„UMIERAM Z GŁODU” - rusza kampania pomocy dzieciom w Czadzie

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
UNI122813 (2)

Ostatnie doniesienia z Afryki są dramatyczne. Według najnowszego raportu UNICEF, w Czadzie ponad 127 tysięcy dzieci cierpi z powodu ostrego ciężkiego niedożywienia. Co 7 minut jedno z nich umiera z głodu.

Sytuacja mieszkańców Czadu, szczególnie tych najmłodszych, jest krytyczna. Zbyt skąpe opady w porze deszczowej w 2011 roku doprowadziły do znacznego spadku wielkości produkcji rolnej, w tym zbioru zbóż i hodowli zwierząt. W Czadzie panuje kryzys żywnościowy, który najbardziej dotyka najmłodszych. Co 7 minut jedno dziecko umiera tam z głodu.

Tysiące rodzin znajdują się na krawędzi przetrwania. Jedną z nich jest rodzina Hawy Abdulai, mamy rocznego Adama. „Jeszcze niedawno mieliśmy tutaj bardzo dużo jedzenia. Okolice miejscowości Mao były kiedyś domem wielu pasterzy i rolników. Teraz otaczają nas wysuszone pola, wszędzie widać tylko piasek. Kiedy byłam w ciąży, brakowało nam jedzenia. Żywiliśmy się boule (pasta na bazie prosa), ale jadałam tylko jeden posiłek dziennie. Adam urodził się bardzo słaby, a ja zaraz po porodzie poważnie zachorowałam i nie mogłam karmić go piersią.” – wspomina ze łzami w oczach Hawa Abdulai, kilka godzin po tym, jak przyprowadziła synka do kliniki leczenia niedożywienia w Mao. Rodzina Hawy potrzebuje pomocy. Adam, jej 12-miesięczny synek, cierpi z głodu.

Child Copyright UNICEF Holt

Gdy dziecko cierpi z głodu, aby je uratować musimy działać natychmiast!

Aby zapobiec tragedii tysięcy umierających z głodu dzieci takich jak Adam, UNICEF Polska rozpoczyna kampanię pomocy dzieciom w Czadzie. Naszym celem jest zebranie środków na ratowanie ich życia. Jeszcze nie jest za późno, aby pomóc cierpiącym dzieciom, ale ta pomoc potrzebna jest teraz!

Dzięki wsparciu Darczyńców z Polski planujemy sfinansować leczenie dzieci w 50. ośrodkach zdrowia położonych w szczególnie zagrożonych obszarach. Dotrzemy tam, gdzie do tej pory dzieci skrajnie niedożywione nie miały dostępu do odpowiedniej terapii. Zapewnimy także wsparcie techniczne i logistyczne.

Zebrane fundusze przeznaczymy na systematyczne badanie poziomu odżywienia dzieci w placówkach ambulatoryjnych i na oddziałach szpitalnych. Przeszkolimy wolontariuszy pochodzących z lokalnych społeczności, aby umieli rozpoznawać przypadki niedożywienia.

Przeszkolimy 100 pracowników służby zdrowia i nauczymy ich, jak w praktyce skutecznie nieść pomoc rodzinom dotkniętym skutkami niedożywienia.

Bez Twojego wsparcia tego nie osiągniemy. Prosimy! Wpłać darowiznę i uratuj umierające z głodu dziecko w Czadzie!

BANER CZAD

Zobacz również

O zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

WIDEO - O zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Jaka jest rola rodziców w ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży? Czy kryzysom można przeciwdziałać? Kiedy szukać wsparcia specjalisty? 

Więcej
Rozstrzygnięcie konkursu grantowego „Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce”

Rozstrzygnięcie konkursu grantowego „Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce”

Konkurs grantowy „Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce”, organizowany przez UNICEF Polska i firmę Symbase, został rostrzygnięty.

Więcej
Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Wsparcie Działu Obsługi Darczyńców

Wsparcie Działu Obsługi Darczyńców

Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Wsparcie Działu Obsługi Darczyńców

Więcej