Vectra pomaga dzieciom i przystępuje do programu „Przyjaciel UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
Vectra pomaga dzieciom i przystępuje do programu „Przyjaciel UNICEF”

© UNICEF/Holerga

1 czerwca 2022 r., czyli w Międzynarodowym Dniu Dziecka, Vectra oficjalnie otrzymała status „Przyjaciela” UNICEF Polska, co oznacza, że wspólnie z tą organizacją będzie aktywnie działać wspierając najmłodszych na całym świecie. Operator wierzy, że w ten sposób ma szansę przyczynić się do ochrony tych, którzy najbardziej jej potrzebują. 

UNICEF to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji humanitarnych, ratująca życie dzieci na świecie. Przystępując do programu „Przyjaciel UNICEF”, Vectra pragnie wspierać działania mające na celu ochronę, pomoc i wsparcie najmłodszych. Ten wyjątkowy program ma promować i chronić prawa dziecka oraz zapewniać fundusze na rzecz pomocy najmłodszym w najbardziej potrzebujących regionach świata. Darowizny przekazywane przez „Przyjaciół”, pozwalają UNICEF zapewnić dzieciom wszystko, co niezbędne, aby mogły się rozwijać i godnie żyć. 

Wszystkie dzieci mają prawo do zabawy, rozwoju i edukacji. Jako Vectra całkowicie zgadzamy się z tą ideą UNICEF, dlatego też zdecydowaliśmy się wesprzeć działania organizacji na rzecz najmłodszych. Wierzymy, że żadne dziecko nie powinno doświadczać wojny i z taką myślą podjęliśmy współpracę z organizacją, która pomoc humanitarną kieruje również do osób cierpiących w związku z trwającym konfliktem zbrojnym w Ukrainie – wojnie, która stanowi obecnie bezpośrednie zagrożenie dla życia i dobrostanu blisko 7,5 miliona bezbronnych dzieci. Chcemy nieść realną pomoc, zarówno materialną jak i finansową, tam gdzie jest ona najbardziej potrzebna – komentuje Michał Bartkowiak, Prezes Zarządu Vectra S.A.

Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci – UNICEF robi wszystko, aby dzieciom na całym świecie żyło się lepiej. Organizacja wierzy, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, płci, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa oraz zasługuje na osiągnięcie pełni swojego potencjału.

W dzisiejszych trudnych czasach, zaangażowanie biznesu w działania społeczne ma szczególną wartość. Cieszę się, że Vectra dołączyła do grona firm wrażliwych społecznie, które dostrzegają konieczność niesienia pomocy tym najbardziej potrzebującym, czyli dzieciom – powiedziała Renata Bem, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska. 

Aktualnie prawie 385 milionów dzieci żyje w skrajnym ubóstwie, a ich sytuację dodatkowo pogarszają konflikty zbrojne, kryzysy i postępujące zmiany klimatyczne. Każde dziecko ma prawo dorastać w zdrowiu, jak również mieć bezpłatny dostęp do wysokiej jakości edukacji, od wczesnego dzieciństwa aż do osiągniecia pełnoletności. Każde, niezależnie od miejsca zamieszkania, statusu materialnego, czy pochodzenia, powinno być chronione przed przemocą, wykorzystaniem i niegodziwym traktowaniem oraz żyć i dorastać w środowisku sprzyjającym jego bezpieczeństwu i rozwojowi – a więc także wolnym od zanieczyszczeń i innych zagrożeń, z dostępem do urządzeń sanitarnych czy naturalnych źródeł wody pitnej. 

Więcej informacji o programie „Przyjaciel UNICEF” można znaleźć na stronie www.unicef.pl/biznes.

***

Grupa Vectra

Grupa Vectra oferuje nowoczesne usługi Internetu światłowodowego, telewizji cyfrowej, VOD, OTT, telefonii mobilnej i stacjonarnej, a także profesjonalne usługi dla biznesu. Grupa nieustannie rozwija swoje produkty, w tym usługę TV Smart, która umożliwia korzystanie z nowoczesnej platformy wideo w standardzie 4K, zarówno tradycyjnie poprzez dekoder, jak i poprzez aplikację mobilną, telewizor, czy przeglądarkę internetową. Obecnie z 4 mln usług Grupy Vectra korzysta ponad 1,7 mln gospodarstw domowych, a w zasięgu sieci operatora znajduje się ich 4,6 mln. 

Zobacz również

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Rozmowa o zmianie klimatu z dzieckiem może być trudna dla wielu rodziców. To naturalne, że chcemy chronić dzieci przed stresem i zmartwieniami. Jednak jest ona niezbędna, aby nasze pociechy nie czerpały informacji z niepewnych źródeł.

Więcej
Śmiercionośny atak na Ukrainę

Śmiercionośny atak na Ukrainę

Podczas śmiercionośnego ataku rakietowego na Ukrainę zginęło lub zostało rannych co najmniej 150 osób. Poważnym uszkodzeniom uległ szpital dziecięcy Okhmatdyt w Kijowie - największy w kraju ośrodek medyczny dla najmłodszych. 

Więcej
Zmiana klimatu to coraz więcej dzieci żyjących w ekstremalnych warunkach

Zmiana klimatu to coraz więcej dzieci żyjących w ekstremalnych warunkach

Z powodu zmiany klimatu świat staje się coraz bardziej niebezpiecznym miejscem dla dzieci. Powoduje ona odwrócenie ciężko wypracowanego postępu w zakresie poprawy warunków życia i zdrowia najmłodszych. 

Więcej