GOFIN kolejny rok „Przyjacielem UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
GOFIN kolejny rok „Przyjacielem UNICEF”

© UNICEF/Le Vu

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN przedłużyło udział w programie „Przyjaciel UNICEF”. Tym samym, dzięki środkom przekazanym przez firmę, UNICEF będzie mógł wspierać najmłodszych w najuboższych krajach świata.

Organizacja pozarządowa jest naturalnym sprzymierzeńcem firmy w podejmowaniu działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Tak też jest w przypadku UNICEF Polska i firmy GOFIN, której los dzieci nie jest obojętny.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN współpracuje z UNICEF już od dziewięciu lat, a w programie „Przyjaciel UNICEF” bierze udział od 2018 roku. Pierwszym wsparciem, jakie UNICEF otrzymał od firmy GOFIN była darowizna na rzecz dzieci poszkodowanych na skutek klęski żywiołowej na Filipinach. W kolejnych latach UNICEF również mógł liczyć na pomoc firmy, zwłaszcza w sytuacji nagłych kryzysów humanitarnych. Przykładem jest wsparcie po trzęsieniu ziemi w Nepalu czy tsunami w Indonezji. Wydawnictwo Podatkowe GOFIN przekazało również środki w ramach kampanii UNICEF Polska „Więcej niż dzień”, w której UNICEF apelował o pomoc dla noworodków oraz opiekę okołoporodową dla matek i kobiet w ciąży. Ostatnio firma zaangażowała się także w akcję pomocową UNICEF dla dzieci w Jemenie i Ukrainie. 

Zaangażowanie biznesu w działania społeczne ma ogromną wartość. Szczególnie cieszy mnie, gdy możemy liczyć na długofalową współpracę. Dzięki takim partnerom możemy zaplanować działania i jeszcze skuteczniej realizować naszą misję na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci na całym świecie, powiedziała Renata Bem, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska.

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w niezwykłym projekcie „Przyjaciel UNICEF”. Udział w tym Programie jest ważnym aspektem naszej działalności, dzięki niemu za pośrednictwem UNICEF możemy wspierać potrzebujących oraz dzieci żyjące w najbardziej zagrożonych miejscach na ziemi. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej wyjątkowo skutecznej działalności, mówi Czesław Sławski, Prezes Zarządu Wydawnictwa Podatkowego GOFIN.

Dzięki wsparciu darczyńców indywidualnych i biznesowych UNICEF może realizować swoją misję na całym świecie. Tylko w ubiegłym roku UNICEF dostarczył ratującą życie pomoc dla dzieci w 153 krajach świata. Niestety konflikty zbrojne, zmiany klimatu i negatywne skutki pandemii COVID-19 znacząco pogarszają sytuację dzieci w wielu regionach świata.

UNICEF jest jednym z inicjatorów strategicznej współpracy biznesu z organizacjami humanitarnymi. „Przyjaciel UNICEF” jest programem skierowanym do średnich i dużych przedsiębiorstw, które chcą pomagać dzieciom, realizując koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to propozycja współpracy z organizacją, niosącą dzieciom pomoc żywnościową, wodno-sanitarną, medyczną czy edukacyjną. Więcej informacji na: unicef.pl/biznes.

***

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN

Od ponad 33 lat Wydawnictwo Podatkowe GOFIN dostarcza firmom, instytucjom i klientom indywidualnym fachowych informacji i wyjaśnień dotyczących praktycznego stosowania przepisów z zakresu: podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy. Kompleksowość i wygodę w dostępie do informacji zapewnia szeroka gama produktów obejmująca czasopisma specjalistyczne, Gazetę Podatkową, książki, serwisy internetowe i programy multimedialne.

Zobacz również

O zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

WIDEO - O zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Jaka jest rola rodziców w ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży? Czy kryzysom można przeciwdziałać? Kiedy szukać wsparcia specjalisty? 

Więcej
Rozstrzygnięcie konkursu grantowego „Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce”

Rozstrzygnięcie konkursu grantowego „Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce”

Konkurs grantowy „Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce”, organizowany przez UNICEF Polska i firmę Symbase, został rostrzygnięty.

Więcej
Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Wsparcie Działu Obsługi Darczyńców

Wsparcie Działu Obsługi Darczyńców

Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Wsparcie Działu Obsługi Darczyńców

Więcej