„UMIERAM Z GŁODU” - rusza kampania pomocy dzieciom w Czadzie

UNI122813 (2)

Ostatnie doniesienia z Afryki są dramatyczne. Według najnowszego raportu UNICEF, w Czadzie ponad 127 tysięcy dzieci cierpi z powodu ostrego ciężkiego niedożywienia. Co 7 minut jedno z nich umiera z głodu.

Sytuacja mieszkańców Czadu, szczególnie tych najmłodszych, jest krytyczna. Zbyt skąpe opady w porze deszczowej w 2011 roku doprowadziły do znacznego spadku wielkości produkcji rolnej, w tym zbioru zbóż i hodowli zwierząt. W Czadzie panuje kryzys żywnościowy, który najbardziej dotyka najmłodszych. Co 7 minut jedno dziecko umiera tam z głodu.

Tysiące rodzin znajdują się na krawędzi przetrwania. Jedną z nich jest rodzina Hawy Abdulai, mamy rocznego Adama. „Jeszcze niedawno mieliśmy tutaj bardzo dużo jedzenia. Okolice miejscowości Mao były kiedyś domem wielu pasterzy i rolników. Teraz otaczają nas wysuszone pola, wszędzie widać tylko piasek. Kiedy byłam w ciąży, brakowało nam jedzenia. Żywiliśmy się boule (pasta na bazie prosa), ale jadałam tylko jeden posiłek dziennie. Adam urodził się bardzo słaby, a ja zaraz po porodzie poważnie zachorowałam i nie mogłam karmić go piersią.” – wspomina ze łzami w oczach Hawa Abdulai, kilka godzin po tym, jak przyprowadziła synka do kliniki leczenia niedożywienia w Mao. Rodzina Hawy potrzebuje pomocy. Adam, jej 12-miesięczny synek, cierpi z głodu.

Child Copyright UNICEF Holt

Gdy dziecko cierpi z głodu, aby je uratować musimy działać natychmiast!

Aby zapobiec tragedii tysięcy umierających z głodu dzieci takich jak Adam, UNICEF Polska rozpoczyna kampanię pomocy dzieciom w Czadzie. Naszym celem jest zebranie środków na ratowanie ich życia. Jeszcze nie jest za późno, aby pomóc cierpiącym dzieciom, ale ta pomoc potrzebna jest teraz!

Dzięki wsparciu Darczyńców z Polski planujemy sfinansować leczenie dzieci w 50. ośrodkach zdrowia położonych w szczególnie zagrożonych obszarach. Dotrzemy tam, gdzie do tej pory dzieci skrajnie niedożywione nie miały dostępu do odpowiedniej terapii. Zapewnimy także wsparcie techniczne i logistyczne.

Zebrane fundusze przeznaczymy na systematyczne badanie poziomu odżywienia dzieci w placówkach ambulatoryjnych i na oddziałach szpitalnych. Przeszkolimy wolontariuszy pochodzących z lokalnych społeczności, aby umieli rozpoznawać przypadki niedożywienia.

Przeszkolimy 100 pracowników służby zdrowia i nauczymy ich, jak w praktyce skutecznie nieść pomoc rodzinom dotkniętym skutkami niedożywienia.

Bez Twojego wsparcia tego nie osiągniemy. Prosimy! Wpłać darowiznę i uratuj umierające z głodu dziecko w Czadzie!

BANER CZAD

Zobacz również

UNICEF Polska - Pożar w obozie dla uchodźców Rohingja w Bangladeszu

Pożar w obozie dla uchodźców Rohingja w Bangladeszu

Oświadczenie Henrietty Fore, Dyrektor Generalnej UNICEF

Więcej
Do Polski mogą wrócić groźne choroby zakaźne! UNICEF Polska apeluje do Ministra Zdrowia

Do Polski mogą wrócić groźne choroby zakaźne! UNICEF Polska apeluje do Ministra Zdrowia

Walka z dezinformacją i wspieranie rodziców w dostępie do wiarygodnych informacji na temat szczepień to główne punkty apelu.

Więcej
UNICEF: Co piąte dziecko na świecie nie ma dostępu do wystarczającej ilości czystej wody

Co piąte dziecko na świecie nie ma dostępu do wystarczającej ilości czystej wody

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wody!

Więcej