UNICEF i St. Majewski – razem dla dzieci

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
UNICEF_10_A_Bambino12k-horz

UNICEF i St. Majewski, producent kultowych kredek Bambino oraz artykułów papierniczych Unipap, łączą siły w działaniach na rzecz dzieci. W sierpniu do sklepów w całej Polsce trafi seria produktów Bambino i Unipap z logo UNICEF. Ich zakup wspiera programy organizacji.
Oprócz kredek Bambino z logo UNICEF, będzie można kupić zeszyty Unipap, bloki techniczne i rysunkowe, teczki z gumką oraz farby plakatowe. Po raz pierwszy od lat, produkty ze znakiem UNICEF będą dostępne w szerokiej ofercie na rynku polskim. Wcześniej ich sprzedaż ograniczona była do sklepu internetowego i punktu sprzedaży w centrum Warszawy.

Produkty charytatywne UNICEF

UNICEF był pierwszą organizacją, która wprowadziła do sprzedaży kartki i produkty charytatywne, pozyskując w ten sposób środki na działania pomocowe. Pierwsza karta pocztowa UNICEF pojawiła się w 1949 roku. Została przygotowana na podstawie rysunku małej Jitki z Czechosłowacji, która narysowała laurkę z podziękowaniem za mleko, które UNICEF dostarczał do krajów poszkodowanych na skutek II wojny światowej. 

Od 2012 roku, w ramach reorganizacji globalnej sprzedaży produktów charytatywnych, UNICEF poszukuje lokalnych partnerów, którzy przejmują proces projektowania, produkcji i dystrybucji produktów UNICEF. Często, dzięki tej współpracy, bardzo dobrze znane, lokalne marki pojawiają się obok logo największej organizacji humanitarnej pomagającej dzieciom. Tak stało się w przypadku współpracy UNICEF i firmy St. Majewski. Kredki Bambino już od 126 lat towarzyszą w szkolnej przygodzie dzieciom Polsce. Teraz każdy, kto zdecyduje się na zakup kredek Bambino i innych produktów z logo UNICEF wesprze programy pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie, między innymi projekty edukacyjne.

Spotkanie w siedzibie firmy St. Majewski

W ramach współpracy 7% ze sprzedaży każdego produktu z logo UNICEF firma St. Majewski przekaże do UNICEF. Jest to kwota, którą UNICEF w całości przekaże na swoje działania statutowe.

Produkty z misją

Obok wsparcia finansowego organizacji, celem wspólnego działania UNICEF i firmy St. Majewski jest również przeprowadzenie akcji edukacyjnej wśród dzieci w Polsce. Firma St. Majewski, informuje swoich klientów o tym, jak wygląda sytuacja dzieci na świecie. Na wszystkich produktach z logo UNICEF znajdują się ciekawe informacje i statystyki UNICEF. Polscy uczniowie dowiedzą się między innymi, co to jest „Szkoła w Pudełku” i jak pomaga ona dzieciom w regionach dotkniętych katastrofami naturalnymi, czy konfliktami zbrojnymi – wszędzie tam, gdzie dzieci nie mogą normalnie chodzić do szkoły.

„Mój rówieśnik na drugim końcu świata” – konkurs plastyczny

Inauguracji sprzedaży produktów z logo UNICEF towarzyszyć będzie wyjątkowy konkurs pod hasłem „Razem idziemy do szkoły”, adresowany do kupujących wyprawkę szkolną z logo UNICEF w sklepach sieci Biedronka. Aby wziąć w nim udział należy zakupić produkt z logo UNICEF i przygotować pracę plastyczną pt. „Mój rówieśnik na drugim końcu świata”. Zgodnie z Regulaminem Konkursu, mogą w nim wziąć udział, za zgodą rodziców, dzieci i młodzież do 18 roku życia. Regulamin Konkursu jest dostępny w siedzibie St. Majewski, na stronie sieci Biedronka oraz pod linkiem. Prace należy przesłać do siedziby St. Majewski do dnia 15 września 2015 roku.

Na uczestników konkursu czekają wyjątkowe nagrody, zwiedzanie Fabryki Kredek Bambino, warsztaty edukacyjne w siedzibie UNICEF, 100 tabletów oraz 1000 opakowań kredek Bambino. Dodatkowo reprodukcje 36 wybranych prac konkursowych znajdą się w specjalny kalendarzu na rok 2016.

Współpraca UNICEF i St. Majewski została już zaplanowana na kolejne lata. Razem z powiększającą się ofertą produktów z logo UNICEF, organizowane będą działania angażujące polskie dzieci w pomoc rówieśnikom w najbiedniejszych krajach, a także akcje poszerzające ich wiedzę na temat świata i jego problemów.

Zobacz również

Sprawozdanie z postępu działań interwencyjnych Biura UNICEF ds. Reagowania Kryzysowego w Polsce

Sprawozdanie z postępu działań interwencyjnych Biura UNICEF ds. Reagowania Kryzysowego w Polsce

Od pierwszych dni wojny w Ukrainie UNICEF działa na rzecz dzieci.

 

Więcej
UNICEF wzywa do ochrony dzieci przed wszelkimi formami przemocy w związku z niepokojami społecznymi w Iranie

UNICEF wzywa do ochrony dzieci przed wszelkimi formami przemocy w związku z niepokojami społecznymi w Iranie

UNICEF potępia wszystkie formy przemocy wobec dzieci i wzywa do zakończenia wszelkich naruszeń ich praw. Według szacunków, podczas niepokojów społecznych w Iranie życie straciło 50 dzieci, a znacznie więcej zostało rannych.

Więcej
UNICEF Polska

Zmiana nazwy stowarzyszenia

Z dniem 21 listopada 2022 r. Krajowy Rejestr Sądowy dokonał zmiany nazwy Stowarzyszenia Polski Komitet Narodowy Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci – UNICEF

Więcej