GOFIN kolejny rok „Przyjacielem UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
GOFIN kolejny rok „Przyjacielem UNICEF”

© UNICEF/Le Vu

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN przedłużyło udział w programie „Przyjaciel UNICEF”. Tym samym, dzięki środkom przekazanym przez firmę, UNICEF będzie mógł wspierać najmłodszych w najuboższych krajach świata.

Organizacja pozarządowa jest naturalnym sprzymierzeńcem firmy w podejmowaniu działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Tak też jest w przypadku UNICEF Polska i firmy GOFIN, której los dzieci nie jest obojętny.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN współpracuje z UNICEF już od dziewięciu lat, a w programie „Przyjaciel UNICEF” bierze udział od 2018 roku. Pierwszym wsparciem, jakie UNICEF otrzymał od firmy GOFIN była darowizna na rzecz dzieci poszkodowanych na skutek klęski żywiołowej na Filipinach. W kolejnych latach UNICEF również mógł liczyć na pomoc firmy, zwłaszcza w sytuacji nagłych kryzysów humanitarnych. Przykładem jest wsparcie po trzęsieniu ziemi w Nepalu czy tsunami w Indonezji. Wydawnictwo Podatkowe GOFIN przekazało również środki w ramach kampanii UNICEF Polska „Więcej niż dzień”, w której UNICEF apelował o pomoc dla noworodków oraz opiekę okołoporodową dla matek i kobiet w ciąży. Ostatnio firma zaangażowała się także w akcję pomocową UNICEF dla dzieci w Jemenie i Ukrainie. 

Zaangażowanie biznesu w działania społeczne ma ogromną wartość. Szczególnie cieszy mnie, gdy możemy liczyć na długofalową współpracę. Dzięki takim partnerom możemy zaplanować działania i jeszcze skuteczniej realizować naszą misję na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci na całym świecie, powiedziała Renata Bem, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska.

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w niezwykłym projekcie „Przyjaciel UNICEF”. Udział w tym Programie jest ważnym aspektem naszej działalności, dzięki niemu za pośrednictwem UNICEF możemy wspierać potrzebujących oraz dzieci żyjące w najbardziej zagrożonych miejscach na ziemi. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej wyjątkowo skutecznej działalności, mówi Czesław Sławski, Prezes Zarządu Wydawnictwa Podatkowego GOFIN.

Dzięki wsparciu darczyńców indywidualnych i biznesowych UNICEF może realizować swoją misję na całym świecie. Tylko w ubiegłym roku UNICEF dostarczył ratującą życie pomoc dla dzieci w 153 krajach świata. Niestety konflikty zbrojne, zmiany klimatu i negatywne skutki pandemii COVID-19 znacząco pogarszają sytuację dzieci w wielu regionach świata.

UNICEF jest jednym z inicjatorów strategicznej współpracy biznesu z organizacjami humanitarnymi. „Przyjaciel UNICEF” jest programem skierowanym do średnich i dużych przedsiębiorstw, które chcą pomagać dzieciom, realizując koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to propozycja współpracy z organizacją, niosącą dzieciom pomoc żywnościową, wodno-sanitarną, medyczną czy edukacyjną. Więcej informacji na: unicef.pl/biznes.

***

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN

Od ponad 33 lat Wydawnictwo Podatkowe GOFIN dostarcza firmom, instytucjom i klientom indywidualnym fachowych informacji i wyjaśnień dotyczących praktycznego stosowania przepisów z zakresu: podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy. Kompleksowość i wygodę w dostępie do informacji zapewnia szeroka gama produktów obejmująca czasopisma specjalistyczne, Gazetę Podatkową, książki, serwisy internetowe i programy multimedialne.

Zobacz również

Ile dzieci w Polsce jest wykluczonych transportowo?

Ile dzieci w Polsce jest wykluczonych transportowo?

Szacuje się, że w Polsce 15 mln osób jest wykluczona transportowo. Ile w tej grupie jest dzieci? Jak dotąd nikt tego nie sprawdził, a to właśnie dzieci są jedną z grup najmocniej narażonych na negatywne skutki tego zjawiska.  

Więcej
300 tys. dzieci ucierpiało po przejściu cyklonu Daniel w Libii

300 tys. dzieci ucierpiało po przejściu cyklonu Daniel w Libii

Po ponad dekadzie toczącego się konfliktu, dzieci w Libii dotknęła kolejna tragedia. Cyklon Daniel, który uderzył we wschodnią część kraju, pochłonął życie ponad 5 tys. osób, tysiące uznaje się za zaginione. Zniszczone domy, szpitale, szkoły i inna niezbędna infrastruktura oznacza, że rosnąca liczba dzieci i rodzin rozpaczliwie potrzebuje pomocy humanitarnej.

Więcej
CREATON Polska trzeci rok w programie „Przyjaciel UNICEF”

CREATON Polska trzeci rok w programie „Przyjaciel UNICEF”

CREATON Polska sp. z o.o. trzeci rok z rzędu bierze udział w programie „Przyjaciel UNICEF”. Wsparcie firmy przełoży się na systemową pomoc dzieciom w krajach mierzących się z kryzysami humanitarnymi. 

Więcej