Konflikt w Libanie – co warto wiedzieć
Warunki humanitarne w Libanie pogarszają się z każdą godziną. W wyniku nasilenia konfliktu potwierdzono śmierć 104 dzieci, a 350 tys. musiało opuścić swoje domy.
Bangladesz, wtorek 23.03.2021, strefa Balukhali obozu dla uchodźców Rohingja. Sharifa z siostrzeńcem na ręku stoi na pogorzelisku pozostałym po ogromnym pożarze, który wybuchł dzień wcześniej. Jest w ciąży ze swym pierwszym dzieckiem. Spłonęło wszystko, co miała.
Obóz dla uchodźców Rohingja w Koks Badźar to jeden z największych obozów dla uchodźców na świecie. Obecnie przebywa w nim ponad 877 000 uchodźców. Połowa z nich to dzieci. Większość uchodźców Rohingja uciekło do Bangladeszu w sierpniu 2017 r. w następstwie kampanii czystek etnicznych w stanie Arakan w Birmie.
Uchodźcy, którzy mieszkali w częściach obozu objętych pożarem, stracili wszystko - całe dotychczasowe życie.
Zostali z niczym, na wielkim pogorzelisku, w rozpaczy i strachu o przyszłość, w niepewności, czy uda im się przetrwać kolejny dzień. Na miejscu potrzebne są: żywność, środki higieniczne, materiały medyczne, leki. W pożarze doszczętnie spłonął ośrodek leczenia niedożywienia oraz centra edukacyjne dla dzieci, prowadzone przez UNICEF:.
Pożar to kolejne traumatyczne doświadczenie w krótkim życiu dzieci uchodźców. Zrobimy wszystko, aby odbudować ich świat, zapewniając najmłodszym poczucie bezpieczeństwa i stabilności, którego tak potrzebują.
Warunki humanitarne w Libanie pogarszają się z każdą godziną. W wyniku nasilenia konfliktu potwierdzono śmierć 104 dzieci, a 350 tys. musiało opuścić swoje domy.
Firma Gold Drop Sp. z o.o. dołączyła do programu „Firma z Sercem”. Swoim udziałem w programie chce przyczynić się do ochrony życia i zdrowia dzieci przebywających w strefach konfliktu, a także najmłodszych cierpiących z powodu głodu i susz.
Powodzie i osunięcia ziemi wywołane przez tajfun Yagi spustoszyły Wietnam, Mjanmę, Laos i Tajlandię. Sześciu milionom dzieci grozi brak dostępu do czystej wody, edukacji, opieki zdrowotnej, żywności i schronienia.