel UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
Firma PAGEN kolejny raz w programie „Przyjaciel UNICEF”

UN0421355_

PAGEN Sp. z o.o. przedłużył udział w programie „Przyjaciel UNICEF”. Dzięki naszej współpracy środki przekazane przez firmę wesprą dzieci w kryzysach humanitarnych.

Ten rok może być rekordowy w zakresie potrzebnej pomocy humanitarnej dla dzieci i ich rodzin. Od 2015 roku liczba ludzi, których życie zależy od ratującej życie pomocy humanitarnej zwiększyła się trzykrotnie. UNICEF niesie pomoc dzieciom dotkniętym przez konflikty, katastrofy naturalne i kryzys klimatyczny na całym świecie. Dzięki wsparciu darczyńców indywidualnych i biznesowych w 2023 roku chcemy wesprzeć 110 mln dzieci w 155 krajach i regionach.

Firma PAGEN jest jednym z naszych darczyńców, który postanowił kontynuować swój udział w programie „Przyjaciel UNICEF”, ponieważ chce aktywnie wspierać dzieci na całym świecie. Jednak współpraca UNICEF Polska z firmą PAGEN znacznie wykracza poza wsparcie finansowe.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu powstał przewodnik „NGO i biznes. Partnerstwo czy jednostronna korzyść?”, którego wydanie poprzedziły warsztaty dla przedstawicieli biznesu. Wydaniu przewodnika towarzyszyła również seria podcastów. W jednym z odcinków gościem był Jacek Wach – Dyrektor ds. Marketingu firmy PAGEN, który opowiadał o tym jakie korzyści z działalności społecznej wynosi biznes, jak wygląda współpraca biznesu z NGO oraz jakie wyzwania stoją przed jedną i drugą stroną. Pan Jacek Wach oraz Paweł Barski, Dyrektor Marketingu i Komunikacji UNICEF Polska wzięli również udział w panelu Sustainability i Etyka w Marketingu na Konferencji CMO Innovation Executive Summit.

Pracownicy firmy PAGEN zaangażowali się również w obchody Dnia Dziecka. Z tej okazji powstał specjalnie przygotowany film „Dom Dziełem Życia”. Firma wzięła również udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W PAGEN zorganizowano konkurs dla dzieci i wnuków pracowników firmy „Jestem dzieckiem, mam prawo do…”, w ramach którego najmłodsi przygotowywali prace plastyczne propagujące ich prawa.

W ubiegłym roku przekonaliśmy się osobiście, jak szybko i sprawnie reaguje UNICEF w obliczu zagrożenia zdrowia i życia dzieci w Ukrainie. W obliczu wyzwań współczesnego świata, gdy wojna ociera się o nasze granice nie możemy zastanawiać się nad tym, czy angażować się społecznie, ale jak robić to najbardziej efektywnie. Cieszę się, że nasza współpraca z roku na rok jest coraz szersza, a nasze zespoły osiągają efekt synergii. 

– powiedziała Katarzyna Chamioło, Prokurent PAGEN Sp. z o.o., koordynująca projekty o charakterze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR).

Doceniam to, że z takimi partnerami jak firma PAGEN jesteśmy dla siebie inspiracją w projektach, których celem jest ratowanie życia dzieci. Przy każdej wspólnej akcji czy kampanii, doceniamy zaangażowanie i zaufanie, jakim obdarzamy się wzajemnie. Razem dążymy do świata, w którym otwieramy możliwości dla każdego dziecka. To właśnie wspólny cel i ten sam kierunek działania stanowią mocny fundament realnej pomocy. Ogromnie cieszymy się, że firma PAGEN jest jednym z kluczowych „elementów” tych fundamentów.

– powiedziała Sylwia Nowik -Spiczonek, Dyrektor Fundraisingu UNICEF Polska.

UNICEF jest jednym z inicjatorów strategicznej współpracy biznesu z organizacjami humanitarnymi. „Przyjaciel UNICEF” jest programem skierowanym do średnich i dużych przedsiębiorstw, które chcą pomagać dzieciom, realizując koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to propozycja współpracy z organizacją, niosącą dzieciom pomoc żywnościową, wodno-sanitarną, medyczną czy edukacyjną. 

Więcej informacji na: unicef.pl/biznes.

Zobacz również

Ile dzieci w Polsce jest wykluczonych transportowo?

Ile dzieci w Polsce jest wykluczonych transportowo?

Szacuje się, że w Polsce 15 mln osób jest wykluczona transportowo. Ile w tej grupie jest dzieci? Jak dotąd nikt tego nie sprawdził, a to właśnie dzieci są jedną z grup najmocniej narażonych na negatywne skutki tego zjawiska.  

Więcej
300 tys. dzieci ucierpiało po przejściu cyklonu Daniel w Libii

300 tys. dzieci ucierpiało po przejściu cyklonu Daniel w Libii

Po ponad dekadzie toczącego się konfliktu, dzieci w Libii dotknęła kolejna tragedia. Cyklon Daniel, który uderzył we wschodnią część kraju, pochłonął życie ponad 5 tys. osób, tysiące uznaje się za zaginione. Zniszczone domy, szpitale, szkoły i inna niezbędna infrastruktura oznacza, że rosnąca liczba dzieci i rodzin rozpaczliwie potrzebuje pomocy humanitarnej.

Więcej
CREATON Polska trzeci rok w programie „Przyjaciel UNICEF”

CREATON Polska trzeci rok w programie „Przyjaciel UNICEF”

CREATON Polska sp. z o.o. trzeci rok z rzędu bierze udział w programie „Przyjaciel UNICEF”. Wsparcie firmy przełoży się na systemową pomoc dzieciom w krajach mierzących się z kryzysami humanitarnymi. 

Więcej